Bořek Šípek

Bořek Šípek

Celebrita

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o této celebritě na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 280, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Bořek Šípek představil svou pamětní medaili věnovanou Václavu Havlovi

18. 12. 2014 16:25 zobrazit článek
V den třetího výročí úmrtí Václava Havla představil designér Bořek Šípek pamětní medaili věnovanou českému prezidentovi a dramatikovi. Výtěžek z prodeje medaile bude věnován na další opravy a údržbu kostela sv. Anny, památky v centru Prahy, z něhož Václav Havel budoval společenské a kulturní centrum Pražská křižovatka. Další články k tématu:

Lavička Václava Havla oblaží už i studenty Oxfordské univerzity

7. 11. 2014 0:08 zobrazit článek
Václav Havel byl člověk, který dovedl naslouchat, a i to vyjadřuje jeho lavička, která byla dnes slavnostně odhalena v parku Oxfordské univerzity. Autor návrhu objektu Bořek Šípek řekl, že při tvorbě tohoto díla zavzpomínal i na chvíle, které s bývalým československým a českým prezidentem strávil na Hrádečku - Havlově chalupě v Podkrkonoší.

Sametový den: V Oxfordu slavnostně odhalili Havlovu lavičku

6. 11. 2014 18:17 zobrazit článek
Prestižní univerzita v britském Oxfordu se ve čtvrtek stala dalším místem, kde odhalili lavičku Václava Havla. Slavnostní ceremonie se zúčastnil místopředseda české vlády Pavel Bělobrádek i rektor Oxfordské univerzity Andrew Hamilton. "Je to pro nás obrovská čest," uvedl rektor na krátké ceremonii v jednom z univerzitních parků. Odhalení lavičky přihlížel i autor jejího návrhu architekt Bořek Šípek.

Architekti umí léčit bolavá místa měst a obcí. Dokázala to soutěž Young Architect Award

25. 9. 2014 12:48 zobrazit článek
Dnes opuštěný industriál v návrzích oživovali mladí architekti přihlášení do letošního ročníku soutěže Young Architect Award. Nejlepší práce byly vyhlášeny během veletrhu FOR ARCH v Letňanech za přítomnosti patrona soutěže Bořka Šípka. Zatím jde sice jen o návrhy, ty by ale mohly otevřít cestu k diskusi a následné skutečné revitalizaci dnes zchátralých a zapomenutých objektů.

Nový Bor: Havlova lavička bude unikát

17. 9. 2014 10:56 zobrazit článek
Nový Bor - Lavička bývalého prezidenta v Boru bude jiná než třeba v Dublinu. Podle autora Bořka Šípka je to dobře.

Věhlasný architekt Bořek Šípek zvelebil zanedbaný kout Liberce

28. 11. 2014 14:39 zobrazit článek
V sídle Volkswagenu, německém Wolfsburgu, stojí jeho oceňovaný výstavní pavilon Automobilky Škoda, v Pařížských buticích Karla Lagerfelda zase boháči nakupují v jím navržených luxusních buticích. Malý dotek velkého světa teď má v podobě realizace známého architekta a designéra Bořka Šípka i Liberec. Další články k tématu:

Lavička Václava Havla... (Josef Havránek)

2. 5. 2014 10:27 zobrazit článek
Zpráva, že v Praze, na Maltézském náměstí instalovali jakousi lavičku Václava Havla od architekta Bořka Šípka u mne vyvolala ironický úsměv

Architekt Šípek navrhne v Číně obří komplex téměř za pět miliard

23. 6. 2014 2:08 zobrazit článek
Český architekt a designér Bořek Šípek bude navrhovat podobu obřího nákupního a zábavního komplexu, který má do roku 2016 vzniknout v jihočínském městě Fo-šan nedaleko Kantonu. Čínský developer, který projekt v ceně zhruba 4,7 miliard korun chystá, českého tvůrce oslovil bez výběrového řízení. Další články k tématu:

Bulvár přináší velký trapas: Na Václava Havla vybrali jen pár korun

20. 6. 2014 13:09 zobrazit článek
Organizátoři sbírky na „Havlovo místo" od architekta Bořka Šípka, které má být umístěno v Karlových Varech, na sebe ušili z ostudy kabát. Místo potřebných statisíců se jim zatím podařilo vybrat několik desítek korun. Deník Blesk proto celou iniciativu hodnotí spíše jako velký trapas.

Fiasko sbírky pro Václava Havla: Ve Varech vybrali jen 11 korun!

20. 6. 2014 14:38 zobrazit článek
Zatím to vypadá spíše na trapas. Organizátorům sbírky na »Havlovo místo« od architekta Bořka Šípka v Karlových Varech se totiž dosud vybralo jen pár drobných. Potřebují statisíce, nemají ještě ani stovku.

Leona Machálková prozradila: Proč nikdy neměla druhé dítě?

25. 5. 2014 8:19 zobrazit článek
Velmi nerada poskytuje rozhovory. Když už, tak pouze o práci. Jen zřídka Leona Machálková (47) mluví o soukromém životě. A už vůbec ne o synu Arturovi (11), kterého má se světově proslulým architektem Bořkem Šípkem (64). Pro deník Aha! ale udělala výjimku.

