Václav Svoboda

Václav Svoboda

Herec/Herečka   (Ulice)

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto herci/herečce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 1822, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Čeští europoslanci kritizují zásah španělské policie v Katalánsku

1. 10. 2017 15:34 zobrazit článek
Čeští europoslanci kritizují zásahy španělské policie proti voličům v katalánském referendu o nezávislosti. Postup policistů, kteří použili i gumové projektily, je podle nich brutální a věc by si zasloužila odsouzení ze strany Evropské komise. Celý incident navíc posílí katalánské separatisty, shodli se dnes v pořadu Otázky Václava Moravce Pavel Svoboda (KDU-ČSL), Kateřina Konečná (KSČM) a Stanislav Polčák (STAN, zvolen za TOP 09).

Václav Klaus: Vystoupení na Vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu

29. 5. 2017 9:03 zobrazit článek
Nemohu se smířit s tím, jak nekriticky je u nás v polistopadové éře adorován prezident Masaryk a s jak přísnou kritikou až nenávistí je napadán odkaz jeho spolubojovníka a nástupce prezidenta Beneše. Je to zlé, mylné, zavádějící, nedůstojné. Je to – bohužel – typicky české.

Filipa Topola a skupinu Psí vojáci připomene koncert v pražské Arše. Zahrají Mucha či Už jsme doma

1. 6. 2017 6:03 zobrazit článek
Filip Topol, zpěvák, pianista a vůdčí osobnost skupiny Psí vojáci, by 12. června oslavil 52 let. Tento den se proto v Divadle Archa po dvouleté pauze uskuteční vzpomínkový koncert, na kterém spřátelení hudebníci zahrají Topolovy skladby. Koncert organizuje manažer Psích vojáků Romek Hanzlík, jenž se společně s bratrem Filipa Jáchymem Topolem, s Knihovnou Václava Havla a s Topolovými bývalými spoluhráči stará o muzikantův odkaz. Filip Topol zemřel po táhlých zdravotních problémech 19. června 2013 ve věku 48 let. Večer v Divadle Archa začíná v 19:00 a postupně zahrají Furt rovně, Synergy & Hardworkers, Budoár staré dámy, Jarda Svoboda, Mucha, Květy, Krchoff, Zuby nehty a Už jsme doma.

Nehrozí, že se upečeme, řekl Klaus. Věří, že Trump odmítne dohodu o klimatu

30. 5. 2017 19:20 zobrazit článek
Do boje proti teorii o globální změně klimatu opět vytáhl exprezident Václav Klaus. „Určitě nám nehrozí, že se tady na této Zemi upečeme. Hrozí pouze to, že dojde k oslabení svobody a velkému ohrožení prosperity,“ řekl při křtu své knihy Zničí nás klima nebo boj s klimatem. Věří, že prezident Donald Trump za USA odstoupí od Pařížské dohody o ochraně klimatu. Další články k tématu:

Nehrozí, že se upečeme, říkal Klaus. Věří, že Trump odmítne dohodu o klimatu

30. 5. 2017 18:49 zobrazit článek
Do boje proti teorii o globální změně klimatu opět vytáhl exprezident Václav Klaus. „Určitě nám nehrozí, že se tady na této Zemi upečeme. Hrozí pouze to, že dojde k oslabení svobody a velkému ohrožení prosperity,“ řekl při křtu své knihy Zničí nás klima nebo boj s klimatem. Věří, že prezident Donald Trump za USA odstoupí od Pařížské dohody o ochraně klimatu.

Václav Peričevič: Jan Eliáš - další fatální omyl české justice

30. 5. 2017 13:19 zobrazit článek
V těchto dnech je stranám doručováno usnesení Nejvyššího soudu ČR, kterým byl Jan Eliáš propuštěn po čtyřech letech z výkonu trestu odnětí svobody Mírov, v trvání třinácti let z věznice se zvýšenou ostrahou.

