Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica

Zpěvák/Zpěvačka   (Folkoví zpěváciRok ďáblaPísničkáři)

Český písničkář, textař a básník (*1953). Začínal psaním textů pro zpěváky pop-music, aby se v 80. letech proslavil jako písničkář. Tomuto řemeslu se věnuje dodnes a to úspěšně: svědčí o tom ohlas jeho živých vystoupení i vydaných desek.

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto zpěvákovi/zpěvačce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 607, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

No to je síla: Jarek Nohavica si udělal FOTO s Tomiem Okamurou. Co se kolem toho děje?

24. 7. 2017 13:18 zobrazit článek
Youtuber a písničkář Quido Czerny se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke snímku písničkáře Jarka Nohavici s předsedou SPD Tomiem Okamurou. A nebyl jediný, snímek přinesl i teplický radní Dominik Feri (TOP 09).

Díky Brno, vzkazovaly pořadatelům upečené fotbalové hvězdy

5. 6. 2017 7:58 zobrazit článek
„Chtěl bych vidět, jak Baník poráží Barcelonu,“ brouká v oblíbeném songu ostravský písničkář Jaromír Nohavica. „Dneska jsme mu to splnili, snad bude rád,“ prohodil bývalý reprezentant Marek Jankulovski. V sobotu se za Lužánkami konal turnaj fotbalových osobností, který do Brna nalákal osm ligových celků, Slovan Bratislava a slavný klub z Katalánska. Další články k tématu:

Ujfaluši po turnaji legend: Dát gól Barceloně je vždycky dobrý pocit

4. 6. 2017 21:51 zobrazit článek
Kdyby písničkář Jaromír Nohavica zavítal na turnaj fotbalových legend do Brna, splnil by se mu jeden sen, o kterém zpívá ve své písni Mám jizvu na rtu.

Fotka Okamury s Jarkem Nohavicou: Příběh pokračuje. Zase silná slova. A další FOTO, které mnohé zaujme

26. 7. 2017 7:31 zobrazit článek
„Je to sympaťák,“ uvedl zpěvák Jaromír Nohavica o předsedovi strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamurovi. Fotografie obou mužů ze supermarketu se šíří internetem a je předmětem mnoha diskuzí. Někteří zpěváka za jeho postoj odsuzují, jiní chválí.

Zdrcený Jarek Nohavica nebyl schopen slova. Lucie Bílá na pohřeb Věře Špinarové nedorazila...

1. 4. 2017 16:52 zobrazit článek
Byl to pohřeb, jaký Ostrava ještě nezažila. A byl to pohřeb, kde se ukázalo, že Věru Špinarovou milovali hlavně obyčejní lidé. Přišlo se s ní rozloučit snad 5 000 fanoušků. Dorazil také zdrcený Jarek Nohavica. Mlčky položil květinu a zase odešel. Lucie Bílá a další hvězdy české popové scény nedorazily.

Na pohreb speváčky Věry Špinarovej prišli tisíce jej fanúšikov

1. 4. 2017 18:01 zobrazit článek
BRATISLAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) - V Ostrave sa v sobotu rodina i fanúšikovia naposledy rozlúčili s českou speváčkou Věrou Špinarovou. Na pohrebe sa zúčastnili aj Petr Bende, Lešek Semelka, Heidi Janků, Jarek Nohavica či Marie Rottrová. Obľúbenej speváčke prišlo vzdať úctu niekoľko.....

ONLINE: Pohřeb Věry Špinarové: Stovky lidí, věnec od Zemana, přišel i Jarek Nohavica

1. 4. 2017 10:01 zobrazit článek
V zápas o život se změnil středeční koncert Věry Špinarové (†65) v Čáslavi. Skončil bohužel tragédií. Zpěvačka naposledy vydechla v neděli večer. Dnes se Česko s pěveckou legendou v Ostravě loučí. Poslední sbohem sledujeme ONLINE.

