Bořek Šípek

Bořek Šípek

Celebrita

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o této celebritě na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 243, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Havlova lavička bude v Praze od května. Má stát na Maltézském náměstí

17. 4. 2014 10:09 zobrazit článek
Symbolické pamětní místo, které má připomínat snahu Václava Havla o demokratický dialog, už stojí ve Washingtonu, Dublinu a v Barceloně. Nyní bude takzvaná Lavička Václava Havla konečně umístěna i v Praze. Záštitu nad projektem, který vymyslel architekt Bořek Šípek, převzal pražský primátor Tomáš Hudeček.

Šípek po rozchodu s Machálkovou: Útěk z Česka! Bez ohledu na syna...

18. 2. 2014 13:22 zobrazit článek
Jednou nohou za hranicemi a s kufrem v plné pohotovosti. Tak vypadá život architekta Bořka Šípka (64). Po odchodu od zpěvačky Leony Machálkové (46) a jejich syna Artura (11) štěstí už nenašel a je připraven najít ho v cizině.

Křesla a stolek prorostlý lípou. Havel bude mít v Praze nový památník

17. 2. 2014 20:12 zobrazit článek
Zesnulý československý a český prezident Václav Havel bude mít v Praze nový památník. Bude z dílny jeho "dvorního" architekta Bořka Šípka a tvořit by ho měla dvě křesla a zahradní stolek prorostlý lípou. Stát by měl na Kampě. Další články k tématu:

VIDEO: Bořek Šípek snídá na Impulsu!

7. 6. 2013 13:18 zobrazit článek
Do dnešního pátečního vysílání přijal pozvání architekt Bořek Šípek, který se rozpovídal o své práci i soukromí. Podívejte se na video a dozvíte se více!

V Nočním Mikrofóru přivítáme Bořka Šípka

27. 3. 2013 18:52 zobrazit článek
Hostem Vlastimila Harapese bude světotnámý architekt a designer, autor např. skleněného domu v Hamburku, držitel Německé ceny za architekturu, Rytíř umění a literatury Francouzské republiky, jehož díla jsou vystavena v řadě světových galerií.

V Barceloně odhalili památník Václavu Havlovi

16. 2. 2014 10:18 zobrazit článek
Barcelona/Praha – Památník bývalému českému a československému prezidentu Václavu Havlovi odhalili dnes v centru Barcelony. Pamětní místo tvoří dvě křesla a stolek, jehož centrem prorůstá strom. Autorem památníku je architekt Bořek Šípek, který spolu s českým velvyslancem ve Spojených státech Petrem Gandalovičem stojí za myšlenkou budování podobných pamětních míst věnovaných Václavu Havlovi v rámci celosvětového projektu. Informovala o tom dnes na webu pražská Knihovna Václava Havla.

Barcelona vzpomínala na Václava Havla, v centru města vznikl pamatník

15. 2. 2014 21:20 zobrazit článek
Další Havel's Place neboli Havlovo místo, netradiční památník připomínající odkaz českého exprezidenta, bylo slavnostně odhaleno v Barceloně. Dvojice křesel se stolkem od Havlova dvorního architekta Bořka Šípka má sloužit kolemjdoucím k diskuzi a setkávání v centru katalánské metropole. Další články k tématu:

Barcelona vzpomínala na Václava Havla, v centru města vznikl pamatník

15. 2. 2014 19:39 zobrazit článek
Další Havel's Place neboli Havlovo místo, netradiční památník připomínající odkaz českého exprezidenta, bylo slavnostně odhaleno v Barceloně. Dvojice křesel se stolkem od Havlova dvorního architekta Bořka Šípka má sloužit kolemjdoucím k diskuzi a setkávání v centru katalánské metropole. Další články k tématu:

Dvě křesla a stolek, Havel má v Barceloně památník

15. 2. 2014 23:25 zobrazit článek
Autorem památníku je architekt Bořek Šípek

Souboj nevěst zná semifinalistky! Vyhraje tým pod vedením Leové nebo Marešové?

