David Rath

David Rath

Politik/Politička

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 5017, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

NS se druhým dnem bude zabývat stížností v kauze Davida Ratha

31. 5. 2017 9:01 zobrazit článek
Brno - Nejvyšší soud (NS) se dnes bude druhým dnem zabývat stížností pro porušení zákona, kterou v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha podal ministr...

Nejvyšší soud jedná o stížnosti v Rathově kauze, jde o odposlechy

30. 5. 2017 9:45 zobrazit článek
Brno - Nejvyšší soud (NS) se dnes začal zabývat korupční kauzou kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, respektive stížností pro porušení zákona, kterou podal ministr...

A jejda. David Rath promluvil o Kajínkovi

30. 5. 2017 16:56 zobrazit článek
Milost pro pana Kajínka strhla ohromnou mediální pozornost a vzbudila emoce s vášnivými diskusemi. . Jde o jasný úkaz zvrácenosti mediální doby, kdy se pozornost událostem nevěnuje podle jejich závažnosti, ale podle potenciálu vzbudit vlny emocí.

Čtyři dny, které rozhodnou kauzu Rath

30. 5. 2017 0:27 zobrazit článek
Nejvyšší soud v Brně začíná projednávat případ manipulace se zakázkami středočeských nemocnic, kde je mezi jedenácti souzenými i exhejtman David Rath. Prvoinstanční soud všechny obžalované poslal do vězení, verdikt ale zrušil Vrchní soud v Praze, podle něhož byly kvůli nedostatečnému odůvodnění nezákonně nasazeny odposlechy. Proti tomu ale podal stížnost ministr spravedlnosti. Verdikt napjatě očekávají žalobci i soudci v dalších případech, v nichž jim pomáhají odposlechy.

NS se zabýval odposlechy u Ratha, Rath podal námitku na podjatost

30. 5. 2017 18:29 zobrazit článek
Brno - Nejvyšší soud (NS) se začal zabývat korupční kauzou kolem bývalého středočeského hejtmana za sociální demokracii Davida Ratha, respektive stížností pro porušení zákona, kterou...

NS se druhým dnem bude zabývat stížností v kauze Davida Ratha

31. 5. 2017 6:03 zobrazit článek
Brno - Nejvyšší soud (NS) se dnes bude druhým dnem zabývat stížností pro porušení zákona, kterou v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha podal ministr...

Nejvyšší soud jedná o odposleších Ratha!

31. 5. 2017 9:03 zobrazit článek
Byly odposlechy v korupční kauze exhejtmana Davida Ratha (51) zákonné, nebo ne, a nelze je proto v procesu použít? To začal včera rozplétat Nejvyšší soud.

Konec odposlechů v Česku prostřednictvím Davida Ratha?

31. 5. 2017 3:04 zobrazit článek

Nejvyšší soud nevyslyšel Ratha. Vliv Zemana a Pelikána na kauzu odmítl

31. 5. 2017 12:03 zobrazit článek
Senát Nejvyššího soudu (NS) nevyhověl námitce podjatosti, kterou v úterý podal bývalý hejtman středočeského kraje David Rath. Korupční kauzou se tak mohou i nadále zabývat soudci Vladimír Veselý, Jan Engelmann a Ivo Kouřil. Rath námitku zdůvodnil obavou, že senát byl pod tlakem prezidenta Miloše Zemana a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) a nemusel rozhodovat nezávisle a svobodně. Rathova obhajoba chce dále bojovat, plánuje stížnost k Ústavnímu soudu.

Rath podal ústavní stížnost kvůli použití odposlechů v jeho kauze

23. 9. 2017 15:52 zobrazit článek
Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost kvůli červnovému rozhodnutí Nejvyššího soudu, který konstatoval, že výsledky odposlechů jsou v Rathově korupční kauze použitelné jako důkazy. Podle Rathových obhájců tím bylo porušeno právo na spravedlivý proces. Informoval o tom dnes server iRozhlas.cz. Rath již v srpnu uvedl, že stížnost připravuje.

Rath podal ústavní stížnost kvůli odposlechům

23. 9. 2017 13:37 zobrazit článek
Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost kvůli červnovému rozhodnutí Nejvyššího soudu, který konstatoval, že výsledky odposlechů jsou v Rathově korupční kauze použitelné jako důkazy. Podle Rathových obhájců tím bylo porušeno právo na spravedlivý proces. Informoval o tom dnes server iRozhlas.cz. Rath již v srpnu uvedl, že stížnost připravuje.

