Microsoft

Microsoft

Firma

Microsoft je největší softwarovu firmou na světě. Tato americká společnost sídlí na západním pobřeží USA ve městě Redmond. Pobočky a zastoupení má po celém světě. Vznikla v roce 1975, kdy ji založili Bill Gates a Paul Allen.

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o této společnosti na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 14504, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

QNAP oficiálně nabídne na svých NAS ovladač pro exFAT

24. 2. 2017 15:02 zobrazit článek
Přímý přístup k různým úložištím naformátovaným na souborový systém exFAT budeme mít na moderních NAS serverech společnosti QNAP. Ta jej přináší díky partnerství s Microsoftem a také s Paragon Software Group.

Microsoft si pohrává s umělou inteligencí, která umí programovat

24. 2. 2017 12:36 zobrazit článek
Každý programátor jistě sní o Programu, který by za něj psal další programy, zatímco on by s nohami nahoře kdesi v tropech popíjel dobře vychlazené pivo a počítal dividendy. Vědci z Microsoft Research se rozhodli, že tento sen promění v realitu. Tedy tak trochu. [ArticleBox ORIGINÁL Strojové ...

iHNed: Microsoft, Avast

23. 2. 2017 1:21 zobrazit článek
Microsoft má nového šéfa, Avast je co do tržního podílu v antivirech druhý na světě a získal nové financování. Po webu koluje půvabná nepravdivá historka, podle níž Bill Gates ve své nové funkci technologického poradce Microsoftu (tu opravdu má)...

Acess vs. MySQL

23. 2. 2017 0:03 zobrazit článek
Druhů databázových systémů je poměrně mnoho, ale MySQL je free a to větčina DB není. Jak už tomu bývá Acess je komfotní a pohodlný program pro lidi, kteří nemusí umět vše, ale jen se musí naučit klikat. Pravda je že úplný PC analfabet si nebude vedět rady ani tak,ale existuje tu větší pravděpodobnost že aspoň něco nakliká oproti MySQL. Acess se bude opět těšit oblibě u ASP , ASP.NET a dalších microsoftáckých aplikacích. Microsoft Acess je určitě dobrou aleternativou pro výběr databázového systému, ale 100% bych ho nedoporučoval. Ono psaní do konzole má své kouzlo ne :-) . MySQL nabízí stejné možnosti jak Acess co se týče využití. Určitě však nebudete moci tvořit formuláře,sestavy a relace přímo v grafické podobě. Ale většina programátorů si myslím stejně těchto rize Acessáckých funkcí moc nevyužije.Ještě jsem si nemohl odpustit script pro spojeni s MySQL v PHP.

Microsoft spustil Skype Lite pro rozvojové státy

23. 2. 2017 12:57 zobrazit článek
CEO Microsoftu, Satya Nadella, včera na události v indické Mumbai oznámil zahájení Skype Lite. Tato verze Skypu je určená pro Android telefony a země, kde mají uživatelé k dispozici pouze omezené připojení k internetu.

Když programátor Microsoftu přejmenuje muže na Kolíka a ženu na ....

23. 2. 2017 0:10 zobrazit článek
Řekl bych, že letošní červenec pro některého zaměstnance Microsoftu začal poněkud bouřlivě. Posuzuji to z oficiálního článku Technické podpory Microsoftu ohledně lokalizace produktu Microsoft Dynamics CRM 4.0. Název je ještě celkem neutrální: The Male label and the Female label are translated incorrectly in the Czech version of Microsoft Dynamics CRM 4.0 Ale popis symptomů je nářez: In the Czech version of Microsoft Dynamics CRM 4.0, the Male label is translated to Kolík instead of Muž . Additionally, the Female label is translated to Zdířka instead of Žena . Kdo nevěří, . Přidej do | | | | | | |

Zprávy Živě v MP3 31.8.2013

23. 2. 2017 0:49 zobrazit článek
Steve Ballmer opustí čelo Microsoftu, Facebooku se daří na burze. Seznam zavádí responzivní design, Nissan plánuje chytrý vůz bez řidiče. Prodávat se začne do roku 2020.

Microsoft vydal Service Pack 3 (SP3) pro SQL Server 2005

23. 2. 2017 0:27 zobrazit článek

Microsoft Security Essentials (Morro) – antivir zdarma

22. 2. 2017 22:40 zobrazit článek
Microsoft své antivirové řešení, které nese kódové označení Morro , a které bude pro uživatelé dostupné zdarma, již vydal v beta verzi. Finální produkt bude nabízen jako Microsoft Security Essentials a rozšíří tak produktovou řadu . MS Security Essentials by měl nabídnout ochranu proti virům, spyware, trojanům a dalším nebezpečím, které se na síti nachází. Jeho předností by měla být výkonová nenáročnost na RAM a CPU (zdroje uvádí 4 MB RAM) a také snadná obsluha a nastavení. Samozřejmostí je ochrana v reálném čase a automatické aktualizace 3x denně.

