Bořek Šípek

Bořek Šípek

Celebrita

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o této celebritě na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 327, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Těžce nemocný Bořek Šípek: Snad tu ještě chvíli budu!

5. 10. 2015 20:42 zobrazit článek
Už řadu měsíců bojuje s vážnou nemocí, život ale užívá naplno. Designér a architekt Bořek Šípek (66) zahájil v pražském Tančícím domě rozsáhlou výstavu, která se ohlíží za celou jeho kariérou.

Boj s rakovinou se Bořku Šípkovi vepsal do tváře, úsměv je pryč: Ztrácí kila, vlasy, vousy

12. 6. 2015 7:19 zobrazit článek
Ač je to k nevíře, tyhle fotky – tyhle dělí jen měsíc. Bořek Šípek (65) přiletěl opět ze Španělska, kde se rve se zákeřným onemocněním slinivky. A je na něj smutný pohled. Přišel nejen o vlasy a vousy, ale také o úsměv.

Narozeniny Bořka Šípka: Bojuje s rakovinou, ale slavil s rodinou!

16. 6. 2015 9:21 zobrazit článek
Žádná velká oslava! V den 66. narozenin chtěl mít Bořek Šípek, který svádí boj s rakovinou slinivky, u sebe jen ty nejbližší – bývalou partnerku Leonu Machálkovou (48) a syna Artura (12).

Nemocný expartner Machálkové Bořek Šípek (65): Rakovina mu změnila tvář!

12. 6. 2015 14:57 zobrazit článek
Byl to známý bouřlivák, který měl neustále úsměv na tváři. Ovšem rakovina, se kterou se teď architekt potýká, si na něm vybírá svou daň. Za pouhý měsíc se Šípek změnil k nepoznání

Architekt Bořek Šípek: Nedělám si starosti s topkou, ale s vývojem ANO

7. 10. 2015 9:10 zobrazit článek
Praha – Jméno designéra a architekta Bořka Šípka je spojeno s Pražským hradem a Václavem Havlem, ale také s čínským Fo-šan. Jeho skleněné objekty, vázy, stejně jako nábytek a architektonické projekty jsou vyhledávané po celém světě. V pražském Tančícím domě je nyní k vidění na 200 jeho děl na retrospektivní výstavě Out Of Limits.

Šípkovy vázy dostanou Aj Wej-wej a Baezová, výstavě má pomoci Yoko Ono

21. 5. 2015 4:48 zobrazit článek
Skleněné vázy od Bořka Šípka dnes v Berlíně obdrží písničkářka Joan Baezová a umělec Aj Wej-wej, kterého zastoupí jeho syn. Vázy jsou součástí projektu, jímž chce Šípek upozornit na nespravedlivě popravené osobnosti. Výstavě projektu by do USA mohla pomoct záštita Baezové a japonské umělkyně Yoko Ono...

Šípkův těžký boj s rakovinou: Naděje příliš nezbývá!

13. 6. 2015 5:40 zobrazit článek
Na rozdíl od olympioničky Věry Čáslavské (73), která také trpí rakovinou slinivky, Bořku Šípkovi (65) lékaři operaci nedoporučili. Zbývají tedy chemoterapie a ozařování.

Pokoje v libereckém hotelu Imperial navrhují Bořek Šípek i David Vávra

2. 6. 2015 19:12 zobrazit článek
Pozoruhodný koncept jedinečně navržených designových pokojů nabídne po rekonstrukci liberecký hotel Imperial. Podílejí se na nich slavní čeští architekti a designéři - například Maxim Velčovský, Bořek Šípek, David Vávra či liberecký tvůrce Petr Stolín. Další články k tématu:

Baezová a Aj Wej-wej dostanou cenu Amnesty International. A vázy jako odsudek poprav

21. 5. 2015 6:52 zobrazit článek
Sókratés, Jesenius i Mata Hari, osobnosti, které spojuje stejný osud i nejnovější umělecké dílo od Bořka Šípka. Proslulý český architekt a designér totiž vytvořil kolekci sedmi váz nazvanou Odsouzeni k smrti symbolizujících trest smrti i popravené osobnosti. A dvě z nich dnes v Berlíně spolu s cenou Amnesty International dostane čínský umělec Aj Wej-wej a americká zpěvačka Joan Baezová.