Rath kvůli odposlechům použitých v jeho kauze předkládá ústavní stížnost

23. 9. 2017 12:58 zobrazit článek
Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost kvůli červnovému rozhodnutí Nejvyššího soudu, který konstatoval, že výsledky odposlechů jsou v Rathově korupční kauze použitelné jako důkazy. Podle Rathových obhájců tím bylo porušeno právo na spravedlivý proces. Rath již v srpnu uvedl, že stížnost připravuje. Další články k tématu:

David Rath podal ústavní stížnost, nelíbí se mu rozhodnutí Nejvyššího soudu o odposleších v jeho kauze

23. 9. 2017 15:59 zobrazit článek
Nejvyšší soud v červnu rozhodl, že výsledky odposlechů jsou v Rathově korupční kauze použitelné jako důkazy. David Rath kvůli tomu teď podává ústavní stížnost. Podle jeho obhájců bylo porušeno právo na spravedlivý proces.

David Rath podal ústavní stížnost kvůli použití odposlechů v jeho kauze

23. 9. 2017 12:54 zobrazit článek
Rath v červnu uvedl, že Nejvyšší soud podlehl nátlaku ministra spravedlnosti a prezidenta Miloše Zemana, a podvolil se tak politickému nátlaku.

Rath podal ústavní stížnost kvůli odposlechům v korupční kauze

23. 9. 2017 9:57 zobrazit článek
Advokáti Davida Ratha chtějí ústavní stížností zvrátit rozhodnutí Nejvyššího soudu, který stvrdil, že v korupční kauze bývalého politika lze použít odposlechy. Podle obhájců exhejtmana tím však bylo porušeno jeho právo na spravedlivý proces. Další články k tématu:

Rath podal ústavní stížnost kvůli odposlechům v korupční kauze

23. 9. 2017 9:56 zobrazit článek
Advokáti Davida Ratha chtějí ústavní stížností zvrátit rozhodnutí Nejvyššího soudu, který stvrdil, že v korupční kauze bývalého politika lze použít odposlechy. Podle obhájců exhejtmana tím však bylo porušeno jeho právo na spravedlivý proces. Další články k tématu:

Rath se opět snaží smazat odposlechy. Podal ústavní stížnost proti rozsudku Nejvyššího soudu

23. 9. 2017 9:09 zobrazit článek
David Rath, stíhaný kvůli korupci ve Středočeském kraji, vytáhl do boje proti červnovému rozsudku Nejvyššího soudu, jenž v exhejtmanově kauze vrátil do hry odposlechy. Ve čtvrtek u Ústavního soudu přistála nová stížnost, v níž Rathovi advokáti rozhodnutí Nejvyššího soudu napadají. Porušil podle nich mimo jiné právo na spravedlivý proces. Konstituční tribunál přitom dosud nerozhodl o Rathově stížnosti na prezidenta Miloše Zemana.

Rath podal ústavní stížnost kvůli odposlechům. Nemají dle něj být důkazem

23. 9. 2017 15:28 zobrazit článek
Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost kvůli červnovému rozhodnutí Nejvyššího soudu, který konstatoval, že výsledky odposlechů jsou v Rathově korupční kauze použitelné jako důkazy. Podle Rathových obhájců tím bylo porušeno právo na spravedlivý proces. Informoval o tom v sobotu server iRozhlas.cz. Rath již v srpnu uvedl, že stížnost připravuje.

David Rath podal ústavnú sťažnosť

23. 9. 2017 19:14 zobrazit článek
Český exhajtman namieta proti konaniu ministra spravodlivosti.

Zvrácenost mediální doby. David Rath se rozčílil nad zájmem o Jiřího Kajínka, nespravedlivě odsouzených jsou prý spousty

4. 6. 2017 9:04 zobrazit článek
„Milost pro pana Kajínka strhla ohromnou mediální pozornost a vzbudila emoce s vášnivými diskusemi. Jde o jasný úkaz zvrácenosti mediální doby, kdy se pozornost událostem nevěnuje podle jejich závažnosti, ale podle potenciálu vzbudit vlny emocí,“ uvedl ve svém komentáři o omilostněném nájemném vrahovi Jiřím Kajínkovi exhejtman Středočeského kraje David Rath.

Zdeněk Jemelík: Prezidentův Rath

3. 6. 2017 21:48 zobrazit článek
Pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“ ze dne 1. června 2017 běžel svěžím tempem. Otázkami, z nichž některé byly až příliš „na tělo“, vypalovanými jedna za druhou jako z kulometu bez pedagogického poučného úvodu, dovedla Alexandra Mynářová pana prezidenta také k dění u Nejvyššího soudu ČR, kde se právě projednává stížnost ministra spravedlnosti pro porušení zákona v neprospěch obžalovaného proti rozsudku Vrchního soudu v Praze, jímž byl kvůli použití nezákonně nařízených odposlechů zrušen prvostupňový rozsudek nad Davidem Rathem.