Stahujte pre-beta verzi Windows 8

22. 2. 2017 21:58 zobrazit článek
Dnes byla uvolněna pre-beta verze nově představovaného operačního systému Windows 8 . Ta je určena samozřejmě primárně vývojářům. Z webu Microsoftu můžete však tuto pre-beta verzi Windows 8 již nyní ve formátu ISO.

Změny sběru dat ve Windows 10 nejsou pro EU dostatečné

22. 2. 2017 16:04 zobrazit článek
„Hlídací psi“ soukromí v Evropské unii nejsou stále spokojeni se sběrem uživatelských dat ze strany systému Windows 10. Oznámili to více než rok poté, co napsali Microsoftu stížnost.

Microsoft: boj o reklamu nebo budoucnost?

22. 2. 2017 22:21 zobrazit článek
Microsoft se nám zamiloval a jeho vysněnou není nikdo jeden z nejznámějších internetových portálů světa – Yahoo. Ač odmítnut, nevzdává se svých nadějí, ale nadějí na co? Nikdo nedělá nic zbytečně a jen tak – ani Microsoft, který byl dlouho znám svými mnohdy tvrdými, ale pragmatickými kroky

Microsoft potvrdil další velkou letošní aktualizaci W10

22. 2. 2017 16:33 zobrazit článek
Microsoft ve svém nově vydaném plánu potvrdil to, co jsme očekávali, a sice že ještě letos přijde na svět další velká aktualizace pro systém Windows 10. Ta bude prvním zájemcům předložena už po příchodu Creators Update.

Microsoft ponúka bezplatný softvér na ochranu pred spyware (student)

23. 2. 2017 1:10 zobrazit článek
V uplynulých dňoch spoločnosť Microsoft zverejnila prvú verziu vlastného softvérového riešenia na ochranu pred tzv. spyware. Softvérový nástroj s označením Microsoft AntiSpyware je výsledkom novej bezpečnostnej politiky Microsoftu, ktorej cieľom je vylepšiť bezpečnosť operačných systémov Windows. Nový produkt je postavený na riešeniach spoločnosti Giant Company Software, ktorú Microsoft získal akvizíciou koncom minulého roka. Testovacia verzia Microsoft AntiSpyware je voľne dostupná na internetových stránkach spoločnosti Microsoft, pričom jej používanie je taktiež bezplatné.

IE7 je zde!

22. 2. 2017 21:54 zobrazit článek
Dlouho očekávaná verze nového prohlížeče od Microsoftu je zde. Zatím je možné ho stáhnout jako . Přidej do | | | | | | |

Osobní přínosy z nasazení Windows 7

22. 2. 2017 22:40 zobrazit článek
Máme tu nový rok, teda alespoň pro školáky, a protože jsem začal používat nové Microsoft Office 2010 (Technical Preview), tak jsem si řekl proč nezačít se zcela novým balíkem software od Microsoftu. Nainstaloval jsem si tedy Windows 7 konečně do pracovního prostředí a následující článek je o tom, co jsem za zhruba dva týdny vypozoroval nového při používání Windows 7 oproti Vistám.

Ovi Maps 3D aneb jak by vypadal Google Earth po návštěvě očního lékaře

22. 2. 2017 22:21 zobrazit článek
Když jsem před nějakou dobou lámal hůl nad nešťastnou Nokii, která vkročila do svazku s Microsoftem a jeho platformou Windows Phone, možná to bylo přece jenom trochu předčasné. Říkal jsem si, a myslím, že docela logicky, že Nokia se zbavuje něčeho, co ji mohlo dávat vlastní tvář spojenou s nějakou unikátní přidanou hodnotou, ale na druhou stranu, kdo si vzpomíná na to, kdy Nokia naposled nějak ohromila trh a nebyl to právě onen zvláštní úpis Microsoftu?

ASP.NET MVC pro ty, kdo ho nemají rádi

23. 2. 2017 1:37 zobrazit článek
Pro nedostatek lepších Microsoftem podporovaných možností jsem se s mohutným frfláním vrhnul na ASP.NET MVC. Pokud jste na tom stejně nebo se na to chystáte (a ono vám moc jiného nezbývá), připravil jsem pro vás dvě akce, které by vás mohly zajímat.

Jak si vyžádat hotfix od Microsoftu emailem?

23. 2. 2017 0:27 zobrazit článek

Google Chrome.. a akcie Microsoftu klesají

23. 2. 2017 0:03 zobrazit článek
Chrome není pouze prohlížečem, ale platformou. Chrome je boj proti dominanci Microsoftu a upevnění pozice na trhu vyhledávání.

