David Rath

David Rath

Politik/Politička

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 5104, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

ON-LINE Kauza Rath: Soud jednání odročí kvůli námitkám podjatosti

26. 10. 2017 12:33 zobrazit článek
Krajský soud v Praze ve čtvrtek definitivně odmítl opakování hlavního líčení a dokazování v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, který je jedním z obžalovaných v korupční kauze kolem zakázek Středočeského kraje. Soudce Robert Pacovský na začátku čtvrtého jednacího dne oznámil, že podle soudního senátu nejsou pro to splněny podmínky. Soud tak počítá s policejními odposlechy coby důkazy. Odvolací soud je sice v minulosti odmítl, Nejvyšší soud ale tento verdikt zvrátil.

Ratha utnuli

26. 10. 2017 13:39 zobrazit článek
Soud včera »utnul« projev bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (51), obviněného z korupce.

Kauza Rath: Soud jednání odročil kvůli námitkám podjatosti na neurčito

26. 10. 2017 15:02 zobrazit článek
Soudce Krajského soudu v Praze Robert Pacovský ve čtvrtek odročil opětovné projednávání kauzy údajné manipulace s veřejnými zakázkami ve Středočeském kraji, ve které figuruje bývalý hejtman kraje David Rath na neurčito. Důvodem byly námitky podjatosti soudu i samotného Pacovského jak ze strany Ratha, tak i valné většiny obhájců obžalovaných.

Rath u soudu, den třetí: Řeč bude pokračovat i ve středu

25. 10. 2017 7:03 zobrazit článek
Krajský soud v Praze budeve středu pokračovat v řešení korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD). Rath v pondělí podal námitku kvůli podjatosti předsedy trestního senátu Roberta Pacovského. První dva dny soudu zhruba 11 hodin vysvětloval důvody, proč námitku podal. Ve středu bude ve své řeči pokračovat.

Soudce přerušil projev Ratha. Po dvanácti hodinách

25. 10. 2017 21:07 zobrazit článek
Soud dnes dopoledne přerušil projev bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, jenž třetí den vysvětloval námitku podjatosti podanou proti předsedovi trestního senátu Robertu Pacovskému, který se zabývá rozplétáním korupční kauzy kolem zakázek kraje. Předtím soud Ratha upozornil, že k vysvětlení námitky dostal nestandardní prostor a že jeho postup nese znaky obstrukce. Než soud vzal Rathovi slovo, mluvil zhruba 12 hodin. Rath odmítl, že by chtěl proces zdržovat, napsala ČTK.

Rathův druhý rozsudek se přiblížil. Soud odmítl opakovat celé hlavní líčení, příliš by ho to zdrželo

26. 10. 2017 12:04 zobrazit článek
Nový rozsudek v korupční kauze Davida Ratha Krajský soud v Praze vynese bez opakování celého hlavního líčení. Senát soudce Roberta Pacovského zamítl návrh na celé dokazování, soudní jednání by to podle něj neúměrně zdrželo. Původní hlavní líčení trvalo dva roky. Soud vyslechne znalce kvůli zakázce na opravu gymnázia v Hostivici a posléze obžalované, kteří o to požádali.

Soudcův strýc se brání výpadům Ratha. 'Nezastupuji ho, jsou to pohádky a nesmysl,' tvrdí advokát

26. 10. 2017 7:59 zobrazit článek
Za pohádku a nesmysl označil advokát Michal Pacovský tvrzení Davida Ratha před soudem. Pacovský je strýc soudce, který o Rathovi rozhoduje. A podle exposlance obžalovaného z korupce představuje hlavní důvod, proč by se měl soudce Robert Pacovský vyloučit z jednání. Rath ve středu dokonce u soudu oznámil, že ho Michal Pacovský doteď obhajuje, nechal také prověřit, zda Pacovský nevyužíval blízkého vztahu se soudcem-synovcem, aby se obohatil.

Rath námitkami podjatosti soudce dosáhl přerušení soudu. Proces se nejspíš zastaví na několik měsíců

26. 10. 2017 16:09 zobrazit článek
Soud přerušil jednání v kauze kolem korupčního skandálu Davida Ratha kvůli námitkám z podjatosti. Námitky z podjatosti soudce Roberta Pacovského a trestního senátu podal Rath a téměř všichni advokáti. Podle Ratha čelí soudce politickému tlaku, aby ho znovu odsoudil. Námitku zdůvodňoval 12 hodin.

David Rath: Sex s muslimskou princeznou

21. 11. 2017 16:42 zobrazit článek
Román „Řád“ nás přenese do reality změněného života ve vzdálenější budoucnosti. Jediné, co stále zůstává stejné jsou hlavní síly pohánějící lidské osudy a tím i dějiny - moc, peníze a sex.