14. 2. 2014 11:34 zobrazit článek
Souboj nevěst již má své semifinalistky! Budoucí novomanželky měly v minulých měsících možnost přihlásit se do originální ušité jim na míru a přinést tak do manželství pohádkové věno. Adeptky měly za úkol prokázat důvtip, šikovnost a také kouzlo osobnosti, díky nímž se pro své partnery zanedlouho stanou doslova supermanželkami. Jejich výkony okem profesionálů hodnotili Vlastimil Harapes, Jaroslav Brabec, Bořek Šípek, Vlasta Horváth či plastický chirurg kliniky Esthé Ondřej Měšťák, něžné pohlaví zastoupily Kateřina Mátlová, Monika Marešová a Monika Leová.

Souboj nevěst zná semifinalistky!

13. 2. 2014 21:57 zobrazit článek
Praha - Souboj nevěst již má své semifinalistky! Budoucí novomanželky měly v minulých měsících možnost přihlásit se do originální ušité jim na míru a při-nést tak do manželství pohádkové věno. Adeptky měly za úkol prokázat důvtip, šikovnost a také kouzlo osobnosti, díky nímž se pro své partnery zanedlouho stanou doslova supermanželkami. Jejich výkony okem profesionálů hodnotili Vlastimil Harapes, Jaroslav Brabec, Bořek Šípek, Vlasta Horváth či plastický chirurg kliniky Esthé Ondřej Měšťák, něžné pohlaví zastoupily Kateřina Mátlová, Monika Marešová a Monika Leová.

Slavní opilci vyvádějí: Co strašného provedli Donutil, Absolonová nebo Šípek??

21. 12. 2013 14:53 zobrazit článek
Alkohol jim nepatří do ruky. Jakmile se napijí, dělají šílené věci. Monika Absolonová (37) kupuje letenky přes půlku zeměkoule, u pánů Miroslava Donutila (62) a Bořka Šípka (64) alkohol zase extrémně zvyšuje zájem o druhé pohlaví, že to až hraničí se sexuálním harašením!

Koupelna od Evy Jiřičné i Bořka Šípka

2. 12. 2013 16:21 zobrazit článek
Na letošním Designbloku mohli milovníci moderního designu poprvé, ale ne naposledy, obdivovat koupelnu od světoznámé architektky Evy Jiřičné, která návrh zpracovala pro novou luxusní kolekci značky Elite Bath...

Liberecká univerzita jako jediná v Česku vyučuje obor umění gastronomie

17. 11. 2013 16:55 zobrazit článek
Že se dá i v Česku gastronomie spojit s uměním a designem, chtějí dokázat první studenti aristologie v Česku. Neobvyklý obor začali na zkoušku vyučovat na Technické univerzitě v Liberci ve dvou ateliérech. Vede je známý designér, architekt a taky gurmet Bořek Šípek spolu s děkanem liberecké Fakulty umění a architektury Zdeňkem Fránkem.

To místo je úžasné, říká o plzeňském paláci Ehrlich jeho autor Šípek

16. 10. 2013 14:11 zobrazit článek
K výtvorům světoznámého umělce Bořka Šípka v oboru architektury je teď možné oficiálně řadit i luxusní bytový dům - palác Ehrlich, který slavnostně otevřeli v úterý v Plzni. Stojí proti západočeskému muzeu, s výhledem na františkánský kostel a plzeňskou věž. Další články k tématu:

OBRAZEM: Palác Ehrlich byl slavnostně otevřen

15. 10. 2013 23:17 zobrazit článek
Plzeň - Luxusní bytový dům Palác Ehrlich stojící v historickém jádru Plzně byl v úterý slavnostně otevřen. Události se zúčastnil věhlasný architekt Bořek Šípek, zazpívala Leona Machálková, přišli se podívat i fotbalisté mistrovské Viktorie. Někteří z nich se stali majiteli bytů a zanedlouho se nastěhují.

