Facebook - novinky

Rusko zasahuje velmi úspěšně do politické situace v USA prostřednictvím sociálních sítí

V Americe fungují stovky falešných facebookových stránek, spravovaných z Ruska, které prohlubují americké sociální konflikty. Kolik takových stránek asi funguje i v ČR? Jsou zveřejňovány další a další znepokující zprávy, dokladující, nejenže Rusko hackersky zasáhlo do amerických prezidentských voleb r. 2016, ale že ruští hackeři v obrovském měřítku systematicky vyvolávají v USA prostřednictvím sociálních sítí rozbroje.Znepokojení je nyní tak intenzivní, že vyšetřovatelé v americkém Kongresu se velkých technologických firem dotazují stále agresivněji, jak je možné, že jejich platformy se staly nástrojem pro útok proti americké demokracií. Příští měsíc budou v této věci muset svědčit v Kongresu ředitelé Facebooku, Googlu a Twitteru.Širokou ruskou strategií, během amerických voleb i nyní, je prohlubovat politické konflikty a zneužívat jich. Útočit na strukturu americké společnosti tam, kde je nejzranitelnější, na konfliktních liniích rasy, pohlaví, tříd a náboženského přesvědčení.

Dynamický banner  468x60

 

celý článek | Facebook diskuze

Mohlo by Vás zajímat..

Životní prostředí: Zeptali jsme se vědců: Jak vznikají slzy? A pláčou zvířata? - Lidovky.cz

24. 10. 2015 8:33 zobrazit článek
Lidovky.cz Slzy jsou složeným produktem jedné slzné žlázy (u psů ovšem až tří) a několika přídatných žlázek. Všechny tyto žlázy jsou exokrinní, což znamená, že vylučují své sekrety do prostoru mimo krevní oběh. Na otázku odpověděl profesor RNDr. František ...

Harry Potter: Kouzelnická sága bude mít pokračování. V Londýně příští rok uvedou hru o dospělém Harrym Potterovi

24. 10. 2015 13:09 zobrazit článek
Příběh naváže na poslední sedmou knihu, vystupovat v ní bude dospělý Potter a jeho syn Albus Severus. Předpremiéra by se měla konat 7. června a od 30. července by mohli hru v londýnském Palace Theatre zhlédnout i běžní fanoušci. Prodej vstupenek bude zahájen příští pátek, jejich cena by se měla pohybovat od 20 do 130 liber.

BMW: Projeli jsme prezidentský koráb. BMW 7 umí hýčkat i dráždit

23. 10. 2015 0:14 zobrazit článek
Nové BMW 7 je asi nejmodernější auto dneška. Vlajková loď mnichovské značky je nabitá moderními technologiemi. Řidič si tu může připadat jako obsluha palubních systémů, ale také si jízdu užít. Prezidenta, byznysmena nebo filmovou hvězdu trůnící vzadu sedma hýčká. A z garáže toto auto vyparkuje samo. Další články k tématu:

Intel Corporation: Acer představil inovovaný Aspire R 14: novinky hlavně v hardwaru

23. 10. 2015 11:08 zobrazit článek
Minulý týden Acer odhalil novinku v podobě Aspiru R 14. Ten nabídne již nové procesory Intel Core 6. generace, nebo méně rozšířený 14palcový displej s FullHD rozlišením. Samozřejmě nesmí chybět konvertibilita, a tak ho můžete využívat jako notebook, tablet, stan nebo stojan. Mimo toho zaujme i svým elegantním vzhledem a příznivým poměrem ceny a výkonu.

Accidentally on Pur..Buffy, přemožitelka..Česko hledá Superst..Duety - když hvězdy..Jednotka příliš ryc..Maharal - tajemství..Most do země Terabi..Námořní vyšetřovací..Obsluhoval jsem ang..Ordinace v Růžové Z..Piráti z Karibiku –..Reality Show Vyvole..Televizní noviny na..Teorie Velkého třes..Vysoce postavení po..
 

Diskuze o článku "Rusko zasahuje velmi úspěšně do politické situace v USA prostřednictvím sociálních sítí":