Bořek Šípek

Bořek Šípek

Celebrita

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o této celebritě na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 300, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Bořek Šípek prchnul z Česka: Odletěl dál bojovat s rakovinou

15. 5. 2015 11:14 zobrazit článek
Už je zase s rakovinou slinivky na klinice ve Španělsku. A Leona Machálková neskrývá, že Bořka Šípka v nerovném boji se snad nejzákeřnější nemocí, jaká existuje, podporuje.

Bořek Šípek bojuje s rakovinou, ale bez podpory syna: S tátou se nebavím!

14. 5. 2015 6:02 zobrazit článek
Na boj s rakovinou slinivky je Bořek Šípek (65) zřejmě úplně sám. „Vím, že je otec nemocný, ale nemluvili jsme o tom spolu. Moc se nestýkáme,“ řekl Blesku jeho syn Dalibor Šípek (29).

Šípkovy vázy dostanou Aj Wej-wej a Baezová, výstavě má pomoci Yoko Ono

21. 5. 2015 4:48 zobrazit článek
Skleněné vázy od Bořka Šípka dnes v Berlíně obdrží písničkářka Joan Baezová a umělec Aj Wej-wej, kterého zastoupí jeho syn. Vázy jsou součástí projektu, jímž chce Šípek upozornit na nespravedlivě popravené osobnosti. Výstavě projektu by do USA mohla pomoct záštita Baezové a japonské umělkyně Yoko Ono...

V umělecké sklárně na Českolipsku připravují ceny Thálie

17. 2. 2015 7:21 zobrazit článek
V umělecké sklárně společnosti Ajeto v Lindavě na Českolipsku připravují skláři ceny Thálie pro hereckou asociaci. Ocenění, jehož podobu navrhl před lety architekt a designér Bořek Šípek, převezmou laureáti 28. března v Národním divadle v Praze. Uděluje se už podvaadvacáté. Mezi 24 nominovanými umělci jsou herci Vilma Cibulková a Ondřej Brousek, operní pěvci Jana Foff Tetourová a Aleš Briscein, baletka Nikola Márová a také herečka Zdena Herfortová nebo zpěvák Tomáš Savka.

Architekt Bořek Šípek: Kdybychom všichni dělali totéž, byla by to otrava

16. 2. 2015 6:28 zobrazit článek
Jeho příběh připomíná pohádku o Popelce v mužském vydání. Bořek Šípek v patnácti osiřel a v devatenácti emigroval s holýma rukama do Německa, kde díky stipendiu vystudoval v Hamburku architekturu a ve Stuttgartu filozofii.

Strážník hlídající Havlovu lavičku odešel, vandalové ji opět poničili

20. 11. 2014 12:09 zobrazit článek
Lavičku Václava Havla si oblíbili vandalové. I když je v plzeňských Šafaříkových sadech pouhé tři týdny, už podruhé přišla o skleněnou výzdobu od architekta Bořka Šípka. Po první opravě vydržela kompletní jeden den. Další články k tématu:

Živý dům se sklářskými detaily od Bořka Šípka zpestřuje architekturu Liberce

5. 12. 2014 12:28 zobrazit článek
Výtvarník a designér Bořek Šípek se opět rozhodl zabrousit do světa architektury. Po luxusním paláci Ehrlich v Plzni, který byl dokončen v loňském roce, se pustil do detailů nové čtyřpodlažní budovy v Liberci. Ta díky němu získává na zajímavosti a originalitě.

Lavičku Václava Havla v Kutné Hoře asi zaplatí veřejná sbírka

23. 2. 2015 20:39 zobrazit článek
Kutná Hora - Myšlenka zřízení lavičky Václava Havla v Kutné Hoře, která se objevila v druhém pololetí minulého roku, ještě zcela nezanikla. Potvrdil to starosta města Martin Starý. Projekt by podle něj stále mohl být uskutečněn, avšak je zde problém v podobě vysokých nákladů. Výroba a instalace lavičky z dílny Havlova přítele architekta Bořka Šípka by totiž stála více než čtvrt milionu korun.

Baezová a Aj Wej-wej dostanou cenu Amnesty International. A vázy jako odsudek poprav

21. 5. 2015 6:52 zobrazit článek
Sókratés, Jesenius i Mata Hari, osobnosti, které spojuje stejný osud i nejnovější umělecké dílo od Bořka Šípka. Proslulý český architekt a designér totiž vytvořil kolekci sedmi váz nazvanou Odsouzeni k smrti symbolizujících trest smrti i popravené osobnosti. A dvě z nich dnes v Berlíně spolu s cenou Amnesty International dostane čínský umělec Aj Wej-wej a americká zpěvačka Joan Baezová.

Za výtěžek z prodeje medailí opraví fasádu kostela sv. Anny

28. 12. 2014 16:09 zobrazit článek
Jablonec n. N., Praha - „Lupa na demokracii v detailu" je název první pamětní medaile od Bořka Šípka pro Václava Havla.