David Rath: Zemanův Kajínek

3. 6. 2017 18:02 zobrazit článek
Milost pro pana Kajínka strhla ohromnou mediální pozornost a vzbudila emoce s vášnivými diskusemi. Jde o jasný úkaz zvrácenosti mediální doby, kdy se pozornost událostem nevěnuje podle jejich závažnosti, ale podle potenciálu vzbudit vlny emocí.

Firma bývalého Rathova spolupracovníka Bušiny musí na daních doplatit přes 80 milionů, rozhodl soud

2. 6. 2017 9:42 zobrazit článek
Někdejší firma bývalého vysoce postaveného úředníka Filipa Bušiny obrala stát o desítky milionů. Podle zjištění Radiožurnálu Nejvyšší správní soud rozhodl, že na daních musí bývalá Bušinova společnost doplatit 80 milionů korun. Podnikatel a také úspěšný boxer Bušina patřil k blízkým spolupracovníkům bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Teď přednáší o právu a lobbingu na technologické univerzitě v Moskvě. V minulosti byl Bušina souzen za krácení daní, soud ho ale nakonec osvobodil. Čelil také tomu, že měl padělané maturitní vysvědčení, ale soud nakonec konstatoval, že je to promlčené.

Firma Rathova exporadce Bušiny musí doplatit na daních desítky miliónů

2. 6. 2017 9:38 zobrazit článek
Společnost CGM Czech, kterou v minulosti spoluvlastnil Filip Bušina, bývalý poradce někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha, by měla na daních doplatit desítky miliónů korun. Nejvyšší správní soud (NSS) podle webu iRozhlas.cz potvrdil, že byla součástí podvodného řetězce, na jehož konci byly neoprávněné odpočty DPH.

Karel Januška: Arogance moci soudní před zraky celého národa

2. 6. 2017 7:59 zobrazit článek
Být právníkem, vysokoškolským profesorem, politikem nebo zákonodárcem, styděl bych se za divadelní tragikomedii, kterou nám předvádí justice v případě Davida Ratha.

Tlaku umíme odolat, odmítli se soudci NS vyloučit z Rathova případu

31. 5. 2017 12:01 zobrazit článek
Odmítnutím námitky pro svou údajnou podjatost zahájil senát Nejvyššího soudu druhý den jednání v případu Davida Ratha. Předseda senátu rozhodnutí odůvodnil tím, že schopnost odolávat tlakům ze strany politiků či médií je součástí profesionality soudce. Po skončení dokazování jednání odročil. Další články k tématu:

Sloužení soudců v případu Rath se nemění, jednání odročili

31. 5. 2017 10:32 zobrazit článek
Soudci Nejvyššího soudu Vladimír Veselý, Jan Engelmann a Ivo Kouřil mohou nadále řešit korupční kauzu kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Senát nevyhověl námitce podjatosti, kterou v úterý Rath podal. Někdejší politik to zdůvodnil obavou, že senát by pod tlakem prezidenta a ministra spravedlnosti nemusel rozhodovat nezávisle a svobodně.

Soudci Rathovi: Zatlačit se nenecháme. Jednání na týden přerušili

31. 5. 2017 9:41 zobrazit článek
Před Nejvyšším soudem v Brně pokračuje líčení v kauze Davida Ratha. Druhý den veřejného zasedání vyslali soudci bývalému hejtmanovi jasný signál: nejsme podjatí, jsme profesionálové a nikdo nás nezatlačí. Někdejší ministr zdravotnictví totiž v úterý přítomné soudce nařkl, že jsou pod tlakem politiků a jsou podjatí. Další články k tématu:

Rath neuspěl s námitkou podjatosti. Trojice soudců může jeho případ řešit dál

31. 5. 2017 12:04 zobrazit článek
Soudci Nejvyššího soudu Vladimír Veselý, Jan Engelmann a Ivo Kouřil mohou řešit korupční kauzu Davida Ratha. Senát nevyhověl námitce podjatosti. Soud také odročil projednávání kauzy na 7. června.

Nejvyšší soud dál řeší kauzu Rath, námitka podjatosti neuspěla

31. 5. 2017 9:30 zobrazit článek
Brno - Soudci Nejvyššího soudu Vladimír Veselý, Jan Engelmann a Ivo Kouřil mohou nadále řešit korupční kauzu kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Senát nevyhověl námitce...

 Články 1-30 z celkových 5017, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.