Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica

Zpěvák/Zpěvačka   (Folkoví zpěváciRok ďáblaPísničkáři)

Český písničkář, textař a básník (*1953). Začínal psaním textů pro zpěváky pop-music, aby se v 80. letech proslavil jako písničkář. Tomuto řemeslu se věnuje dodnes a to úspěšně: svědčí o tom ohlas jeho živých vystoupení i vydaných desek.

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto zpěvákovi/zpěvačce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 638, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Recenze: Jaromír Nohavica udržuje věčný oheň i na novém albu, je slastné a zároveň bolí

24. 11. 2017 3:26 zobrazit článek
Jaromír Nohavica vydal album pojmenované po ostravské čtvrti Poruba, kde vyrůstal, když nad hlavami Lajka lítala. Tehdy mu "poznačili karty" a dohnaly ho pochybnosti, na úsvitu dospělosti, zpívá s jistou nostalgií. Nohavica zpěv na desce nevyhrocuje, spíš jen vypráví či našeptává. Funguje to přesvědčivě.

Festival Lodenica oslávi 20. výročie s českou legendou J. Nohavicom

5. 12. 2017 12:52 zobrazit článek
Česká folková legenda Jaromír Nohavica.

Vyznamenání má letos dostat na Hradě Nohavica či Sáblíková

24. 10. 2017 16:26 zobrazit článek
Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková, písničkář Jaromír Nohavica nebo vídeňský starosta Michael Häupl by měli v sobotu večer na Pražském hradě dostat státní vyznamenání....

Jaromír Nohavica opět slibuje zábavu pro halu, míří do O2 areny

15. 10. 2017 9:32 zobrazit článek
Ve čtvrtek se v pražské O2 areně uskuteční velká a očekávaná akce. Po čtyřech letech se do hokejové haly vrací Jaromír Nohavica a připravil si program vpravdě komorní. Doprovázet jej bude pouze dvojice muzikantů, kterou Nohavicovi fanoušci znají i z jiných jeho koncertů. Další články k tématu:

Nohavica před O2 arenou chystá ještě dva koncerty v „malé“ Lucerně

10. 10. 2017 18:00 zobrazit článek
Jaromír Nohavica odehraje v neděli v pražském Lucerna Music Baru odpolední koncert pro děti a večerní recitál pro dospělé publikum. Obě akce se konají jen několik dnů před velkým koncertem v hokejové O2 areně, který písničkář chystá na čtvrtek 19. října. Další články k tématu:

Veleba (SPO): Přijede teta Brady?

26. 9. 2017 21:03 zobrazit článek
Prezidentský kandidát Horáček nabádá písničkáře Jarka Nohavicu, aby nepřebíral státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana.

Blíží se 28. říjen a už to začíná: Pane Nohavico, nepřebírejte od Zemana vyznamenání

22. 9. 2017 12:11 zobrazit článek
Mikuláš Kroupa, jeden z tvůrců projektu „Příběhy 20. století,“ se v rozhovoru pro server Info.cz obrátil na písničkáře Jarka Nohavicu a požádal ho, aby odmítl převzít vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana. Vysvětlil také, proč by si ho Nohavica neměl převzít. Zeman podle Kroupy reprezentuje to špatné v české společnosti a dopouští se nemravností.

Jarek Nohavica: Žijeme na bezpečném ostrově klidu, míru a úsměvů. Paříž, ta je úplně jiná

27. 11. 2017 7:02 zobrazit článek
Písničkář Jarek Nohavica obdržel letos u příležitosti 28. října státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky. Jak se při přebírání cítil a nejen o tom pohovořil v deníku Právo.

VIDEO: Písničkář komikem. Partička si pozvala Jaromíra Nohavicu

24. 10. 2017 18:46 zobrazit článek
Pomůže s trampskou hymnou a zahraje si předmět jedné z hádanek – billboard, horu Říp, nebo ježka v kleci. Písničkář Jaromír Nohavica je hostem premiérového dílu pořadu Prima Partička, který se vysílá 26. října na Primě. Další články k tématu:

Zeman v sobotu na Hradě vyznamená Nohavicu a Sáblíkovou

24. 10. 2017 15:02 zobrazit článek
Rychlobruslařka Martina Sáblíková, písničkář Jaromír Nohavica nebo vídeňský starosta Michael Häupl by měli v sobotu večer na Pražském hradě dostat státní vyznamenání. U příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu se uskuteční na pražském Vítkově tradiční pietní akt a na Pražském hradě budou jmenováni generálové. Přísaha vojáků se letos přesunula na Moravu do Vyškova a Brna.

