Bob Dylan

Bob Dylan

Zpěvák/Zpěvačka

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto zpěvákovi/zpěvačce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 430, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Bob Dylan si v Štokholme prebral Nobelovu cenu za literatúru

2. 4. 2017 7:56 zobrazit článek
Americký spevák a skladateľ Bob Dylan.

Bob Dylan převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu

1. 4. 2017 21:03 zobrazit článek
Americký hudebník Bob Dylan v sobotu odpoledne převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Švédské televizi STV to potvrdil člen výboru Švédské akademie Horace Engdahl.

Bob Dylan si o víkendu ve Stockholmu převezme Nobelovu cenu. Projev laureáta ale nepronese

29. 3. 2017 19:17 zobrazit článek
Americký hudebník Bob Dylan o víkendu převezme ve švédské metropoli Stockholmu Nobelovu medaili a diplom, které mu jako držiteli Nobelovy ceny za literaturu z roku 2016 patří. Podle agentury AFP to uvedla stálá tajemnice Švédské akademie Sara Daniusová. Dylan se v prosinci nezúčastnil slavnostního předávání cen a ani nevyslal nikoho, kdo by za něj ocenění převzal. Písničkář pouze sepsal děkovnou řeč, která byla na ceremoniálu přečtena.

Bob Dylan přijíždí do Stockholmu, o víkendu soukromě konečně převezme Nobelovu cenu

29. 3. 2017 16:41 zobrazit článek
Americký písničkář Bob Dylan v rámci svého turné dorazil do Švédska. V sobotu nebo v neděli se zde setká se členy Švédské akademie. Na soukromé schůzce převezme Nobelovu medaili a diplom.

Dylan si konečně jede pro Nobelovu cenu

29. 3. 2017 16:11 zobrazit článek
Dlouhé měsíce trvalo americkému písničkáři Bobu Dylanovi, než se rozhodl fyzicky převzít Nobelovu cenu za literaturu. Dylan si cenu vyzvedne ve švédském Stockholmu během víkendu, uvedl server BBC.

Bob Dylan ve Stockholmu konečně převezme Nobelovu cenu. Děkovnou řeč pošle nahranou

29. 3. 2017 15:04 zobrazit článek
Americký muzikant, který získal Nobelovu cenu za literaturu, si prestižní ocenění převezme tento víkend, kdy koncertuje ve Stockholmu. Půjde o soukromou schůzku, na které nebudou přítomni novináři.

Bob Dylan konečně převzal Nobelovu cenu. Nikdo to ale nesměl vidět

2. 4. 2017 0:15 zobrazit článek
Americký hudebník Bob Dylan v sobotu odpoledne s několikaměsíčním zpožděním převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Švédské televizi SVT to potvrdil člen výboru Švédské akademie Horace Engdahl. Dylan si vymínil, že medaili a diplom přijme na soukromém setkání bez přítomnosti médií.

Spoustu podrobností o řadovkách Boba Dylana nabízí kniha "Dylan: Album za albem"

13. 11. 2017 13:08 zobrazit článek
Bob Dylan je hudebním fenoménem. Vydal už šestatřicet studiových alb a z toho se hned dvanáct stalo zlatých a jedenáct platinových. Jeden z prvních, co propojil dva hudební styly folk a ...

Dylanova kytara se prodala v aukci za skoro 9 milionů korun

12. 11. 2017 21:02 zobrazit článek
Kytara, na kterou hrál americký hudebník Bob Dylan na svých slavných koncertech v 70. letech, se v sobotu prodala v dražbě za téměř 400 tisíc dolarů (8,8 milionu korun).

Nobelovu cenu za literaturu získal britský spisovatel japonského původu Kazuo Ishiguro

5. 10. 2017 15:30 zobrazit článek
Nobelův výbor ve Stockholmu zveřejnil jméno letošního laureáta ceny za literaturu. Je jím britský spisovatel japonského původu spisovatel Kazuo Ishiguro. Nobelův výbor se tak podle předpokladů sázkařské firmy Unibet rozhodl ocenit spisovatele, aby se tak vyhnul podobným kontroverzím jako loni, kdy se nobelistou stal písničkář a básník Bob Dylan.

