Jára Cimrman

Jára Cimrman

Událost   (Cimrmani)

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o této události na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 996, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Jára Cimrman se pokusil sestrojit černou díru, uznali astronomové

4. 4. 2017 9:01 zobrazit článek
Mezi renomovanými astronomy a odborníky na taje vesmíru má po jejich brněnském sjezdu nově místo i Jára Cimrman. Díky včelařskému skafandru a vesmírnému otisku levé boty. Další články k tématu:

Cimrman jde do světa

14. 5. 2017 15:00 zobrazit článek
Největší Čech a génius Jára Cimrman není už jenom „náš“. Brit Brian Stewart a jeho divadelní spolek, složený ze zahraničních herců žijících dlouhodobě v Praze, se rozhodli přeložit cimrmanovské hry do angličtiny a vyvézt je za „velkou louži“. „Zatím jsme nastudovali Záskok a Dobytí severního pólu,

Třikrát a dost? Filip Smoljak chce, aby ochotníci mohli hrát Cimrmana víckrát

4. 3. 2017 7:26 zobrazit článek
Uvolnit ruce ochotníkům při adaptacích her kultovního Divadla Járy Cimrmana chce Filip Smoljak, syn jednoho ze dvou autorů repertoáru scény Ladislava Smoljaka. Nadšence při předvádění cimrmanovských kusů svazuje pravidlo, podle kterého danou inscenaci nemohou sehrát více než třikrát. Filip Smoljak usiluje o to, aby tento počet mohl výrazně vzrůst. Se svou iniciativou nyní seznámil ostatní držitele autorských práv v čele se Zdeňkem Svěrákem, ten se však k nápadu zatím staví velmi zdrženlivě. Další články k tématu:

Maják a muzeum

1. 1. 2017 3:52 zobrazit článek
Dokument Maják a muzeum o vzniku nejmladší dřevěné rozhledny Jizerských hor věnované Járovi Cimrmanovi. V areálu U Čápa v Jizerských horách bylo s velkou slávou představeno veřejnosti Muzeum

Nabudila mě dostavba Temelína, říká aktivista Sequens ze sdružení Calla

26. 12. 2016 12:27 zobrazit článek
Edvard Sequens je předsedou sdružení Calla, které před 25 lety založili lidé zabývající se obnovitelnými zdroji energie a ochranou přírody. Vzpomíná na boj o louky kolem říčky Stropnice a říká, že když se svými plány předběhli dobu, tak si připadal jako Jára Cimrman. Další články k tématu:

Unikátní betlém na Žižkově: Najdete v něm Švejka nebo Masaryka

23. 12. 2016 13:38 zobrazit článek
Městská část Praha 3 se pyšní originálním betlémem. Nenajdete v něm obyčejné figurky, na které jste zvyklí. Nachází se v něm unikátní postavičky, jež mají co dočinění právě s Prahou 3. V informačním centru na Náměstí Jiřího z Poděbrad tak objevíte třeba Švejka, Jaroslava Seiferta, Rychlé šípy či záhadnou postavu Járy Cimrmana.

Víme první: Jára Cimrman odhalen! Známe podobu největšího Čecha

21. 12. 2016 18:22 zobrazit článek
Má své divadlo, muzeum, rozhlednu, ulici, školu, známku, horu i planetu! Přesto nikdo neví, jak vlastně ve skutečnosti vypadal. Reflex u příležitosti padesátého výročí objevení ostatků Járy Cimrmana požádal přední české výtvarníky, aby zkřížili svého a Cimrmanova génia a pokusili se jeho podobu – samozřejmě umělecky – odhadnout. Anebo aby alespoň naznačili jeho „vnitřní portrét“

Jasoň s Cimrmanem v zádech. Vychází audiokniha Miloně Čepelky

5. 5. 2017 15:00 zobrazit článek
Audiokniha rozhovorů Aleše Palána s protagonistou Divadla Járy Cimrmana Miloněm Čepelkou vychází u Supraphonu a v pátek 12. května bude od 15.00 křtěna na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy 2017.

Audiokniha Půlstoletí s Cimrmanem prozrazuje vše, co fanoušci o divadle nevěděli

4. 5. 2017 1:08 zobrazit článek
Jako audiokniha nyní vychází loňská knížka Půlstoletí s Cimrmanem, která přibližuje neznámou tvář nejslavnějšího českého divadelního souboru. Zdeněk Svěrák bilancuje historii Divadla Járy Cimrmana formou soukromého dopisu Ladislavu Smoljakovi, nejbarevnější vzpomínku dodává i každý člen divadla. Posluchač se například dozví, jak se přihodilo, že se Petr Brukner narodil ve dvou městech současně, čeho nejhoršího se dopustil Miloň Čepelka a jaký je největší herecký problém Miroslava Táborského. Dostane se i na bývalé členy souboru a posluchači se dozvědí, že v tomto zdánlivě ryze mužském divadle nechybějí ani ženy.

Půlstoletí s Cimrmanem [kol., Zdeněk Svěrák / Radioservis]

3. 5. 2017 16:48 zobrazit článek
Audioverze unikátní knížky, která vychází při příležitosti padesáti let Divadla Járy Cimrmana, přibližuje neznámou tvář nejslavnějšího českého divadelního souboru.