Leona Machálková: Strach o syna kvůli rakovině Šípka

10. 5. 2015 17:19 zobrazit článek
Je strachy bez sebe. Informace o kruté diagnóze Bořka Šípka (65) srazila Leonu Machálkovou (47) na kolena. I po rozvodu zůstali přáteli, navíc je pojí syn Artur (12).

Bořek Šípek bojuje s nádorem slinivky?! Nejzákeřnější rakovina zabíjela mezi slavnými

10. 5. 2015 12:15 zobrazit článek
Rakovina slinivky! Zákeřné onemocnění se skloňuje v souvislosti s bývalým partnerem zpěvačky Leony Machálkové Bořkem Šípkem (65). Světoznámý architekt se podle informací Blesk.cz už přes měsíc léčí na jedné z nejlepších klinik na světě - v Madridu. Naděje na uzdravení tu je! Léčba je však náročná. V minulosti téhle nemoci několik slavných tváří z domova i ze světa bohužel podlehlo.

Bořek Šípek bojuje s nádorem slivnivky?! Nejzákeřnější rakovina zabíjela mezi slavnými

10. 5. 2015 5:41 zobrazit článek
Rakovina slinivky! Zákeřné onemocnění se skloňuje v souvislosti s bývalým partnerem zpěvačky Leony Machálkové Bořkem Šípkem (65). Světoznámý architekt se podle informací Blesk.cz už přes měsíc léčí na jedné z nejlepších klinik na světě - v Madridu. Naděje na uzdravení tu je! Léčba je však náročná. V minulosti téhle nemoci několik slavných tváří z domova i ze světa bohužel podlehlo.

Zlá zpráva o Bořku Šípkovi: Bojuje s rakovinou?!

9. 5. 2015 5:18 zobrazit článek
Zlá zpráva drtí přátele i příznivce umění Bořka Šípka (64)! Uznávaný umělec, který má s Leonou Machálkovou (47) syna Artura (12), podle informací Blesku bojuje s rakovinou slinivky. „Jsem v Madridu,“ sdělil na dotaz Šípek.

Originál křišťálová váza od Bořka Šípka - málo kusů - Dohodou

24. 4. 2015 16:18 zobrazit článek
Prodám originálně na zakázku dělanou křišťálovou vázu. Je opravdu velmi krásná. Výrobci jsou uvedeni dole na váze. Pochází z Nového Boru. Více inf. na mail či telefon. ...

Oboustranná váza od Bořka Šípka - Dohodou

24. 4. 2015 16:18 zobrazit článek
Prodám oboustrannou vázu BIBI od Bořka Šípka ...

Machálková promluvila o nemoci expartnera Šípka: Bořek nazval rakovinu životním úkolem

14. 5. 2015 13:25 zobrazit článek
Kromě syna Dalibora zbytek rodiny o rakovině slinivky, se kterou známý architekt Bořek Šípek (65) bojuje, mlčel. Hrobové ticho prolomila až jeho expartnerka Leona Machálková (47), s nímž má nemocný Šípek syna Artura. Podle ní je rakovina pro Bořka životním úkolem.

Jak Bořka Šípka změnila rakovina?! Z léčení ve Španělsku byl na skok doma

13. 5. 2015 15:53 zobrazit článek
Ani rakovina ho nezastaví! Přestože Bořek Šípek (65), který má syna s Leonou Machálkovou (47), bojuje s těžce nemocnou slinivkou, opustil kliniku v Madridu, kde se léčí.

U architektury si nemůžete dovolit, aby se nepovedla, říká Bořek Šípek

28. 12. 2014 1:40 zobrazit článek
Jen před pár dny byla slavnostně otevřena poslední stavba architekta, designéra a skláře Bořka Šípka v České republice. Je to čtyřpodlažní variabilní budova s přilehlou platanovou v historickém centru Liberce s příznačným názvem, Databox – Živý dům. Další články k tématu:

U architektury si nemůžete dovolit, aby se nepovedla, říká Bořek Šípek

28. 12. 2014 1:16 zobrazit článek
Jen před pár dny byla slavnostně otevřena poslední stavba architekta, designéra a skláře Bořka Šípka v České republice. Je to čtyřpodlažní variabilní budova s přilehlou platanovou v historickém centru Liberce s příznačným názvem, Databox – Živý dům. Další články k tématu:

Bořek Šípek představil svou pamětní medaili věnovanou Václavu Havlovi

18. 12. 2014 16:25 zobrazit článek
V den třetího výročí úmrtí Václava Havla představil designér Bořek Šípek pamětní medaili věnovanou českému prezidentovi a dramatikovi. Výtěžek z prodeje medaile bude věnován na další opravy a údržbu kostela sv. Anny, památky v centru Prahy, z něhož Václav Havel budoval společenské a kulturní centrum Pražská křižovatka. Další články k tématu:

Medaili pro Havla vytvořil Šípek, další vyrobí Zoubek či Černý

18. 12. 2014 19:26 zobrazit článek
Praha /FOTOGALERIE/ - V den třetího výročí úmrtí bývalého českého prezidenta a dramatika Václava Havla představil designér Bořek Šípek pamětní medaili věnovanou tomuto muži.