Kutná Hora vybírá peníze na lavičku Václava Havla. Potřebuje čtvrt milionu korun

3. 6. 2015 11:02 zobrazit článek
Lavička Václava Havla z dílny Bořka Šípka by se už brzy mohla stát součástí centra Kutné Hory. Peníze na její pořízení chce město získat prostřednictvím veřejné sbírky

Pokoje v libereckém hotelu Imperial navrhují Bořek Šípek i David Vávra

2. 6. 2015 21:26 zobrazit článek
Pozoruhodný koncept jedinečně navržených designových pokojů nabídne po rekonstrukci liberecký hotel Imperial. Podílejí se na nich slavní čeští architekti a designéři - například Maxim Velčovský, Bořek Šípek, David Vávra či liberecký tvůrce Petr Stolín. Další články k tématu:

Nový projekt Bořka Šípka se zaměřuje na trest smrti, k vázám přibyly ilustrace a fotografie

12. 9. 2015 12:27 zobrazit článek
Bořek Šípek je autorem projektu, který vystavuje pražská Galerie Miro. Šípek chce za několik popravených postav z blízké nebo vzdálené historie vrátit světu skleněné vázy inspirované jejich osudy. Vázy na výstavě doprovázejí kresby Petra Síse, texty básníka Dušana Všelicha a snímky fotografa Jana Hnízda.

Desetitisíce za Havlovy lavičky? Většina peněz končí u Šípka, brání se Havlová

5. 9. 2015 10:35 zobrazit článek
Vdova po prezidentovi Václavu Havlovu se brání zprávám, že se na jméně svého muže snaží vydělat. Podle Dagmar Havlové většina z 36 tisíc korun za každou Havlovu lavičku končí v kapse umělce Bořka Šípka, který je navrhl. Nadace Vize 97 má prý jen tři procenta z částky, uvedla v rozhovoru pro deník Právo.

Vandalové opět poničili lavičku Václava Havla v Plzni, zbylo jen torzo

19. 8. 2015 17:19 zobrazit článek
Lavička Václava Havla v centru Plzně se v minulých dnech znovu stala terčem vandalů. Od loňského října, kdy bylo dílo od světoznámého umělce Bořka Šípka v západočeské metropoli odhaleno, je to už třetí větší útok. Radnice proto obnoví diskusi o přesunu lavičky na jiné místo.

Dalajláma dostane k 80. narozeninám čajový hrnek od návrháře Šípka

21. 7. 2015 3:58 zobrazit článek
Tibetský duchovní vůdce dalajláma přijme začátkem srpna českou výpravu. Zástupci iniciativy ‚Češi Tibet podporují‘ a dalších neziskových organizací mu popřejí k jeho 80. narozeninám. Cestu organizuje obecně prospěšná společnost MOST. Ta na svém webu také umožnila, aby lidé napsali dalajlámovi blahopřání. Kromě gratulace dostane i jeden speciální dárek - čajový hrnek z dílny návrháře Bořka Šípka.

Slováčkova milenka na lovu? Gelemová na Šípkově výstavě dlouho sama nebyla

7. 9. 2015 14:59 zobrazit článek
Bývalá milenka Felixe Slováčka Lucie Gelemová opět vyrazila na lov. Objevila se na výstavě váz světoznámého designera Bořka Šípka. Že by hledala novou oběť, která by nahradila saxofonistu Felixe Slováčka?

V Karlových Varech odhalili Havlovu lavičku. Je v Sadech Karla IV.

6. 7. 2015 7:18 zobrazit článek
V Karlových Varech je nová Havlova lavička. Symbol, který připomíná odkaz prvního českého prezidenta, lidé najdou v Sadech Karla IV. u Císařských lázní. Autorem díla je architekt Bořek Šípek. Patronem iniciativy, která je oblíbená po celém světě, je Knihovna Václava Havla.

Velká radost Leony Machálkové: Co jí na chvíli pomohlo zapomenout na rakovinu expartnera?

24. 6. 2015 5:48 zobrazit článek
Zpěvaččin bývalý partner Bořek Šípek (65) se kterým má syna Artura (12), prochází léčbou rakoviny. Pro všechny, včetně zpěvačky samotné, je to velmi těžké. Machálková však nerezignovala a i přes toto těžké období si dokázala splnit svůj dávný sen.

Nemocný Bořek Šípek: Co se děje v lidech odsouzených k smrti, zkoumá prostřednictvím svých váz na nové výstavě

6. 9. 2015 22:53 zobrazit článek
Světoznámý designer Bořek Šípek představil svůj nejnovější projekt. Nazývá se Sentenced to Death. Jde o kolekci váz, nádob na osudové naplnění, kde každá zastupuje člověka, jehož život byl ukončen trestem smrti. Projekt Sentenced to Death (Odsouzen k smrti), na kterém se podílejí ještě ilustrátor Petr Sís, básník Dušan Všelicha a fotograf Jan Hnízdo, ode dneška do 21. září představuje Galerie Miro v Praze na Strahově.

V Karlových Varech odhalili Havlovu lavičku. Je v Sadech Karla IV.