Mí Američané mi rozumějí, raduje se Jára Cimrman na svém turné ve Spojených státech

1. 5. 2017 9:47 zobrazit článek
Básník, filosof, vynálezce a génius Jára Cimrman si získává srdce a mysli amerického publika hrou Záskok. Ta vyrazila na americké východní pobřeží z Prahy s divadlem Cimrman English Theatre. A protože je to Jára Cimrman, výprava se nemohla obejít bez dobrodružství.

Jára Cimrman se pokusil sestrojit černou díru, uznali astronomové

4. 4. 2017 7:40 zobrazit článek
Mezi renomovanými astronomy a odborníky na taje vesmíru má po jejich brněnském sjezdu nově místo i Jára Cimrman. Díky včelařskému skafandru a vesmírnému otisku levé boty. Další články k tématu:

Jára Cimrman jede dobýt Ameriku

4. 4. 2017 18:04 zobrazit článek
Na pódia New Yorku, Washingtonu i Baltimoru se vydává český génius Jára Cimrman. Už přes tři roky se v Praze cimrmanovská představení hrají také v angličtině, takže vyrazit za velkou louži bylo jen otázkou času.

V Brně skončil sjezd České astronomické společnosti, Jára Cimrman byl zvolen čestným členem a není to apríl

3. 4. 2017 0:46 zobrazit článek
V neděli 2. dubna odpoledne skončil na Hvězdárně a planetáriu Brno 20. sjezd České astronomické společnosti. Hvězdárna a planetárium na Kraví hoře v Brně pro jednání astronomů připravila naprosto skvělé podmínky a delegáti sjezdu z Brna odjížděli spokojení nejen pro výsledky sjezdu, ale také se spoluprací s touto brněnskou institucí.

Jára Cimrman je čestným členem České astronomické společnosti s většinovou podporou

3. 4. 2017 9:01 zobrazit článek
Génius a všeumělec Jára Cimrman se v sobotu stal čestným členem České astronomické společnosti. Rozhodli o tom delegáti v Brně na sjezdu k oslavám stého výročí založení astronomické společnosti. Další články k tématu:

Jára Cimrman získal čestné uznání České astronomické společnosti, odhalena byla i stopa z Kraví hory

2. 4. 2017 7:42 zobrazit článek
Génius a všeumělec Jára Cimrman se v sobotu stal čestným členem České astronomické společnosti. Rozhodli o tom delegáti v Brně na sjezdu k oslavám 100. výročí založení astronomické společnosti. Ze 70 delegátů pro něj hlasovala drtivá většina, sdělil ředitel brněnské hvězdárny a planetária Jiří Dušek. Kromě toho hvězdárna odhalila stopu Járy Cimrmana, kterou fiktivní postava údajně zanechala na Kraví hoře, kde se planetárium nachází.

Jára Cimrman je čestným členem České astronomické společnosti

1. 4. 2017 22:59 zobrazit článek
Brno - Génius a všeumělec Jára Cimrman se dnes stal čestným členem České astronomické společnosti. Rozhodli o tom delegáti v Brně na sjezdu k oslavám 100. výročí založení astronomické...

Ekonomům má v mezinárodním kole KPMG pomoci Jára Cimrman

31. 3. 2017 19:30 zobrazit článek
Každoroční soutěž v řešení a prezentování případových studií v omezeném čase, kterou pořádá poradenská společnost KPMG, letos ovládl tým z ekonomky. Vysokou školu ekonomickou reprezentovali

100 roků České astronomické společnosti, 20. sjezd v Brně

29. 3. 2017 0:03 zobrazit článek
O víkendu 1. a 2. dubna 2017 se na Hvězdárně a planetáriu Brno uskuteční 20. sjezd České astronomické společnosti. Kromě formálního sjezdového programu jako je především projednání zprávy o činnosti a volba nového Výkonného výboru bude tentokrát sjezd ve znamení jubilejního, stého roku od založení České astronomické společnosti. Spolu s hostitelskou Hvězdárnou a planetáriem Brno je připraven temný ohňostroj a slavnostní prvorepublikový ohňostroj či společenský večer ve stylu první republiky. Volbu čestných členů České astronomické společnosti přijedou podpořit také Zdeněk Svěrák a Miloň Čepelka, protože na čestné členství byl navržen také Jára Cimrman. Sjezdu se zúčastní také významní hosté.

Petr Holub: Mladoboleslavská Škoda slaví úspěchy v Indii

16. 3. 2017 7:54 zobrazit článek
Každý zná nejslavnější operu Járy Cimrmana „Úspěchy českého inženýra v Indii“. Diváci na ni v době hospodářského úpadku normalizačních let oceňovali ohromnou nadsázku, s níž líčila příběh stavby indického cukrovaru.