Vrata do Evropy, zlatý důl pro pašeráky migrantů. O tomto aspektu nezávislosti Katalánska se v mainstreamu zarytě mlčí

7. 10. 2017 12:04 zobrazit článek
Publicista Václav Vlk starší se obává, že svobodná Barcelona by mohla být otevřenými vraty do Evropy. Připomíná totiž mimo jiné zprávy z letošního února, kdy Barcelona demonstrovala za přijetí více uprchlíků. Jeho komentář přinesl server NeviditelnýPes.cz.

Václav Klaus a kolektiv IVK: Prohlášení k nepřijatelnému násilí madridské vlády v Katalánsku

2. 10. 2017 12:00 zobrazit článek
Jsme pobouřeni brutalitou madridské vlády s jakou zasahuje proti dnešnímu referendu o nezávislosti v Katalánsku. Považujeme za nepřijatelné, aby kterákoliv vláda zneužívala ozbrojené síly, násilí a represe k potlačení těch, kteří chtějí svobodně vyjádřit svůj názor.

Václav Klaus: Spor o Benešovu politiku, dílo a odkaz je sporem o státnost, suverenitu a svobodu našeho národa

29. 5. 2017 16:15 zobrazit článek
Vystoupení na Vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu:

Kajínek: Kalouskovi je z toho špatně. Havlův Špaček mluví o lži. A propuštěný si zatím užívá s ženou, která „na něm visí“

24. 5. 2017 9:22 zobrazit článek
Václav Havel mi sliboval milost, Václav Klaus rovněž sliboval, že můj případ bude řešit. Ale až Miloš Zeman se odhodlal postavit systému české justice a prosadit milosrdenství. I to pronesl propuštěný vězeň Jiří Kajínek, kterého v úterý na základě milosti prezidenta republiky propustili na svobodu. Naznačil rovněž, že si nehodlá nechat pro sebe své zkušenosti s českou justicí i vězeňskou správou.

Milost mi slíbil už Havel, řekl Kajínek po propuštění. Kritizoval justici

23. 5. 2017 18:35 zobrazit článek
Jiří Kajínek je po 23 letech na svobodě díky milosti prezidenta Miloše Zemana. Před branou věznice v Rýnovicích na něj čekali novináři a příznivci, kterým odpovídal na dotazy. Mimo jiné řekl, že milost mu už před lety slíbil už prezident Václav Havel. Zároveň zkritizoval českou justici a vězeňství. Další články k tématu:

Milost mi slíbil už Havel, řekl Kajínek po propuštění. Kritizoval justici

23. 5. 2017 18:32 zobrazit článek
Jiří Kajínek je po 23 letech na svobodě díky milosti prezidenta Miloše Zemana. Před branou věznice v Rýnovicích na něj čekali novináři a příznivci, kterým odpovídal na dotazy. Mimo jiné řekl, že milost mu už před lety slíbil už prezident Václav Havel. Zároveň zkritizoval českou justici a vězeňství. Další články k tématu:

Sobotka „šije“ do Kajínka: Z vraha se stává celebrita. Kalousek je tvrdší

23. 5. 2017 16:36 zobrazit článek
Jiří Kajínek si po 23 letech užívá první doušky svobody, opustil brány rýnovické věznice a při tiskovce děkoval Miloši Zemanovi. Zmínil, že ho zklamali Václavové Havel i Klaus. Reakce politiků na propuštění muže, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, jsou však rozpačité. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i opoziční lídr Miroslav Kalousek (TOP 09) upozorňují, že jde o odsouzeného vraha. Podle Kalouska dokonce „sprostého vraha“.

Kajínka zklamal Havel i Klaus. Kalousek: „Sprostý vrah hvězdou dne“

23. 5. 2017 15:04 zobrazit článek
Jiří Kajínek si po 23 letech užívá první doušky svobody, opustil brány rýnovické věznice a při tiskovce děkoval Miloši Zemanovi. Zmínil, že ho zklamali Václavové Havel i Klaus. Reakce politiků na propuštění muže, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, jsou však rozpačité. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i opoziční lídr Miroslav Kalousek (TOP 09) upozorňují, že jde o odsouzeného vraha. Podle Kalouska dokonce „sprostého vraha“.