Řád [David Rath / Ottovo nakladatelství]

20. 11. 2017 18:51 zobrazit článek
Tentokrát je to thriller odehrávající se v Evropě budoucnosti z větší části ovládnuté islámem. Čechy patří mezi skupinu zemí, kterým se podařilo uhájit sekulární charakter společnosti, ale za cenu ztráty demokracie a nastolení autoritativního režimu.

David Rath: Jiří Paroubek a Jakub Patočka - dva příklady téhož

19. 11. 2017 22:29 zobrazit článek
Nesouhlas s přijetím ing. Jiřího Paroubka v ČSSD Praha 5 a hlasování o vyloučení Jakuba Patočky z brněnské organizace - dvě zprávy z poslední doby signalizují, že se politická agonie této strany prohlubuje.

David Rath: Jiří Paroubek a Jakub Patočka - dva příklady téhož

16. 11. 2017 18:04 zobrazit článek
Nesouhlas s přijetím ing. Jiřího Paroubka v ČSSD Praha 5 a hlasování o vyloučení Jakuba Patočky z brněnské organizace - dvě zprávy z poslední doby signalizují, že se politická agonie této strany prohlubuje.

Rath uspěl u soudu: Advokát se mu musí za výroky omluvit. 100 tisíc ale nezaplatí

15. 11. 2017 19:22 zobrazit článek
Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu částečně vyhověl žalobě bývalého poslance Davida Ratha na advokáta Michala Pacovského. Rath žádal omluvu a 100 tisíc korun kvůli několika Pacovského tvrzením. z roku 2015, kdy se advokát vyjadřoval k tomu, proč podepsal plnou moc o zastupování v Rathově korupční kauze. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly možnost pro případné odvolání. Rath ani Pacovský k jednání nepřišli.

Advokát Pacovský se musí omluvit Rathovi za nepravdivá tvrzení

15. 11. 2017 19:36 zobrazit článek
Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu částečně vyhověl žalobě Davida Ratha na advokáta Michala Pacovského. Právník se musí omluvit za svá vyjádření pro soud a média. Pacovský je strýcem soudce, který řeší Rathovu korupční kauzu. Právě spor s advokátem využívá Rath jako argument pro dokázání podjatosti soudce. Další články k tématu:

Advokát Pacovský se musí omluvit Rathovi za nepravdivá tvrzení

15. 11. 2017 18:04 zobrazit článek
Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu částečně vyhověl žalobě Davida Ratha na advokáta Michala Pacovského. Právník se musí omluvit za svá vyjádření pro soud a média. Pacovský je strýcem soudce, který řeší Rathovu korupční kauzu. Právě spor s advokátem využívá Rath jako argument pro dokázání podjatosti soudce. Další články k tématu:

Soud částečně vyhověl žalobě Ratha na advokáta Pacovského

15. 11. 2017 22:21 zobrazit článek
Obvodní soud pro Prahu 2 dnes částečně vyhověl žalobě bývalého poslance Davida Ratha na advokáta Michala Pacovského. Rath žádal omluvu a 100.000 korun kvůli několika Pacovského tvrzením. z roku 2015, kdy se advokát vyjadřoval k tomu, proč podepsal plnou moc o zastupování v Rathově korupční kauze. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly možnost pro případné odvolání. Rath ani Pacovský k dnešnímu jednání nepřišli.

Sežral jsem mu to i s navijákem, řekl advokát o Rathovi. Musí se mu za to omluvit

15. 11. 2017 18:00 zobrazit článek
Bývalý středočeský hejtman David Rath ve sporu s advokátem Michalem Pacovským uspěl jen částečně, bude muset zaplatit náklady na soud.

Rathovi dal soud částečně za pravdu. Advokát Pacovský se mu má omluvit za výroky o plné moci

15. 11. 2017 22:06 zobrazit článek
Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu částečně vyhověl žalobě bývalého poslance Davida Ratha na advokáta Michala Pacovského. Rath žádal omluvu a 100 000 korun kvůli několika Pacovského tvrzením z roku 2015, kdy se advokát vyjadřoval k tomu, proč podepsal plnou moc o zastupování v Rathově korupční kauze. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly možnost pro případné odvolání. Rath ani Pacovský k jednání nepřišli.

Soud částečně vyhověl žalobě Ratha na advokáta Pacovského

15. 11. 2017 19:25 zobrazit článek
Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu částečně vyhověl žalobě bývalého poslance Davida Ratha na advokáta Michala Pacovského. Rath žádal omluvu a 100 000 korun kvůli několika Pacovského tvrzením z roku 2015, kdy se advokát vyjadřoval k tomu, proč podepsal plnou moc o zastupování v Rathově korupční kauze.

Rath bez omluvy

10. 11. 2017 9:04 zobrazit článek
Pustil si do médií pusu na špacír o tom, jak měl mít David Rath (51) v zahraničí ulité peníze z trestné činnosti nebo jak brzdí průběh soudního líčení.