Nábytková kolekce od Bořka Šípka vznikla díky inspiraci starým Řeckem

12. 10. 2013 10:53 zobrazit článek
Nová nábytková kolekce s názvem Archilles od slavného skláře, architekta a designéra Bořka Šípka zaujme svým kvalitním provedením a inspirací v antických tvarech i bájích.

Na univerzitě ve Washingtonu odhalili památník Václavu Havlovi

3. 10. 2013 10:52 zobrazit článek
Washington – Památník bývalému českému a československému prezidentu Václavu Havlovi odhalili ve středu v areálu washingtonské Georgetownské univerzity. Tvoří ho lípa a dvě křesla a stolek, jejichž autorem je architekt Bořek Šípek. Odhalení památníku předcházela diskuse o Havlově odkazu.

Václava Havla připomíná ve Washingtonu lípa a pár křesel se stolkem

3. 10. 2013 8:34 zobrazit článek
V areálu georgetownské univerzity v americkém Washingtonu slavnostně odhalili památník Václavu Havlovi. Namísto sochy ho tvoří lípa a dvě křesla se stolkem od někdejšího Havlova dvorního architekta Bořka Šípka. Slavnosti se kromě Dagmar Havlové zúčastnila i Madeleine Albrightová či Suzanne Vega.

Ve Washingtonu odhalili památník Václavu Havlovi

3. 10. 2013 9:43 zobrazit článek
Památník bývalému českému a československému prezidentu Václavu Havlovi odhalili ve středu v areálu washingtonské Georgetownské univerzity. Tvoří ho lípa a dvě křesla a stolek, jejichž autorem je architekt Bořek Šípek. Odhalení památníku předcházela diskuse o Havlově odkazu.

Bořek Šípek bude učit v Liberci o jídle. Na fakultě architektury

27. 9. 2013 11:13 zobrazit článek
Studuji fakultu umění a architektury a učíme se tam o jídle. Jestli vám tohle příště řekne posluchač liberecké Technické univerzity, rozhodně si neťukejte na čelo. Vysoká škola totiž od prvního října otevírá nový předmět - aristologii, neboli umění gastronomie. A v budoucnu tu dokonce chtějí založit stejnojmennou katedru. Další články k tématu:

Nejsem šťastný, toužím po harmonii, říká architekt Bořek Šípek

26. 9. 2013 3:36 zobrazit článek
Světově známý architekt a designér nemá vlastní dům a jeho podkrovní byt není výstavkou designových skvostů. "Neobklopuju se věcmi, nejsou pro mě důležité," říká Bořek Šípek. Hledá cestu k harmonii a už ví, že popularita může škodit podnikání. Další články k tématu:

Bořek Šípek chystá mluvící demokracii, tedy „lavičku“ pro Havla

17. 9. 2013 22:29 zobrazit článek
Bývalý hradní architekt Bořek Šípek chce připomenout svého přítele Václava Havla monumentem, který bude stát na půdě amerických univerzit. Další články k tématu:

Soutěž pro české skláře - vyhrajte workshop v Šanghaji a účast na výstavě

3. 9. 2013 23:17 zobrazit článek
Umělci z České republiky mají nyní jedinečnou příležitost zviditelnit nejen sebe, ale i svá díla. Porota v čele se známým architektem a designérem Bořkem Šípkem vybere na podzim v rámci mezinárodní soutěže When Prague Meets Shanghai až dvacet skleněných exponátů, které poputují na tříměsíční výstavu českého skla do Číny. Finální vítěz získá pobyt v Šanghaji spojený s workshopy a také pozná přední české osobnosti umění a designu.