V Praze vznikla lavička Václava Havla: Usedněte na ni a hovořte spolu, vyzývají lidé z jeho Knihovny

1. 5. 2014 14:27 zobrazit článek
Architekt Bořek Šípek navrhl Lavičku Václava Havla. Ta od 1. května stojí na Maltézském náměstí v Praze. Má jít o prostor určený k dialogu. Ke společným rozmluvám totiž velmi často vyzýval právě první český prezident. Symbolicky byla lavička odhalena u příležitosti desátého výročí vstupu Česka do EU. Havel byl velkým příznivcem vstupu do EU. Zprávu přinesl Český rozhlas.

Místo pro přemítání. O čem promluví Havlova lavička za 25 let?

6. 11. 2014 19:42 zobrazit článek
Oxford /FOTOGALERIE/ – Nic monumentálního, zkrátka jen místo, kde se lidé potkají, popřemýšlejí, obrátí se do sebe, nebo naopak živě podiskutují. A pocítí, že každého z nás cosi přesahuje, že tu existuje kontinuita, vůči níž máme jistou odpovědnost. To měl architekt Bořek Šípek na mysli, když přišel s konceptem Havlovy lavičky.

Věhlasný architekt Bořek Šípek zvelebil zanedbaný kout Liberce

28. 11. 2014 14:22 zobrazit článek
V sídle Volkswagenu, německém Wolfsburgu, stojí jeho oceňovaný výstavní pavilon Automobilky Škoda, v Pařížských buticích Karla Lagerfelda zase boháči nakupují v jím navržených luxusních buticích. Malý dotek velkého světa teď má v podobě realizace známého architekta a designéra Bořka Šípka i Liberec. Další články k tématu:

Strážník hlídající Havlovu lavičku odešel, vandalové ji opět poničili

20. 11. 2014 12:09 zobrazit článek
Lavičku Václava Havla si oblíbili vandalové. I když je v plzeňských Šafaříkových sadech pouhé tři týdny, už podruhé přišla o skleněnou výzdobu od architekta Bořka Šípka. Po první opravě vydržela kompletní jeden den. Další články k tématu:

Strážník hlídající Havlovu lavičku odešel, vandalové ji opět poničili

20. 11. 2014 9:23 zobrazit článek
Lavičku Václava Havla si oblíbili vandalové. I když je v plzeňských Šafaříkových sadech pouhé tři týdny, už podruhé přišla o skleněnou výzdobu od architekta Bořka Šípka. Po první opravě vydržela kompletní jeden den. Další články k tématu:

Václav Havel bude mít ode dneška v pražských Horních Počernicích pamětní desku

13. 11. 2014 8:43 zobrazit článek
V Horních Počernicích v Praze bude dnes v podvečer odhalena pamětní deska jako připomínka světové premiéry hry Žebrácká opera dramatika a pozdějšího prezidenta Václava Havla. Konala se 1. listopadu 1975 v sále hostince U Čelikovských. Pamětní desku navrhl architekt Bořek Šípek.

Medaili pro Havla vytvořil Šípek, další vyrobí Zoubek či Černý

18. 12. 2014 19:26 zobrazit článek
Praha /FOTOGALERIE/ - V den třetího výročí úmrtí bývalého českého prezidenta a dramatika Václava Havla představil designér Bořek Šípek pamětní medaili věnovanou tomuto muži.

Kocáb účtuje: Havel řekl Číňanům i Rusům, co si myslí. Zemanovi se možná skrytě chechtali, že je trouba

13. 12. 2014 20:08 zobrazit článek
TŘI ROKY BEZ VÁCLAVA HAVLA V zanedbaném koutu v centru Liberce byla v pátek slavnostně otevřena nová budova od světoznámého architekta Bořka Šípka. Zároveň proběhla vernisáž výstavy Šípkových děl z oblasti architektury, skla a designu. Na ni si pozval hudebníky Jaroslava Hutku a Michaela Kocába. Všechny tři spojuje přátelství s prvním českým prezidentem Václavem Havlem. Však také Hutka zapěl svůj song věnovaný Václavu Havlovi Havlíčku Havle a Michael Kocáb poskytl na téma Václav Havel rozhovor pro ParlamentniListy.cz.

Živý dům se sklářskými detaily od Bořka Šípka zpestřuje architekturu Liberce

5. 12. 2014 12:28 zobrazit článek
Výtvarník a designér Bořek Šípek se opět rozhodl zabrousit do světa architektury. Po luxusním paláci Ehrlich v Plzni, který byl dokončen v loňském roce, se pustil do detailů nové čtyřpodlažní budovy v Liberci. Ta díky němu získává na zajímavosti a originalitě.

Jedinečná výstava představí dílo Bořka Šípka napříč jeho celoživotní tvorbou a to v domě, který sám navrhoval!

2. 12. 2014 15:20 zobrazit článek
K příležitosti otevření nového variabilního domu v Liberci se bude pořádat výstava jednoho z nejvýznamnějších současných architektů a výtvarníků Bořka Šípka, který navíc celý dům navrhoval.