Vyjádřit podporu Okamurovi je stigma, Nohavica udělal první krok, říká politolog

26. 7. 2017 7:00 zobrazit článek
Textař, zpěvák a písničkář Jaromír Nohavica se nechal nafotit s politikem Tomio Okamurou se slovy, že je to „sympaťák“. Podle šéfa strany Svoboda a přímá demokracie ho s umělcem spojují podobné názory na „aktuální palčivé problémy“. Podle politologa Miloše Gregora z Masarykovy univerzity mu může takový krok pomoci. „Jarka Nohavicu lidé v Moravskoslezském regionu vnímají jako svého tvůrce, takže pokud by to mělo někde Okamurovi pomoct, tak právě v tomto regionu,“ řekl v rozhovoru pro server Lidovky.cz. Další články k tématu:

Tomio Okamura a Jarek Nohavica - bez komentáře

24. 7. 2017 15:33 zobrazit článek
K tomu: Jiří Feryna, Lidový rasista Jaromír Nohavica

Ostraváci předvedli Praze, jak se dělá kabaret

23. 6. 2017 15:01 zobrazit článek
Po pět večerů, od neděle 18. do čtvrtku 22. června, uváděl v pražském Lucerna Music Baru Jaromír Nohavica spolu s Robertem Kusmierskim a Jiřím Krhutem svůj Kabaret BO! Pět vyprodaných večerů bavila trojice aktérů publikum skvěle namíchaným koktejlem písniček, skečů, scének, básniček.

Recenze: Jaromír Nohavica zvládá eskamotérství mezi Rossinim v Ostravě a kabaretem v Praze

23. 6. 2017 1:10 zobrazit článek
V Ostravě měla premiéru opera Lazebník sevillský, jejíž libreto do češtiny převedl Jaromír Nohavica. Ve využití slovníku dnešní češtiny při respektování zpěvnosti a přirozené, průrazné operní deklamace Nohavica nemá sobě rovného. Písničkář také tento týden v pražském Lucerna Music Baru uváděl svůj Kabaret BO!.

RECENZE: Za sto procent. Nohavicův Kabaret BO! je čirá radost

20. 6. 2017 9:23 zobrazit článek
Tři muži, dvě hodiny a jeden nekončící proud zábavy. Inteligentní a přitom vrcholně lidové. Takový je Kabaret BO!, s nímž Jaromír Nohavica od loňského roku vystupuje ve svém ostravském klubu Heligonka. Nyní až do čtvrtka kabaret hostuje v pražském Lucerna Music Baru. Další články k tématu:

Iontové nápoje při sportu většina z nás nepotřebuje

13. 6. 2017 1:01 zobrazit článek
Chodíte do fitka, na pilates nebo jezdíte na kole? A co přitom pijete? Iontové nápoje jsou v kurzu. A dost často se jimi proléváme úplně zbytečně. Pijte vodu, pijte pitnou vodu zpívá už Jaromír Nohavica. A do obvyklého obrázku rekreačního sportovce se dá tahle rada směle zařadit – možná doplněná o „přidejte si trochu minerálky“. Málokdo z nás totiž maká natolik, že potřebuje iontový nápoj. Při nesprávném užívání si jím můžete dokonce i „rozhodit“ organismus. Především když nebudete znát význam jednotlivých druhů – hypo-, izo- nebo hypertonický? Každý je totiž pro někoho jiného.

NDM: Lazebník sevillský po ostravsku

12. 6. 2017 12:00 zobrazit článek
Po patnácti letech se do Ostravy vrací Lazebník! Příběhem sluhy Figara a jeho pána, rezonujícím při rossiniovském parlandu, se nechal inspirovat i ostravský rodák Jaromír Nohavica, který u příležitosti 200. výročí prvního uvedení Lazebníka sevillského vytvořil pro operu NDM nové české libreto. Režie se ujal exkluzívní operní režisér Ondřej Havelka a trojici mužů (pomyslné tři vykřičníky) doplňuje dirigent a skladatel Marko Ivanović.

