Ing. Andrej Babiš

Ing. Andrej Babiš

Politik/Politička

Ing. Andrej Babiš (* 2. září 1954, Bratislava) je původem slovenský podnikatel s českým občanstvím, český poslanec a druhý nejbohatší český občan, majitel a v současnosti i ředitel agrochemického holdingu Agrofert. Dle finančního časopisu Forbes činilo jeho jmění v březnu 2013 2 miliardy dolarů, čímž se stal 736. nejbohatším člověkem světa. Časop..

celý text o "Ing. Andrej Babiš"

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 9135, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Jonhap:Babiš jednal s jihokorejským ministrem o jaderných blocích

3. 12. 2017 16:32 zobrazit článek
Soul/Praha - O možnostech výstavby jaderných bloků v Česku a spolupráci v oblastech hospodářství a průmyslu jednal v pátek Andrej Babiš s jihokorejským ministrem obchodu, průmyslu a energetiky...

Babiš jako "budoucí premiér" jednal s jihokorejským ministrem o výstavbě jaderných bloků. Zajímal se i o zpracování lithia

3. 12. 2017 19:46 zobrazit článek
Babiš se sešel s jihokorejským ministrem průmyslu a obchodu. Jednali spolu o možnostech výstavby jaderných bloků a spolupráci v oblastech hospodářství a průmyslu. Babiš řekl, že Jihokorejci představili technologie a certifikáty, údajně jednají s energetickým gigantem ČEZ.

Zrušte výsledky voleb, žádá žena Ústavní soud. Kritizuje Okamuru, Babiše a Kalouska

3. 12. 2017 9:50 zobrazit článek
Paní Petra se obrátila napřed na Nejvyšší správní soud a posléze i na Ústavní soud ČR a požádala soudce, aby zrušili výsledky voleb v celé České republice. A pokud to nepůjde, tak alespoň ve Středočeském kraji, kde vedli kampaň Tomio Okamura (SPD), Andrej Babiš (ANO), Petr Robejšek (Realisté) a Miroslav Kalousek (TOP 09). Způsob, jakým tito pánové kampaň vedli, si podle dámy žádá zneplatnění voleb. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Kmotři, staré kauzy, vyhrožování. A riziko Andrej Babiš. Marek Wollner odkryl pokličku pořadu Reportéři ČT

2. 12. 2017 6:33 zobrazit článek
„Bez svobodné žurnalistiky nemůže demokracie přežít,“ tvrdí šéf reportážní publicistiky České televize Marek Wollner. Během vzpomínání na historii pořadu Reportéři ČT řekl, že doba kmotrů sice skončila, ale podezřelé operace nikoliv. Jev korupce ve státní správě a politice už není tak rozšířený, ale objevila se nová rizika spojená s extremismem a střetem zájmů, která je masivní právě u Andreje Babiše. V rozhovoru pro server Česká média řekl, že ho politici upřímně nesnášeli. S každým premiérem a mnoha ministry měl ostrý střet. Zdůraznil však, že nikdy nedělali žurnalistiku, která jen něco předstírá a zároveň si nemohou žádné kauzy vymýšlet.

Babiš potvrdil další jména nových ministrů. Zdravotnictví má vést Vojtěch, místní rozvoj Dostálová a kulturu muzikolog Šmíd

1. 12. 2017 15:21 zobrazit článek
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš potvrdil České televizi jména nových ministrů. Zdravotnictví a místní rozvoj mají vést poslanci za ANO Adam Vojtěch a Klára Dostálová, kulturu pak muzikolog Ilja Šmíd. Babiš chce sestavit menšinový kabinet doplněný o nestraníky.

Vznikající vláda zná další ministry. Babiš potvrdil vedoucí zdravotnictví, kultury a místního rozvoje

1. 12. 2017 19:01 zobrazit článek
Ministrem zdravotnictví v budoucí vládě má být poslanec za ANO Adam Vojtěch, ministrem kultury muzikolog Ilja Šmíd a ministryní pro místní rozvoj nynější náměstkyně úřadu a poslankyně za ANO Klára Dostálová. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš to v pátek potvrdil České televizi.

Babišova vláda odtajněna: Máme složky na ministry od Brabce po Ťoka

1. 12. 2017 15:37 zobrazit článek
Novým českým premiérem bude od 6. prosince šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Podívejte se, jaké ministry si vybral do týmu, se kterým si chce v lednu říct o důvěru Sněmovny. Babiš seznam přinesl nejdřív na Hrad prezidentovi Miloši Zemanovi, jmenování čeká novou vládu 13. prosince. Neveřejná soupiska nevydržela tajná ani tři dny, spekulace novinářů postupně potvrdil Babiš a částečně i Zeman. Tady jsou „složky“ všech ministerských kandidátů.