Nokia je stále světová dvojka. Více „hloupých“ telefonů prodal jenom Samsung

24. 2. 2017 21:36 zobrazit článek
Nokia stále nezmizela z mapy mobilního byznysu a navíc – letos se očekává její velký návrat. Není ale segment jako segment. V tom nejlukrativnějším smartphonovém firma díky „polibku smrti“ od Microsoftu už dávno nefiguruje. Naproti tomu v odvětví klasických tlačítkových telefonů, kterým se také ...

Loading Microsoft RIFF Palette (pal) files with C#

25. 2. 2017 6:01 zobrazit článek
At the start of 2014, I published an article describing how to read colour palettes from BBM/LBM files. At the end of that article I noted that Microsoft palette files used a similar format, but I didn't investigate that at the time. Since then I followed up with articles on reading and writing Adob

Novinka: QNAP, Microsoft a Paragon Software vydávají ovladač exFAT

25. 2. 2017 18:29 zobrazit článek
Společnost QNAP Systems uzavřela partnerství s Microsoftem a Paragon Software Group, aby mohla nabídnout oficiální ovladač přizpůsobený pro QNAP NAS a umožňující uživatelům přímý přístup k obsahu úložišť se systémem exFAT.

Pro starší telefony je tu Skype Lite

24. 2. 2017 3:04 zobrazit článek
Microsoft představil Skype Lite. Podobně jako Facebook Lite je tato aplikace k dispozici pro rozvojové země, kde lidé mají starší telefony a klasický Skype u nich není možné nainstalovat. Tato verze Skypu splňuje každodenní potřeby komunikace. Navíc není tak náročný na připojení k síti.

Alcatel Idol 4 Pro se oficiálně podívá i do Evropy

27. 2. 2017 13:03 zobrazit článek
Loni na konci října představil Alcatel vylepšenou verzi Idolu 4S, která místo Androidu běží na Windows 10 Mobile. Telefon byl nicméně určený pouze pro americký trh, kde na něj měl exkluzivitu tamní T-Mobile. Výrobce ho však nyní nabídne i v Evropě pod názvem Alcatel Idol 4 Pro. Poté, co Microsoft vyklidil pozice se svými Lumiemi, je to jedna z mála příležitostí koupit top smartphone s mobilními Windows 10.

První dojmy ze Samsungu Galaxy Book 12 (video)

27. 2. 2017 18:58 zobrazit článek
Samsung na tiskové konferenci na MWC 2017 v Barceloně představil hned dvojici tabletů. Mimo již zmíněného Galaxy Tabu S3 s Androidem jsme se dočkali také Windows tabletu s podporou S Pen a dokonce i s pořádným výkonem, kde nechybí Incel Core i5. Microsoft Surface má tak dalšího konkurenta s v souboji to nebude mít jednoduché.

Desítky umožní zakázat instalaci aplikací mimo Windows Store

27. 2. 2017 18:02 zobrazit článek
[ ] [ ] Microsoft podle webu MSPowerUser na poslední chvíli přidal do chystané jarní aktualizace Windows 10 funkci, která volitelně zakáže instalaci jakýchkoliv programů mimo Windows Store. To dnes až na pár výjimek znamená, že by měl uživatel k dispozici jen ...

Amazon začíná budovat vlastní balíček kancelářských aplikací

27. 2. 2017 18:00 zobrazit článek
Microsoft Office, LibreOffice, Google Docs a nově možná kancelářský balík od Amazonu. Úspěšná firma podle některých zpráv pracuje na vlastním balíku kancelářských aplikací. Další články k tématu:

Konečně smysluplné využití HoloLens? Speciální aplikace je přetvoří v sonar pro slepé

27. 2. 2017 13:02 zobrazit článek
Vypadá to, že nemusíte mít funkční oči, abyste využili brýle na rozšířenou realitu od Microsoftu HoloLens . Jejich vývojář Javier Davalos vytvořil aplikaci, kterou mohou slepí lidé využít k orientaci v prostoru. HoloLens přetvoří v jakýsi sonar. [ArticleBox ORIGINÁL HoloLens: Tajemné hologramy ...

Žebříčku 50 nejinovativnějších firem roku dominuje Apple. Zaslouženě?

25. 2. 2017 16:02 zobrazit článek
Společnosti Apple, Google, Tesla a Microsoft si udržely přední místa v každoročním přehledu nejinovativnějších firem, který vydává společnost The Boston Consulting Group . Amazon si polepšil o čtyři příčky a uzavírá první pětici. Netflix a Facebook se poprvé umístily v první desítce, polepšily si ...

 Články 1-30 z celkových 14504, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.