Jaromír Nohavica veze do Prahy Kabaret Bo! s autorskými scénkami a písničkami

12. 6. 2017 12:01 zobrazit článek
Písničkář Jaromír Nohavica jede do pražského Lucerna Music Baru se svým Kabaretem Bo!, v němž spolu s dlouhodobým spolupracovníkem, akordeonistou Robertem Kuśmierskim, a multiinstrumentalistou Jiřím Krhutem fanouškům nabídne pásmo vlastních autorských skečů, scének, písní, kupletů a básniček z ostravské Heligonky. Pět představení se uskuteční od neděle 18. června do čtvrtka 22. června. Vstupenky na sezení za 1200 Kč a 1000 Kč jsou v prodeji každý všední den pouze na pokladně Lucerna Music Baru od 9:30 do 16:30. V říjnu má pak Nohavica v plánu velký koncert v pražské O2 aréně.

Díky Brno, vzkazovaly pořadatelům upečené fotbalové hvězdy

5. 6. 2017 9:02 zobrazit článek
„Chtěl bych vidět, jak Baník poráží Barcelonu,“ brouká v oblíbeném songu ostravský písničkář Jaromír Nohavica. „Dneska jsme mu to splnili, snad bude rád,“ prohodil bývalý reprezentant Marek Jankulovski. V sobotu se za Lužánkami konal turnaj fotbalových osobností, který do Brna nalákal osm ligových celků, Slovan Bratislava a slavný klub z Katalánska. Další články k tématu:

Do Prahy přijede na týden Kabaret BO! s Jarkem Nohavicou

2. 6. 2017 15:58 zobrazit článek
Ostravský kabaret BO s Jaromírem Nohavicou, Robertem Kuśmierskim a Jiřím Krhutem se na konci června na pět dní přesune z ostravské Heligonky do pražského Lucerna Music Baru. Představení se se uskuteční od neděle 18. června do čtvrtka 22. června vždy od 20 hodin.

Nohavica představí v Lucerna Music Baru svůj kabaret

16. 5. 2017 10:35 zobrazit článek
Jaromír Nohavica je asi jediným českým umělcem, který je schopen vyprodat O2 arenu, a přesto vystupuje v malém Lucerna Music Baru. Nejde ovšem o koncert. Jaromír Nohavica, Robert Kusmierski a Jiří Krhut předvedou 18.– 22. června 2017 svůj Kabaret Bo!.

JAROMÍR NOHAVICA - PRAHA 2017 -- NEJLEVNEJI - LUXUSNI MISTA - 750

8. 5. 2017 4:11 zobrazit článek
Dobrý den, Prodám 2 originalní klasické vstupenky z předprodeje na kocert: JAROMÍR NOHAVICA - PRAHA 2017 Který se koná 19.10.2017 v O2 Aréně PRAHA. Jedná se o vyprodaný sektor 118 - PŘÍMO NAPROTI PÓDIU !! Cena 1.800/kus, v případě koupě ...

Jaromír Nohavica zazpívá v říjnu v O2 aréně

3. 5. 2017 10:03 zobrazit článek
Zpěvák Jaromír Nohavica se po čtyřech letech vrací do pražské O2 arény. 19. října tam zazpívá za doprovodu polského akordeonisty Roberta Kusmierskiho a perkusionisty Pavla Planka.

Nohavica se vrátí do O2 areny

3. 5. 2017 10:55 zobrazit článek
Ostravský písničkář Jarek Nohavica oznámil, že 19. října opět vystoupí v pražské O2 areně.