Svoboda projevu i po projevu musí platit i pro Miloše Zemana

23. 5. 2017 18:42 zobrazit článek
Rozhodně nejsem příznivcem Miloše Zemana a dnešního Hradu vůbec, nicméně mne negativně zaujal včerejší TV výrok předního lidovce Mariana Jurečky. Prezident Miloš Zeman by podle zmíněného 1. místopředsedy KDU-ČSL neměl znovu vůbec kandidovat. Dodejme, že tuto nešťastně agresívní „průpovídku“ uvedl Jurečka v populárním diskusním pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Zálom (Svobodní): Tomáš Halík jako barometr smyslu protibabišovských demonstrací

22. 5. 2017 21:47 zobrazit článek
Jen tak mimochodem jsem se dočetl, že na středeční demonstraci na Václavském náměstí byl čten dopis Tomáše Halíka, který tímto protesty podpořil vahou své autority.

Dražan, Jan; Pergler, Jan: Náš Václav Havel

21. 5. 2017 7:19 zobrazit článek
Kniha rozhovorů sedmadvaceti přátel Václava Havla je pozoruhodná sonda do života člověka, který se stal symbolem boje za svobodu, a to nejen před rokem 1989. Pět žen a dvaadvacet mužů vydávají civilní svědectví, jak a čím jim kdysi vstoupil do života a jak je proměnil.

Václav IV., Jiří Spěváček

21. 5. 2017 10:50 zobrazit článek
Václav IV., Jiří Spěváček / 1361-1419: K předpokladům husitské revoluce / Svoboda, Praha / 1986

Evropská unie by měla některé pravomoci vrátit

29. 9. 2017 15:01 zobrazit článek
Objíždí kraj, aby Středočechům představil svůj plán, jak posílit svobodu jednotlivce, snížit daně a pomoci středním Čechám s dopravní situací. Přitom se ještě stihl v polovině září oženit. Začátek podzimu rozhodně není pro Jana Skopečka, středočeského lídra kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny, poklidný. V polovině září se totiž oženil s přítelkyní Lucií. Zároveň se připravuje na boj o právo znovu usednout do poslaneckého křesla, které nečekaně získal letos na jaře po odchodu stranického kolegy ze Sněmovny. Šestatřicetiletý rodák z Hořovic působí na první pohled jako mladík, který má kariéru před sebou. Za mladistvým vzhledem se však skrývá ostřílený politik a ekonom s vyhraněnými názory. Umění jejich argumentace se ostatně učil od mistra, je dlouholetým spolupracovníkem exprezidenta Václava Klause.

Merkelová sčítá ztráty. Klaus se raduje: Úžasný výsledek „démonizovaných“ kritiků

25. 9. 2017 9:14 zobrazit článek
Kancléřka Angela Merkelová se raduje ze čtvrtého vítězství v řadě. Na to, že je u vlády 12 let, považuje zisk 33 procent hlasů Němců za úspěch, přiznala však, že doufala ve víc. Kdo naopak posílil, jsou Svobodní, Zelení a především Alternativa pro Německo (AfD). Zatímco se proti ní v Berlíně dokonce i protestovalo, z úspěchu AfD se raduje i český exprezident Václav Klaus.

Merkelová sčítá ztráty. Klaus se raduje: Úžasný úspěch „démonizované“ AfD

25. 9. 2017 10:30 zobrazit článek
Kancléřka Angela Merkelová se raduje ze čtvrtého vítězství v řadě. Na to, že je u vlády 12 let, považuje zisk 33 procent hlasů Němců za úspěch, přiznala však, že doufala ve víc. Kdo naopak posílil, jsou Svobodní, Zelení a především Alternativa pro Německo (AfD). Zatímco se proti ní v Berlíně dokonce i protestovalo, z úspěchu AfD se raduje i český exprezident Václav Klaus.