Postavil úžasný skleněný dům. Klidně by zboural i část Pražského hradu

29. 8. 2013 3:01 zobrazit článek
V zahraničí uznávaný architekt a designér, v Česku hlavně známý sklář. To je Bořek Šípek, kterého v Šanghaji už před pěti lety vyzvali, aby si navrhl vlastní galerii. A také mu ji postavili. V Japonsku ho zdraví i neznámí lidé.

Machálková přiznala: Chtěla jsem dítě, Bořek ne

10. 4. 2013 5:14 zobrazit článek
Zpěvačka Leona Machálková (45) se s bývalým partnerem designerem Bořkem Šípkem (63) rozešla už před čtyřmi lety. Až dnes však přiznala, co za rozchodem jednoho z nejharmoničtějšího páru českého showbyznysu stálo.

Rozhovory z přelomu tisíciletí, Libor Michalec

29. 3. 2013 15:57 zobrazit článek
Rozhovory z přelomu tisíciletí, Libor Michalec / Jiří Bartoška, Tereza Brodská, Gabriela Demeterová, Zdeněk Hajný, Emil Juliš, Eva Kantůrková, Arnošt Lustig, Jiří Winter Neprakta, David Ondříček, Miroslav Ondříček, Josef Rakoncaj, Josef Reischig, Jiří Stránský, Bořek Šípek, Ludvík Vaculík, ... / Hněvín, Most / 2005

V Barceloně odhalili památník Václavu Havlovi

16. 2. 2014 11:09 zobrazit článek
Památník bývalému českému a československému prezidentu Václavu Havlovi odhalili dnes v centru Barcelony. Pamětní místo tvoří dvě křesla a stolek, jehož centrem prorůstá strom. Autorem památníku je architekt Bořek Šípek, který spolu s českým velvyslancem ve Spojených státech Petrem Gandalovičem stojí za myšlenkou budování podobných pamětních míst věnovaných Václavu Havlovi v rámci celosvětového projektu. Informovala o tom dnes pražská Knihovna Václava Havla.

Do Čech jsem se vrátil kvůli Havlovi, říká architekt Bořek Šípek

9. 3. 2014 11:16 zobrazit článek
Architekt Bořek Šípek je vášnivým cestovatelem. Nejvíce si oblíbil Čínu, kam se rád vrací. Díky práci se už podíval do všech koutů země. Navštívil Ameriku, Afriku, Senegal, téměř všechny země Evropy, Thajsko i Japonsko. Jistý čas v zahraničí i žil. Ale okolnosti ho znovu zavedly zpět do Prahy. Další články k tématu:

Do Čech jsem se vrátil kvůli Havlovi, říká architekt Bořek Šípek

9. 3. 2014 10:41 zobrazit článek
Architekt Bořek Šípek je vášnivým cestovatelem. Nejvíce si oblíbil Čínu, kam se rád vrací. Díky práci se už podíval do všech koutů země. Navštívil Ameriku, Afriku, Senegal, téměř všechny země Evropy, Thajsko i Japonsko. Jistý čas v zahraničí i žil. Ale okolnosti ho znovu zavedly zpět do Prahy. Další články k tématu:

 Články 1-30 z celkových 243, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

 

| Dárek i dárky pro každého na světě | Sportovní a outdoorové oblečení a vybavení | Daně a účetnictví | Tipy na levné a levnější nákupy | Domácí solné jeskyně pro pomoc při alergiích |

 

 

 

Plovoucí podlahy

Moderní podlahy z klasického laminátu, dřeva, korku nebo linolea

 

Filtry na vodu

Nápojové automaty a filtry na vodu do firem na fontana.cz.

 

Změkčování vody

Odželeznění,filtrace vody a úprava vody je jedna z činností fy Gservis

 

Trampolíny Hawaj.cz

Trampolíny s ochrannou sítí v akci za nejlepší ceny

 

Pobyt v Mariánkách!ZDE!

Vyberte si ze 3 hotelů ten NEJ pro Váš pobyt v Mariánských Lázních

 

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!