Nohavica, Sáblíková i německý exkancléř Schröder. Zeman rozdá 28. října státní vyznamenání

24. 10. 2017 21:01 zobrazit článek
Rychlobruslařka Martina Sáblíková, písničkář Jaromír Nohavica nebo bývalý německý kancléř Gerhard Schröder by měli v sobotu večer na Pražském hradě dostat státní vyznamenání. U příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu se také uskuteční na pražském Vítkově tradiční pietní akt. Na Pražském hradě pak budou jmenováni generálové. Tradiční přísaha vojáků se letos přesunula na Moravu do Vyškova a Brna.

Vyznamenání mají letos dostat na Hradě Nohavica či Sáblíková

24. 10. 2017 18:02 zobrazit článek
Rychlobruslařka Martina Sáblíková, písničkář Jaromír Nohavica nebo vídeňský starosta Michael Häupl by měli v sobotu večer na Pražském hradě dostat státní vyznamenání. U příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu se uskuteční na pražském Vítkově tradiční pietní akt a na Pražském hradě budou jmenováni generálové. Přísaha vojáků se letos přesunula na Moravu do Vyškova a Brna, připomíná ČTK.

Vyznamenání od Zemana dostane slovinský prezident i šéf kritizovaného robotického centra

24. 10. 2017 19:46 zobrazit článek
Nejen Martina Sáblíková či Jarek Nohavica, známe jména dalších osobností, které prezident v sobotu vyznamená ve Vladislavském sále.

Vyznamenání má letos dostat na Hradě Nohavica či Sáblíková

24. 10. 2017 18:03 zobrazit článek
Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková, písničkář Jaromír Nohavica nebo vídeňský starosta Michael Häupl by měli v sobotu večer na Pražském hradě dostat státní vyznamenání....

Písničkář Jaromír Nohavica: Nic není navždy, nic není jisté

26. 11. 2017 15:18 zobrazit článek
Nové album Jaromíra Nohavici se jmenuje Poruba. Vyšlo v polovině listopadu a prodává se nejenom u nás, ale i v Polsku. Tamní verze je obohacena o jednu polsky zpívanou píseň. Písničkář v rozhovoru vzpomíná na kamaráda Wabiho Daňka, vypráví o nových skladbách i o tom, jak se cítil při přebírání státního vyznamenání.

RECENZE: Jarek Nohavica se na nostalgickém albu "Poruba" vrací do mládí

30. 11. 2017 13:04 zobrazit článek
Z nového alba "Poruba" písničkáře Jarka Nohavici jsou cítit tradiční nosné pilíře celé jeho tvorby. Ať už je to ona nostalgie a vzpomínky na mládí, poetický pohled na život i hořkosladké glosování současného světa, vše doprovázené jeho charismatickým vokálem.

Indián z Poruby

24. 11. 2017 0:05 zobrazit článek
Jaromír Nohavica vydal album pojmenované po ostravské čtvrti Poruba, kde vyrůstal, když nad hlavami Lajka lítala. Tehdy mu "poznačili karty" a dohnaly ho pochybnosti, na úsvitu dospělosti, zpívá s jistou nostalgií. Nohavica zpěv na desce nevyhrocuje, spíš jen vypráví či našeptává. Funguje to přesvědčivě.

Jaromír Nohavica vzpomínal 17. listopadu v Heligonce na osmdesátá léta

17. 11. 2017 22:50 zobrazit článek
U vstupu do svého ostravského hudebního klubu Heligonka vyvěsil písničkář Jaromír Nohavica státní vlajku, do jeho útrob pozval diváky a nabídl jim koncertní program Mávátka, ve kterém vzpomínal na svou tvorbu z osmdesátých let minulého století i na to, co se tehdy v zemi i v něm dělo. Tak si v pátek 17. listopadu připomněl výročí sametové revoluce.

Nové desky 45/2017 - od The Corrs přes Celeste Buckingham po Jaromíra Nohavicu

13. 11. 2017 13:08 zobrazit článek
Zahraničním hvězdám, jako jsou Taylor Swift, The Corrs, Seal, Walk The Moon nebo Shed Seven, budou v tomto mimořádně nabitém týdnu mocně konkurovat domácí interpreti jako Jaromír Nohavica, Celeste Buckingham, baset+, Zvíře jménem Podzim, Jelen či Honza Křížek. Rockery potěší novinka Elvenking nebo reedice kultovní nahrávky od Metalliky.