Odešel mistr stříbrných kytarových riffů Tom Petty. Umělec plný světla, vzpomněl na něj Bob Dylan

3. 10. 2017 15:26 zobrazit článek
Tom Petty, muzikant tělem i duší, kytarista, zpěvák a skladatel s osobitým rukopisem zemřel po zástavě srdce v Los Angeles ve věku 66 let. Po nejasnostech kolem jeho stavu po srdečním ataku potvrdil zprávu o smrti jeho manažer Tom Dimitrades. Na zprávu okamžitě s lítostí reagovaly hudební osobnosti jako je Juliette Lewisová, Courtney Love Cobainová, Kid Rock, Cyndi Lauperová nebo Bob Dylan.

LP DESKY BEATLES, BEE GEES, BILLY IDOL, BON JOVI, BOB DYLAN - Dohodou

4. 6. 2017 0:49 zobrazit článek
Dobrý den, všichni sběratelé a nadšenci vinylů zpozorněte je zde tato SUPER NABÍDKA!!! Uvolňuji ze své velké 40-ti leté sbírky a postupně zájemcům rozprodávám 500 kusů těchto super vinylových a zahraničních gramofonových LP desek. Většina kdysi dávno ...

Ručně malované obrazy Boba Dylana (76) přivezli do Prahy: Výstava začne ve středu

2. 6. 2017 19:55 zobrazit článek
Jen málokdo ví, že hudebník a mimo jiné držitel Nobelovy ceny za literaturu, šestasedmdesátiletý Bob Dylan, je také velice nadaný malíř. Od středy 7. června se na jeho díla můžete přijít podívat do Staroměstské radnice, kde bude vystaveno 56 obrazů, které kreslil po cestách v USA. A rozhodně stojí za to. Malby ukazují 50 let vývoje Ameriky a neuvěřitelné detaily, které se povedlo písničkáři zachytit. Výstava potrvá až do 31. srpna.

Neil Young vydá v červenci dlouho ztracené album "Hitchhiker"

29. 5. 2017 18:26 zobrazit článek
Kanadský rockový písničkář Neil Young patří těm muzikantům - podobně jako třeba Bob Dylan - kteří rádi vymetají svoje archivy. Ve formě různě bohatě vypravených edic tak svým ...

Obrazem: Bob Dylan jako výtvarník. Jeho zážitky z cest budou viset v Praze

20. 5. 2017 6:01 zobrazit článek
Písničkář a čerstvý držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan se českému publiku představí jako talentovaný výtvarník. Návštěvníci výstavy Bob Dylan: On the Road uvidí téměř 50 grafických listů z let 2008 až 2014, kolekci gramofonových desek a tematické fotografie českého fotografa Alana Pajera, který zachytil Václava Havla a Boba Dylana během pražského koncertu v roce 2005. Výstava proběhne od 7. června do 31. srpna v Křížové chodbě pražské Staroměstské radnice. Dylan se malování a kreslení věnuje od 60. let minulého století. Hlavním tématem jeho obrazů jsou zážitky a postřehy z cest, které během hudební kariéry absolvoval.

RECENZE: Bob Dylan krásně zpívá

3. 4. 2017 12:00 zobrazit článek
Kultivovaný pěvecký přednes je asi to poslední, co bychom od Boba Dylana čekali. Na novém trojalbu Triplicate dosáhl v interpretaci tradičního popu svého maxima.

Bob Dylan převzal Nobelovu cenu a natočil trojalbum. Když je teď klasikem, zpívá klasiku

2. 4. 2017 19:48 zobrazit článek
Bob Dylan konečně převzal Nobelovu cenu za literaturu, kterou dostal za své texty. Právě ovšem natočil třicet písní, z nichž paradoxně nenapsal jedinou. Nové trojalbum Triplicate pohromadě drží Dylanovo zlehka hrající, přirozeně swingující kvinteto.