Babiš vstupuje do dějin

3. 12. 2017 15:59 zobrazit článek
Když Babišova vláda získá důvěru, lidé budou hledat hodnověrnou opozici. A když ji nezíská, je silná alternativa ještě podstatnější

Andrej Babiš potvrdil tři jména svých budoucích ministrů

1. 12. 2017 16:04 zobrazit článek
Ministrem zdravotnictví v budoucí vládě má být poslanec za ANO Adam Vojtěch, ministrem kultury muzikolog Ilja Šmíd a ministryní pro místní rozvoj nynější náměstkyně úřadu a poslankyně za ANO Klára Dostálová. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš to dnes potvrdil České televizi (ČT). Zprávu převzala ČTK.

Babiš potvrdil jména dalších ministrů, Stropnický bude šéfem diplomacie

1. 12. 2017 15:42 zobrazit článek
Budoucí premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek potvrdil další jména členů svého budoucího kabinetu. Klára Dostálová by měla vést ministerstvo pro místní rozvoj, Ilja Šmíd resort kultury a Adam Vojtěch má šéfovat zdravotnictví. Ministrem školství bude Robert Plaga a ministrem zahraničí Martin Stropnický.

Babiš "pustil" další jména: do vlády chce i zpěváka ze SuperStar

1. 12. 2017 15:29 zobrazit článek
Ministrem zdravotnictví v budoucí vládě má být poslanec za ANO Adam Vojtěch, ministrem kultury muzikolog Ilja Šmíd a ministryní pro místní rozvoj nynější náměstkyně úřadu a poslankyně za ANO Klára Dostálová. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš to potvrdil České televizi.

Babiš: Kdyby Sobotkovi neporadili, že jsem nepřítel, mohli jsme vládnout dál

1. 12. 2017 0:28 zobrazit článek
Hostem pořadu TV Barrandov Duel Jaromíra Soukupa byl ve čtvrtek lídr hnutí ANO a budoucí premiér Andrej Babiš.

Babiš odtajnil dva ministry

1. 12. 2017 10:58 zobrazit článek
Ačkoliv se šéf hnutí ANO Andrej Babiš (62) dušoval, že udrží jména navržených ministrů v tajnosti, nevydržel to.

Babiš už hovoril o viacerých budúcich ministroch svojej vlády

1. 12. 2017 1:05 zobrazit článek
Český prezident Miloš Zeman (vľavo) a líder hnutia ANO Andrej Babiš.

Týden očima Petra Schwarze: Tlaky jak šestnáct set slonů na hlavě

2. 12. 2017 10:33 zobrazit článek
Vláda premiéra Sobotky podala podle ústavy demisi a už známe jména ministrů budoucích, přestože se příští premiér Babiš domluvil s hlavou státu, že ta jména nezveřejní. Jenže, řečeno se známým filmem, u nás se všechno rozkecá.

Oleg Gubin: Koho ještě zaklekne Andrej Babiš?

2. 12. 2017 15:01 zobrazit článek
Letos v létě se Andrej Babiš v médiích vyjádřil, že Finanční správa „zaklekla“ formou zajišťovacích příkazů na přerovskou firmu FAU. Rodinná firma po nuceném splacení dvojnásobku DPH zkrachovala. Ostravský Krajský soud poté postup Finanční správy schválil. Firma FAU se však nevzdala. Odvolala se k Nejvyššímu správnímu soudu a ten rozhodl, že zajišťovací příkazy lze využívat jen jako nejzazší řešení.

Babiš: Musíme řešit inkluzi i nákupy na obraně

2. 12. 2017 6:04 zobrazit článek
Nová vláda bude řešit inkluzi ve školství, kterou hnutí ANO příliš nepodporuje, a budoucí ministryně obrany Karla Šlechtová má dát do pořádku armádní nákupy. V rozhovoru pro deník právo to řekl šéf ANO Andrej Babiš, který sestavuje vládu. Podle svých slov bude zahraniční politiku dělat hlavně on sám.

Zeman: Demokratický blok je drzý a lže! Klaus má s Okamurou pravdu

1. 12. 2017 0:28 zobrazit článek
Andrej Babiš má nepochybně výraznou schopnost rozhodovat. Žádnou výraznou političku si nepamatuji. Nejen to řekl Miloš Zeman v pořadu televize Barrandov TÝDEN S PREZIDENTEM. Kriticky zhodnotil i Demokratický blok.

Ministrem školství má být náměstek Plaga z ANO, potvrdil ČT Babiš

3. 12. 2017 21:01 zobrazit článek
Praha - Ministrem školství ve vládě Andreje Babiše (ANO) má být náměstek ministerstva zodpovědný za vysoké školy Robert Plaga (ANO). Babiš to dnes řekl v České televizi. Oficiálně...