Barta, Rudolf; Horálek, Jan: Ručičky věžních hodin

15. 3. 2017 7:18 zobrazit článek
Milé, upřímné, čtivé, poučné i zábavné – takové je autobiografické psaní Rudolfa Barty, dosud neznámého autora, jehož život emigranta ze socialistického Československa je protkán řadou neuvěřitelných událostí a shledání. Trochu jako chytřejší Forrest Gump nebo ne-vynálezce Jára Cimrman se Rudolf Barta setkává s lidmi mocnými, slavnými či jinak zajímavými, drobně ovlivňuje jejich životy a sám ovlivňován dál putuje vstříc novým dalším rokům.

Trh s audioknihami loni vzrostl o 37 procent. Lidé nejvíce poslouchali Čtyři dohody a Járu Cimrmana

8. 3. 2017 12:49 zobrazit článek
Prodej audioknih stoupl loni o 37 procent na 111,88 milionu korun. Posluchači dávají přednost nákupu audioknih na CD, který představuje 72 procent trhu. Nejprodávanější audioknihou byly Čtyři dohody.

Spartu bez pohárů čeká čistka. Kdo by mohl odejít? Kadlec, Bičík i Juliš

6. 8. 2017 7:37 zobrazit článek
Járovi Cimrmanovi se v dole hromadili horníci, Spartě se zase v kabině mačkají fotbalisté, z nichž někteří nemají po nečekaném vyřazení z Evropské ligy téměř žádnou šanci na uplatnění. Proto na Letné dojde v průběhu léta už k druhé redukci kádru. Ta by se mohla týkat i Václava Kadlece či Lukáše Juliše. Podívejte se, kdo další by podle deníku Sport mohl nabitý tým opustit.

První vítězové Tour vydělali jmění. Přesto prchali z hospod bez placení v duchu Járy Cimrmana

2. 7. 2017 10:03 zobrazit článek
Z prvního vítěze se stal boháč, další prchal z hospod po vzoru Járy Cimrmana a jinému volal italský premiér, aby jel a zabránil tak občanské válce.

Zdeněk Svěrák: Budu šťastný, dokud bude divadlo. A dokud mi neseberou řidičák

1. 6. 2017 15:19 zobrazit článek
I když loni oslavil 80, hraje v Divadle Járy Cimrmana 16 představení měsíčně. V hlavě nosí všech 15 her. Se synem dokončuje sedmý společný film Po strništi bos a s Jaroslavem Uhlířem se chystá oslavit 50 let spolupráce koncertem v O2 aréně.

Cimrman ze Sadské. Vynálezce vede válku s miliardářem Janečkem

25. 5. 2017 6:03 zobrazit článek
Jára Cimrman nezmizel v ­Liptákově. Jmenuje se Václav Husák a žije obklopen svými vynálezy v Sadské na Nymbursku. Je mu skoro 70 let, ale pořád srší nápady. Dokáže oslnit investory a ke spolupráci na svých projektech strhl i otřískané matadory domácího byznysu. Další články k tématu:

Cimrman ze Sadské. Vynálezce vede válku s miliardářem Janečkem

25. 5. 2017 6:02 zobrazit článek
Jára Cimrman nezmizel v ­Liptákově. Jmenuje se Václav Husák a žije obklopen svými vynálezy v Sadské na Nymbursku. Je mu skoro 70 let, ale pořád srší nápady. Dokáže oslnit investory a ke spolupráci na svých projektech strhl i otřískané matadory domácího byznysu. Další články k tématu:

Dřevěná rolba nebo Cimrmanova tělocvična. Jizerské hory zabaví děti

25. 5. 2017 7:44 zobrazit článek
Rodiny s dětmi mají v Jizerských horách řadu atrakcí. K unikátům patří například nádherný lesopark, veselá přírodní tělocvična v Kořenově - Příchovicích, která příkladně připomíná českého světoběžníka a nepochopeného génia Járu Cimrmana. Další články k tématu:

Dřevěná rolba nebo Cimrmanova tělocvična. Jizerské hory zabaví děti

25. 5. 2017 7:09 zobrazit článek
Rodiny s dětmi mají v Jizerských horách řadu atrakcí. K unikátům patří například nádherný lesopark, veselá přírodní tělocvična v Kořenově - Příchovicích, která příkladně připomíná českého světoběžníka a nepochopeného génia Járu Cimrmana. Další články k tématu:

Členovi Cimrmanů hrozí soud, měl neoprávněně poskytnout Smoljakova práva

22. 5. 2017 6:55 zobrazit článek
V krajním případě až u soudu může skončit spor kvůli licenci k jedné z her Divadla Járy Cimrmana. Filip Smoljak, syn jednoho ze dvou autorů kultovní scény Ladislava Smoljaka, upozorňuje, že Divadelní agentura ECHO dala bez jeho vědomí svolení k rozhlasovému vysílání inscenace Cimrman v říši hudby. Majitelem agentury je Václav Kotek, jenž v souboru působí jako herec a především jako jeho manažer. Další články k tématu:

 Články 1-30 z celkových 996, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Jaroslav Weigel Pavel Vondruška Zdeněk Svěrák Ladislav Smoljak Genadij Rumlena Bořivoj Penc Jan Kašpar Miloň Čepelka Petr Brukner Jan Hraběta