Bryan Adams je dobrý, ale Jarek je Jarek. Nohavica se vrací do O2 areny

3. 5. 2017 9:01 zobrazit článek
Jaromír Nohavica po čtyřech letech opět míří do naší největší hokejové haly. V pražské O2 areně zahraje s doprovodnými hudebníky 19.října. Další články k tématu:

Divadlo servíruje dvanáct premiér a koktejl emocí

29. 4. 2017 15:02 zobrazit článek
Francouzská linka v činohře, humor v baletu, drama i lehčí žánr u pěvců, pohádka pro nejmladší generaci diváků. Na publikum olomouckého Moravského divadla bude příští sezonu čekat koktejl nejrůznějších emocí. V jedné z premiér zazní písně Jarka Nohavici, což je výsada, kterou žádné jiné divadlo nemá. Další články k tématu:

Na pohreb speváčky Věry Špinarovej prišli tisíce jej fanúšikov

1. 4. 2017 21:00 zobrazit článek
V Ostrave sa v sobotu rodina i fanúšikovia naposledy rozlúčili s českou speváčkou Věrou Špinarovou. Na pohrebe sa zúčastnili aj Petr Bende, Lešek Semelka, Heidi Janků, Jarek Nohavica ...

Zeman naznačil,že letos možná vyznamená písničkáře Jarka Nohavicu

21. 3. 2017 18:24 zobrazit článek
Štenberk - Prezident Miloš Zeman během dnešní návštěvy Olomouckého kraje naznačil, že by mohl letos 28. října vyznamenat na Pražském hradě písničkáře Jaromíra Nohavicu. Originální...

Okamura zasívá stejný strach, jako Hitler. Jarku Nohavico, vy jste ho měl prohlédnout, vzkazuje publicista

6. 8. 2017 15:32 zobrazit článek
Publicista a spisovatel Luděk Navara se zamyslel na serveru Aktuálně.cz nad písničkářem Jarkem Nohavicou a nejnovější kauzou, která se kolem něj rozpoutala. Nohavica se totiž nechal vyfotit s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou, ten pak snímek umístil na svůj facebookový profil.

Nohavica ani Klus politiky neděsí aneb Písničkáři vzor 2017

2. 4. 2017 18:02 zobrazit článek
Krátce před pádem komunismu napsal Karel Kryl song Písničkářský bacil, v němž se vysmál režimu, jenž vedl s folkovými zpěváky předem prohraný boj. Dnes už ale Jarek Nohavica či Tomáš Klus politiky neděsí. Co se vlastně stalo s písničkářským hnutím?

Bryan Adams je dobrý, ale Jarek je Jarek. Nohavica se vrací do O2 areny

3. 5. 2017 9:54 zobrazit článek
Jaromír Nohavica po čtyřech letech opět míří do naší největší hokejové haly. V pražské O2 areně zahraje s doprovodnými hudebníky 19.října. Další články k tématu:

Díky Brno, vzkazovaly pořadatelům upečené fotbalové hvězdy

5. 6. 2017 9:00 zobrazit článek
„Chtěl bych vidět, jak Baník poráží Barcelonu,“ brouká v oblíbeném songu ostravský písničkář Jaromír Nohavica. „Dneska jsme mu to splnili, snad bude rád,“ prohodil bývalý reprezentant Marek Jankulovski. V sobotu se za Lužánkami konal turnaj fotbalových osobností, který do Brna nalákal osm ligových celků, Slovan Bratislava a slavný klub z Katalánska. Další články k tématu:

RECENZE: Za sto procent. Nohavicův Kabaret BO! je čirá radost

20. 6. 2017 12:04 zobrazit článek
Tři muži, dvě hodiny a jeden nekončící proud zábavy. Inteligentní a přitom vrcholně lidové. Takový je Kabaret BO!, s nímž Jaromír Nohavica od loňského roku vystupuje ve svém ostravském klubu Heligonka. Nyní až do čtvrtka kabaret hostuje v pražském Lucerna Music Baru. Další články k tématu:

 Články 1-30 z celkových 607, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Karel Kryl Karel Vepřek Čechomor Karel Plíhal