Ministrem školství má být náměstek Plaga z ANO, potvrdil ČT Babiš

3. 12. 2017 21:00 zobrazit článek
Praha - Ministrem školství ve vládě Andreje Babiše (ANO) má být náměstek ministerstva zodpovědný za vysoké školy Robert Plaga (ANO). Babiš to dnes řekl v České televizi. Oficiálně...

Babiš jednal s Jihokorejci o dostavbě jaderných bloků Temelína a Dukovan

3. 12. 2017 15:00 zobrazit článek
O možnostech výstavby jaderných bloků v Česku a spolupráci v oblastech hospodářství a průmyslu jednal šéf ANO Andrej Babiš s jihokorejským ministrem obchodu, průmyslu a energetiky Pek Un-kjuem. Jižní Korea je ve výstavbě jaderných elektráren celosvětovým hráčem, uvedl Babiš. Další články k tématu:

Babiš jednal s Jihokorejci o dostavbě jaderných bloků Temelína a Dukovan

3. 12. 2017 13:46 zobrazit článek
O možnostech výstavby jaderných bloků v Česku a spolupráci v oblastech hospodářství a průmyslu jednal šéf ANO Andrej Babiš s jihokorejským ministrem obchodu, průmyslu a energetiky Pek Un-kjuem. Jižní Korea je ve výstavbě jaderných elektráren celosvětovým hráčem, uvedl Babiš. Další články k tématu:

Jonhap:Babiš jednal s jihokorejským ministrem o jaderných blocích

3. 12. 2017 13:16 zobrazit článek
Soul/Praha - O možnostech výstavby jaderných bloků v Česku a spolupráci v oblastech hospodářství a průmyslu jednal v pátek Andrej Babiš s jihokorejským ministrem obchodu, průmyslu a energetiky...

Babiš na lovu

3. 12. 2017 15:59 zobrazit článek
Jak vznikala vláda, kterou (skoro) nikdo nechce

Evropská komise překvapila. Babiš a další velkozemědělci zřejmě o dotace nepřijdou

2. 12. 2017 7:35 zobrazit článek
S napětím očekávané „Sdělení“ Evropské komise o principech a prioritách Společné zemědělské politiky (SZP) EU na sedmileté období po roce 2020, zveřejněné v tomto týdnu, obsahuje na první pohled správnou a částečně překvapivou novinku. Důsledky pro českou krajinu ale nebudou vůbec dobré.

Sobotka: S Babišem si netykáme, přivlastnil si úspěchy.

2. 12. 2017 0:01 zobrazit článek
Odcházející premiér Bohuslav Sobotka bude zřejmě už od příštího týdne jen řadovým politikem. V čele vlády ho s největší pravděpodobností vystřídá Andrej Babiš. Štáb TV Nova s Bohuslavem Sobotkou natočil exkluzivní rozhovor. Mimo jiné jsme se ptali i na...

Jaroslav Kmenta se rozpovídal o sestavování vlády. V pozadí prý můžeme najít známého kmotra

2. 12. 2017 21:59 zobrazit článek
Novinář Jaroslav Kmenta v rozhovoru pro server info.cz prohlásil, že by si jeho knížku o Andreji Babišovi (ANO) nazvanou Boss Babiš měli přečíst všichni noví poslanci i sám Babiš. Vedle toho Kmenta prozradil, co Babiše vede ke spolupráci s Tomiem Okamurou a jeho SPD.

Babiš jako výjimka. 'K bohatým jsou lidé podezřívaví. On má kouzlo tento odpor překonat,' tvrdí sociolog

2. 12. 2017 21:20 zobrazit článek
Andrej Babiš z hnutí ANO nepostupuje tradičně, je to ale součást jeho image. „V demokracii by se měly dodržovat některé procedury,“ říká ale sociolog akademie věd Tomáš Kostelecký. Podle jeho slov je šéf hnutí ANO do jisté míry výjimka: lidé totiž zpravidla bývají k velmi bohatým podnikatelům podezřívaví.

Týden ve Sněmovně

2. 12. 2017 0:39 zobrazit článek
Tento týden pokračovala schůze sněmovny a pokračovalo i jednání o podobě nové vlády. Seznam jejích členů pak ve čtvrtek večer odnesl Andrej Babiš prezidentovi Miloši Zemanovi na hrad. Na Mikuláše bude Andrej Babiš jmenován premiérem. Jak vypadalo zákulisí vyjednávání se dočtete v Respektu 49/2017.

Babiš (ANO): Euro pro nás není aktuálně úplně výhodné

2. 12. 2017 18:48 zobrazit článek
Komentář předsedy dnutí ANO na facebookovém profilu ke vstupu do ERM 2

 Články 1-30 z celkových 9135, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.