Kocáb účtuje: Havel řekl Číňanům i Rusům, co si myslí. Zemanovi se možná skrytě chechtali, že je trouba

13. 12. 2014 20:08 zobrazit článek
TŘI ROKY BEZ VÁCLAVA HAVLA V zanedbaném koutu v centru Liberce byla v pátek slavnostně otevřena nová budova od světoznámého architekta Bořka Šípka. Zároveň proběhla vernisáž výstavy Šípkových děl z oblasti architektury, skla a designu. Na ni si pozval hudebníky Jaroslava Hutku a Michaela Kocába. Všechny tři spojuje přátelství s prvním českým prezidentem Václavem Havlem. Však také Hutka zapěl svůj song věnovaný Václavu Havlovi Havlíčku Havle a Michael Kocáb poskytl na téma Václav Havel rozhovor pro ParlamentniListy.cz.

Vázy s živou vodou

21. 5. 2015 0:49 zobrazit článek
Skleněné vázy od Bořka Šípka dnes v Berlíně obdrží Joan Baezová a Aj Wej-wej, kterého zastoupí jeho syn. Vázy jsou součástí výstavního projektu, jímž chce Šípek upozornit na nespravedlivě popravené osobnosti. Výstavě by do USA mohla pomoct záštita Baezové a také japonské umělkyně Yoko Ono...

Jedinečná výstava představí dílo Bořka Šípka napříč jeho celoživotní tvorbou a to v domě, který sám navrhoval!

2. 12. 2014 15:20 zobrazit článek
K příležitosti otevření nového variabilního domu v Liberci se bude pořádat výstava jednoho z nejvýznamnějších současných architektů a výtvarníků Bořka Šípka, který navíc celý dům navrhoval.

Věhlasný architekt Bořek Šípek zvelebil zanedbaný kout Liberce

28. 11. 2014 14:39 zobrazit článek
V sídle Volkswagenu, německém Wolfsburgu, stojí jeho oceňovaný výstavní pavilon Automobilky Škoda, v Pařížských buticích Karla Lagerfelda zase boháči nakupují v jím navržených luxusních buticích. Malý dotek velkého světa teď má v podobě realizace známého architekta a designéra Bořka Šípka i Liberec. Další články k tématu:

Věhlasný architekt Bořek Šípek zvelebil zanedbaný kout Liberce

28. 11. 2014 14:22 zobrazit článek
V sídle Volkswagenu, německém Wolfsburgu, stojí jeho oceňovaný výstavní pavilon Automobilky Škoda, v Pařížských buticích Karla Lagerfelda zase boháči nakupují v jím navržených luxusních buticích. Malý dotek velkého světa teď má v podobě realizace známého architekta a designéra Bořka Šípka i Liberec. Další články k tématu:

Strážník hlídající Havlovu lavičku odešel, vandalové ji opět poničili

20. 11. 2014 9:23 zobrazit článek
Lavičku Václava Havla si oblíbili vandalové. I když je v plzeňských Šafaříkových sadech pouhé tři týdny, už podruhé přišla o skleněnou výzdobu od architekta Bořka Šípka. Po první opravě vydržela kompletní jeden den. Další články k tématu:

Václav Havel bude mít ode dneška v pražských Horních Počernicích pamětní desku

13. 11. 2014 8:43 zobrazit článek
V Horních Počernicích v Praze bude dnes v podvečer odhalena pamětní deska jako připomínka světové premiéry hry Žebrácká opera dramatika a pozdějšího prezidenta Václava Havla. Konala se 1. listopadu 1975 v sále hostince U Čelikovských. Pamětní desku navrhl architekt Bořek Šípek.

Andělé pro lidi v krizi

5. 1. 2015 10:12 zobrazit článek
SIVEK HOTELS Známé české osobnosti a umělci podpořili projekt Andělé pro Modré dveře pořádaný pro terapeutické centrum z Kostelce nad Černými lesy. V pátek 12. prosince se v Hotelu Kampa uskutečnila aukce originálních děl, jejíž výtěžek v hodnotě 700 tisíc korun poslouží osobám s psychickými problémy, lidem v krizi, s duševním onemocněním nebo mentálním handicapem. V aukci byla vydražena díla s tematikou anděla od architekta Bořka Šípka, fotografa Roberta Vana, módní návrhářky Liběny Rochové či atletů Davida Svobody a Tomáše Dvořáka. Partnerem akce je společnost Sivek Hotels.

 Články 1-30 z celkových 300, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

 

| Dárek i dárky pro každého na světě | Sportovní a outdoorové oblečení a vybavení | Daně a účetnictví | Tipy na levné a levnější nákupy | Domácí solné jeskyně pro pomoc při alergiích |