Valenta: Jak komunista přispěl na Havlovu lavičku v Plzni

8. 9. 2014 18:24 zobrazit článek
Tak již i v západočeské metropoli budeme mít vzpomínkovou lavičku na Václava Havla. Po Washingtonu, Barceloně, Dublinu, Praze a Českých Budějovicích dorazil umělecký artefakt Bořka Šípka, bratru za 350 tisíc korun, i do Plzně.

Hradec má další problém s uctěním Václava Havla. Tentokrát s lavičkou

5. 9. 2014 10:12 zobrazit článek
Havlova lavička od světoznámého výtvarníka Bořka Šípka, která by měla stát u hradecké městské knihovny už na podzim, bude mít nejspíš zpoždění. Další články k tématu:

Václav Havel bude mít další lavičku. Tentokrát v Plzni

15. 8. 2014 1:01 zobrazit článek
Plzeň by se mohla stát dalším místem, kde vznikne Lavička Václava Havla. Budování pamětních Laviček Václava Havla je světový projekt, na kterém se podílí architekt a designér Bořek Šípek. Pamětní místa jsou už kromě Česka také v USA, Španělsku či Irsku. Plzeňští radní dnes rozhodli vyčlenit 350.000 korun na vznik lavičky. Nápad ještě musí podpořit zastupitelé, řekl dnes novinářům primátor Martin Baxa (ODS).

Deadline soutěže Becherovka – Pohár českých designérů

4. 8. 2014 3:00 zobrazit článek
Designéři, pozor! Do uzávěrky 5. ročníku soutěže Becherovka – Pohár českých designérů zbývá už jen pár dnů. Máte možnost navrhnout již pátou designovou becherku v řadě, která bude vyrobena v české sklárně a poputuje na český a zahraniční trh. Tématem letošního ročníku je vedle Becherovky Original také sousloví “Do dna”, které pro soutěž vymyslel jeden z porotců – Bořek Šípek. (04.08.2014)

Poškozená Lavička Václava Havla, která stála v Plzni jen pár dní: Politik TOP 09 nadává vandalům. A komunista to pojal takto

4. 11. 2014 10:51 zobrazit článek
Od slavnostního otevření Lavičky Václava Havla uplynulo v Plzni jen několik málo dní a již se stala terčem útoku zatím neznámého vandala. Byly zničeny skleněné doplňky - typické červené srdce a zelené koule. Škoda je v řádu několik tisíc korun, po pachateli pátrá policie. Město již objednalo nové, při častějším opakování je však možné, že umělecké dílo Bořka Šípka v částce 350 000 korun bude později bez těchto artefaktů. Město je rychlostí vandalů konsternováno. Podle vyjádření primátora města Martina Baxy (ODS) na serveru Novinky.cz jde o neomluvitelné vandalství.

Havlovu lavičku v Plzni poničil vandal

3. 11. 2014 12:30 zobrazit článek
Jen pár dní vydržela bez úhony plzeňská lavička Václava Havla. Dílo designéra Bořka Šípka ozdobilo Šafaříkovy sady ve čtvrtek 30. října. Už o víkendu z něj ale kdosi ulámal skleněné artefakty evokující typický Havlův podpis - zmizelo červené srdce i zelená ulita, která měla připomínat zelené pero, jímž se Havel vždy podepisoval.

Plzeň má jako osmé město na světě lavičku Václava Havla

31. 10. 2014 14:41 zobrazit článek
Plzeň se po dvou letech dohadů dočkala místa, které připomíná odkaz bývalého prezidenta České republiky Václava Havla. Od čtvrtka totiž stojí v Šafaříkových sadech typická Havlova lavička s kruhovým stolkem, kterým prorůstá lípa. Autorem díla je architekt Bořek Šípek. Další články k tématu:

Plzeň má jako osmé město na světě lavičku Václava Havla

31. 10. 2014 13:09 zobrazit článek
Plzeň se po dvou letech dohadů dočkala místa, které připomíná odkaz bývalého prezidenta České republiky Václava Havla. Od čtvrtka totiž stojí v Šafaříkových sadech typická Havlova lavička s kruhovým stolkem, kterým prorůstá lípa. Autorem díla je architekt Bořek Šípek. Další články k tématu:

Ze syna jsem nikdy blbce nedělala, říká Leona Machálková

8. 10. 2014 12:08 zobrazit článek
Leona Machálková (47) svého syna Artura (11), jehož otcem je Bořek Šípek, neustále neukazuje médiím na nejrůznějších akcích jako některé české celebritní maminky. Podle zpěvačky to nemají zapotřebí. Vyhýbají se jim skandály a zpěvačce se daří syna „schovávat“. Další články k tématu:

 Články 1-30 z celkových 280, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

 

| Dárek i dárky pro každého na světě | Sportovní a outdoorové oblečení a vybavení | Daně a účetnictví | Tipy na levné a levnější nákupy | Domácí solné jeskyně pro pomoc při alergiích |

 

 

120x600-1415920558.gif