To mám zpívat, jako když hraje Steve McQueen, ptá se v raritním rozhovoru Dylan

1. 4. 2017 16:30 zobrazit článek
Rozhovory s Bobem Dylanem jsou vzácný úkaz. Ovšem jeden takový písničkář aktuálně publikoval přímo na svém webu u příležitosti vydání alba coververzí jeho oblíbených klasických amerických songů Triplicate (mnohé z nich opět proslavil Frank Sinatra). Konverzaci s Dylanem vedl Bill Flanagan a je plná

Dylan převzal Nobelovu cenu za literaturu. V tajnosti a bez novinářů

1. 4. 2017 22:49 zobrazit článek
Americký hudebník Bob Dylan v sobotu odpoledne převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Švédské televizi STV to potvrdil člen výboru Švédské akademie Horace Engdahl. Dylan si vymínil, že cenu převezme na soukromém setkání bez přítomnosti médií. Další články k tématu:

Dylan převzal Nobelovu cenu za literaturu. V tajnosti a bez novinářů

1. 4. 2017 21:01 zobrazit článek
Americký hudebník Bob Dylan v sobotu odpoledne převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Švédské televizi STV to potvrdil člen výboru Švédské akademie Horace Engdahl. Dylan si vymínil, že cenu převezme na soukromém setkání bez přítomnosti médií. Další články k tématu:

Tajemný Bob Dylan převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Novinářům vstup zakázán

1. 4. 2017 21:03 zobrazit článek
Na oficiální ceremonii loni v prosinci odmítl americký písničkář vzhledem k jiným závazkům přijet.

Bob Dylan převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu

1. 4. 2017 22:34 zobrazit článek
Americký hudebník Bob Dylan dnes odpoledne s několikaměsíčním zpožděním převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Švédské televizi SVT to potvrdil člen výboru Švédské akademie Horace Engdahl. Dylan si vymínil, že medaili a diplom přijme na soukromém setkání bez přítomnosti médií.

Bob Dylan si v tajnosti a bez médií prevzal Nobelovu cenu

1. 4. 2017 22:01 zobrazit článek
Cenu si prevzal na súkromnom stretnutí bez médií.

Bob Dylan převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu

1. 4. 2017 22:06 zobrazit článek
Stockholm - Americký hudebník Bob Dylan dnes odpoledne s několikaměsíčním zpožděním převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Švédské televizi SVT to potvrdil člen výboru Švédské...

Bob Dylan převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu

1. 4. 2017 21:59 zobrazit článek
Stockholm - Americký hudebník Bob Dylan dnes odpoledne s několikaměsíčním zpožděním převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu. Švédské televizi SVT to potvrdil člen výboru Švédské...

Bob Dylan si po takmer polroku prebral Nobelovu cenu za literatúru

2. 4. 2017 15:48 zobrazit článek
BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) - Americký hudobník a spevák Bob Dylan si v sobotu v Štokholme prevzal Nobelovu cenu za literatúru, ktorú mu udelili vlani v októbri za "vytvorenie nových básnických vyjadrení v rámci americkej tradície skladania piesní" . Prednášku.....

Bob Dylan si po takmer polroku prebral Nobelovu cenu za literatúru

2. 4. 2017 12:03 zobrazit článek
Americká hudobná legenda, spevák Bob Dylan, si v Štokholme prebral diplom o udelení Nobelovej ceny za literatúru a Nobelovu medailu. Informoval o tom člen Švédskej kráľovskej akadémie Klas ...

Bob Dylan převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu

2. 4. 2017 0:47 zobrazit článek
Americký hudebník Bob Dylan v sobotu odpoledne převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu.

Americká zpěvačka LP: Bob Dylan by ukázal prostředníček

1. 4. 2017 7:11 zobrazit článek
Americká zpěvačka LP vyprodala v pondělí a v úterý pražský klub Roxy. V létě se do České republiky vrátí, a to na festival Colours of Ostrava. Aktuální vlnu evropské přízně jí přinesl hit Lost on You z roku 2015. Je to píseň o rozchodu s přítelkyní, kterou napsala už rok předtím, než k samotnému konci vztahu došlo. LP často a ochotně hovoří o významu svých písní.

Gitaru Boba Dylana predali za takmer 400.000 dolárov

13. 11. 2017 12:54 zobrazit článek
V roku 1941 sa narodil americký spevák, skladateľ, básnik a maliar Bob Dylan. Je považovaný za jednu z hlavných postáv piatich desaťročí histórie populárnej hudby. Najviac významných diel z tvorby Boba Dylana pochádza zo 60. rokov. ...

 Články 1-30 z celkových 430, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.