Rath neuspěl. Žalobce Jirát se mu nemusí omlouvat za výroky v médiích

9. 11. 2017 12:04 zobrazit článek
Státní zástupce Petr Jirát se nemusí omlouvat stíhanému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za výroky, které o něm řekl do médií. Soud dnes s odkazem na předchozí judikaturu konstatoval, že Jirát jako soukromá osoba nemůže být žalován za něco, co pronesl jako veřejný činitel. Rozhodnutí není pravomocné.

Za 'ulité stamiliony' se žalobce Jirát nemusí Rathovi omlouvat, výrok neřekl jako soukromá osoba

9. 11. 2017 15:00 zobrazit článek
Státní zástupce Petr Jirát se nemusí omlouvat stíhanému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za výroky, které o něm řekl do médií. Soud s odkazem na předchozí judikaturu konstatoval, že Jirát jako soukromá osoba nemůže být žalován za něco, co pronesl jako veřejný činitel. Rozhodnutí není pravomocné. Státní zástupce v novinovém rozhovoru uvedl, že Rath nenastoupí do vězení a že má někde "ulité stamiliony".

David Rath: Soumrak Miloše Zemana?

9. 11. 2017 21:19 zobrazit článek
„Fakt je živá, vopravdická královna!“ vykřikla by Helena Růžičková alias dojička Škopková, jako doprovodný výkřik ke zvolání Miloše Zemana: „úžasný moment v mém životě...“, kterým nedávno počastoval zkoprnělou anglickou královnu Tak nějak by mohl začínat nový díl Slunce, seno a Babišovo.

Žalobce Jirát se nemusí omlouvat Rathovi za své výroky v médiích

9. 11. 2017 12:54 zobrazit článek
Praha - Státní zástupce Petr Jirát se nemusí omlouvat stíhanému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za výroky, které o něm řekl do médií. Soud dnes s odkazem na předchozí judikaturu...

Žalobce Jirát se nemusí omlouvat Rathovi za své výroky v médiích

9. 11. 2017 12:42 zobrazit článek
Praha - Státní zástupce Petr Jirát se nemusí omlouvat stíhanému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za výroky, které o něm řekl do médií. Soud dnes s odkazem na předchozí judikaturu...

Jirát se nemusí omlouvat Rathovi za výroky v médiích, rozhodl soud

9. 11. 2017 12:01 zobrazit článek
David Rath neuspěl s žalobou na státního zástupce Petra Jiráta ze své korupční kauzy. Bývalý poslanec a hejtman napadl žalobce kvůli jeho výrokům v médiích. Rath požadoval, aby se Jirát zdržel šíření údajně nepravdivých tvrzení, dále omluvu a 88 tisíc korun. Rozhodnutí je nepravomocné. Další články k tématu:

Jirát se nemusí omlouvat Rathovi za výroky v médiích, rozhodl soud

9. 11. 2017 12:00 zobrazit článek
David Rath neuspěl s žalobou na státního zástupce Petra Jiráta ze své korupční kauzy. Bývalý poslanec a hejtman napadl žalobce kvůli jeho výrokům v médiích. Rath požadoval, aby se Jirát zdržel šíření údajně nepravdivých tvrzení, dále omluvu a 88 tisíc korun. Rozhodnutí je nepravomocné. Další články k tématu:

Žalobce Jirát se Rathovi za své výroky omlouvat nemusí. Odpovídá za ně stát, rozhodl soud

9. 11. 2017 12:00 zobrazit článek
Státní zástupce Petr Jirát se nemusí omlouvat stíhanému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za výroky, které o něm řekl v rozhovoru pro server Lidovky.cz. Soud ve čtvrtek s odkazem na předchozí judikaturu konstatoval, že Jirát jako soukromá osoba nemůže být žalován za něco, co pronesl jako veřejný činitel. Rozhodnutí není pravomocné. Další články k tématu:

David Rath: Soumrak Miloše Zemana?

7. 11. 2017 15:19 zobrazit článek
„Fakt je živá, vopravdická královna!“ vykřikla by Helena Růžičková alias dojička Škopková, jako doprovodný výkřik ke zvolání Miloše Zemana: „úžasný moment v mém životě...“, kterým nedávno počastoval zkoprnělou anglickou královnu. Tak nějak by mohl začínat nový díl Slunce, seno a Babišovo.

Soud s Rathem byl odročen na neurčito. Zde je důvod

26. 10. 2017 22:41 zobrazit článek
Krajský soud v Praze dnes přerušil jednání v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, která se týká zmanipulovaných zakázek. Nejprve chce vyřešit námitky podjatosti soudce Roberta Pacovského a trestního senátu, který vede. Námitky podali Rath a téměř všichni advokáti. Proti rozhodnutí o námitkách ještě bude možné podat stížnost, kterou by případně řešil pražský vrchní soud. Dá se tak očekávat, že se proces zastaví na několik měsíců, upozornila ČTK.

 Články 1-30 z celkových 5104, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.