6. 7. 2015 7:43 zobrazit článek
V Karlových Varech je nová Havlova lavička. Symbol, který připomíná odkaz prvního českého prezidenta, lidé najdou v Sadech Karla IV. u Císařských lázní. Autorem díla je architekt Bořek Šípek. Patronem iniciativy, která je oblíbená po celém světě, je Knihovna Václava Havla.

Bořek Šípek představil v galerii novou výstavu. Rakovina ho změnila k nepoznání!

7. 9. 2015 20:39 zobrazit článek
Designér Bořek Šípek se nevzdává. Ve strahovské galerii Miro představil projekt věnovaný odsouzencům na smrt. Na vernisáž ho doprovodili synové Artur a Dalibor a expartnerka Leona Machálková.

Nemocný Šípek přišel o tři exponáty za 150 tisíc! Jeden rozbila Štěpánová, další mu rozdupal syn

6. 10. 2015 20:17 zobrazit článek
Jako by přítomní hosté vernisáže Bořka Šípka (66) chtěli výtvarníkovi přinést co nejvíce štěstí do života. Na výstavě totiž rozbili hned tři skleněné vázy v celkové hodnotě 150 000 Kč. Jednu z nich dokonce rozšlapal nejmladší syn Artur (12).

Láskou by ho umačkal: Vážně nemocný Bořek Šípek k sobě tiskl syna Artura (12)

6. 10. 2015 15:16 zobrazit článek
Rodina je pro nemocného Bořka Šípka (66) vším. Proto měl obrovskou radost, když na jeho vernisáž architektonických kousků přišli oba jeho synové – Dalibor (29) i mladší Artur (12). S ním se Šípek neustále objímal a dával mu najevo svou lásku.

Bořek Šípek zahajoval výstavu: Rozbili mu 3 vázy za velké peníze!

8. 10. 2015 16:28 zobrazit článek
Kdyby střepy opravdu přinášely štěstí, byl by vážně nemocný Bořek Šípek (66) zdravý jako rybička. Na jeho výstavě byly rozbity hned tři skleněné vázy v celkové hodnotě 150 000 korun!

Dalibor Šípek byl opilý láskou: Syn slavného designéra ukázal svoji krásnou přítelkyni

7. 10. 2015 18:45 zobrazit článek
Syn designéra Bořka Šípka Dalibor byl na pondělní vernisáži výstavy v Tančícím domě, která je průřezem celoživotní tvorby jeho otce, a s sebou vzal svoji krásnou přítelkyni, od které se jen těžko vzdálil na víc než pár centimetrů...

Havlův umělec Bořek Šípek vážně o Schwarzenbergovi i Babišovi

7. 10. 2015 15:58 zobrazit článek
Designér a architekt Bořek Šípek poskytl rozhovor webu Deník.cz ohledně svojí nové výstavy v pražském Tančícím domě. Mluvil ale také o bývalém prezidentu Václavu Havlovi a současné politické situaci v České republice.

Bořek Šípek zahajoval výstavu: Rozbili mu 3 vázy za velké peníze!

7. 10. 2015 7:13 zobrazit článek
Kdyby střepy opravdu přinášely štěstí, byl by vážně nemocný Bořek Šípek (66) zdravý jako rybička. Na jeho výstavě byly rozbity hned tři skleněné vázy v celkové hodnotě 150 000 korun!

Těžce nemocný designér Bořek Šípek (66): Na smrt musí být připraven každý!

7. 10. 2015 5:32 zobrazit článek
Zákeřná choroba ho na kolena nesrazila. Naopak. Bořek Šípek (66) působí zcela klidným a vyrovnaným dojmem. Také přiznal, že z nejhoršího strach rozhodně nemá

Pokoje v libereckém hotelu Imperial navrhují Bořek Šípek i David Vávra

2. 6. 2015 21:19 zobrazit článek
Pozoruhodný koncept jedinečně navržených designových pokojů nabídne po rekonstrukci liberecký hotel Imperial. Podílejí se na nich slavní čeští architekti a designéři - například Maxim Velčovský, Bořek Šípek, David Vávra či liberecký tvůrce Petr Stolín. Další články k tématu:

Vázy s živou vodou

21. 5. 2015 0:49 zobrazit článek
Skleněné vázy od Bořka Šípka dnes v Berlíně obdrží Joan Baezová a Aj Wej-wej, kterého zastoupí jeho syn. Vázy jsou součástí výstavního projektu, jímž chce Šípek upozornit na nespravedlivě popravené osobnosti. Výstavě by do USA mohla pomoct záštita Baezové a také japonské umělkyně Yoko Ono...

 Články 1-30 z celkových 327, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

 

| Dárek i dárky pro každého na světě | Sportovní a outdoorové oblečení a vybavení | Daně a účetnictví | Tipy na levné a levnější nákupy | Domácí solné jeskyně pro pomoc při alergiích |