RAKOUSKO: Velkoněmci ve vládě

25. 9. 2017 1:20 zobrazit článek
Na relativně těsnou prohru kandidáta strany Svobodných (FPÖ) Norberta Hofera ve druhém kole rakouských prezidentských voleb reagoval Václav Klaus v newsletteru IVK z června 2016 článkem Rakouští Svobodní neprohráli.

Svobodu v Česku nejvíce omezují poslanci ČSSD a lidovci, vyplývá z analýzy Liberálního institutu

25. 9. 2017 15:00 zobrazit článek
Svobody občanů svým hlasováním ve Sněmovně nejvíce omezují ČSSD a KDU-ČSL. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnil Liberální institut. Mezi nejméně liberálními skončili poslanci Václav Votava a František Adámek (oba ČSSD), dále ministr kultury Daniel Herman a Jiří Mihola (oba z KDU-ČSL). Ti analýzu považují za zkreslenou.

Jiří Kajínek po propuštění na svobodu razantně hubne: Za 4 měsíce 8 kilo dole!

24. 9. 2017 10:44 zobrazit článek
Bydlí v Brně. Můžete ho ale potkat na pražském Václaváku nebo daleko za Plzní u hranic s Německem. Omilostněný vrah Jiří Kajínek (56) žije v poklusu. Až z toho hubne. Za 4 měsíce shodil už 8 kilo!

Písně roku 1848, Jaroslava Václavková

24. 9. 2017 13:04 zobrazit článek
Písně roku 1848, Jaroslava Václavková / Svoboda, Praha / 1948

Soud Ďurička na svobodu zase nepustil: Chce nejdřív vyslechnout znalce

22. 9. 2017 12:05 zobrazit článek
Bohumír Ďuričko, který byl odsouzen k 12,5 roku vězení za vraždu syna provozovatele pražské Matějské pouti, Václava Kočky mladšího, prozatím zůstává ve vězení. Okresní soud v Karviné, který rozhoduje o jeho žádosti o podmínečné propuštění, ještě nerozhodl. Soudkyně chce osobně vyslechnout soudní znalce – psychology. Stejný požadavek uplatnil státní zástupce i advokátka odsouzeného muže. Hlavní líčení bude pokračovat 30. října.

Marek Lanz: Velkoněmci v rakouské vládě = český národní zájem?

22. 9. 2017 12:11 zobrazit článek
Na relativně těsnou prohru kandidáta strany Svobodných (FPÖ) Norberta Hofera ve druhém kole rakouských prezidentských voleb reagoval Václav Klaus v newsletteru IVK z června 2016 článkem „Rakouští Svobodní neprohráli“.

Václav Hořejší: Smí se svobodně bádat o době komunistického režimu?

10. 9. 2017 19:52 zobrazit článek
Následující řádky byly inspirovány . Ta reaguje na polemiku, kterou započal rozhovor francouzské historičky Muriel Blaive na serveru A2larm.cz ( „ ” ); podobně jako p. Stehlíková na něj vzrušeně ideologicky reagovali pánové a . Svobodu historického bádání naopak hájil .

Otevřete oči a volte Svobodné!

10. 9. 2017 18:07 zobrazit článek
Kandidát za ODS Václav Klaus ml. v rozhovoru na reflex.cz řekl, že má sice „program Svobodných ve velké oblibě“, že „obdivuje zásadovost Svobodných“, ale že volič má "zavřít oči a volit ODS."

Zbavte se Babiše aneb Lesk drzého orientálce

4. 6. 2017 18:02 zobrazit článek
Na tabák vláda i nynější sněmovna doplatí. Kuřáci povstanou. Obsadí sněmovnu a prokouří ji až do morku poslaneckých kostí. U svatého Václava, symbolu české svobody, vždy tak podivné, bude násilím Sobotka donucen vykouřit před jásajícím davem sto cigaret. Pak bude davem zrušena ústava. K náhlému stannému soudu půjdou ti, kdo protikuřácký teror rozpoutali.

 Články 1-30 z celkových 1822, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.