RECENZE: Jaromír Nohavica na albu vzpomíná i glosuje

10. 11. 2017 10:36 zobrazit článek
Jakmile začne písničkář Jaromír Nohavica zpívat, rozhostí se okolním a přilehlým krajem osobité kouzlo vzniklé spojením jeho výrazu, barvy hlasu, hravého jazyka v textech a přednesu. Platí to již mnoho let a totéž nastává i nyní, když začne znít jeho nové album Poruba. Vychází v pátek.

Jaromír Nohavica - Poruba

7. 11. 2017 15:09 zobrazit článek
PŘEDPRODEJ ALBUM VYCHÁZÍ 10.11.2017!! Nové autorské album Jarka Nohavici PORUBA je na světě!Od vydání posledního řadového alba Tak mě tu máš (2012) ...

Jarek Nohavica na velkém festivalu? Ano, ovšem pouze na Benátské! s Impulsem 2018

7. 11. 2017 13:59 zobrazit článek
I přes nadcházející období cukroví, svařáků, vánočních písní a koled se pořadatelé Benátské! s Impulsem 2018 už dávno v myšlenkách toulají po prosluněných travnatých plochách Veseckého sportovního areálu. Již 26. ročník jednoho z největších hudebních festivalů v zemi se bude konat opět poslední červencový víkend, od čtvrtka 26. 7. do neděle 29. 7. 2018.

Zemanovi zkrátí 28. října ceremoniál. Kdo dostane vyznamenání?

24. 10. 2017 22:11 zobrazit článek
Rychlobruslařka Martina Sáblíková, písničkář Jaromír Nohavica nebo vídeňský starosta Michael Häupl by měli v sobotu večer na Pražském hradě dostat státní vyznamenání. U příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu se uskuteční na pražském Vítkově tradiční pietní akt a na Pražském hradě budou jmenováni generálové. Přísaha vojáků se letos přesunula na Moravu do Vyškova a Brna.

Prezidentský kandidát Michal Horáček vyzval písničkáře Nohavicu, aby se vzdal státního vyznamenání od Zemana

26. 9. 2017 21:53 zobrazit článek
Český prezident Miloš Zeman (72) oficiálně potvrdil dalšího významného člověka, kterému hodlá 28. října předat státní vyznamenání. Písničkáři Jarku Nohavicovi (64) je však neustále vyčítána spolupráce s StB. Vyjádřil se k tomu i kandidát na prezidenta Michal Horáček (65). Co vzkazuje známému hudebníkovi?

Horáček vzkazuje Nohavicovi: Jarku, rozmysli si metál od Zemana

26. 9. 2017 19:32 zobrazit článek
Veřejně vyzval písničkáře Jaromíra Nohavicu, aby zvážil, zda vyrazí na slavnostní ceremonii na Hradě a z rukou prezidenta Zemana přijme vyznamenání. Textař a prezidentský kandidát Michal Horáček tak učinil poté, co prý Nohavicu nejprve soukromně kontaktoval. Znají se 30 let, Horáček Nohavicu upozornil, že s metálem dle něj přejímá i souhlas s tím, kdo mu ho dává. Sám sklidil souhlasné, ale i kritické komentáře.

Zemanovi zkrátí 28. října ceremoniál. Kdo dostane vyznamenání?

24. 10. 2017 16:17 zobrazit článek
Rychlobruslařka Martina Sáblíková, písničkář Jaromír Nohavica nebo vídeňský starosta Michael Häupl by měli v sobotu večer na Pražském hradě dostat státní vyznamenání. U příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu se uskuteční na pražském Vítkově tradiční pietní akt a na Pražském hradě budou jmenováni generálové. Přísaha vojáků se letos přesunula na Moravu do Vyškova a Brna.

RECENZE: Nohavica opět na dosah dokonalosti, halu rozezpíval protestsongem

20. 10. 2017 10:51 zobrazit článek
Jaromír Nohavica, Robert Kuśmierski a Pavel Plánka. V podstatě akustické trio muzikantů si ve čtvrtek podle očekávání podmanilo pražskou O2 arenu. Ostravský písničkář tu předvedl i nemalé množství písní z chystané desky Poruba, která vyjde 10. listopadu. Další články k tématu:

RECENZE: Nohavica opět na dosah dokonalosti, halu rozezpíval protestsongem

20. 10. 2017 9:18 zobrazit článek
Jaromír Nohavica, Robert Kuśmierski a Pavel Plánka. V podstatě akustické trio muzikantů si ve čtvrtek dle očekávání podmanilo pražskou O2 arenu. Ostravský písničkář tu předvedl i nemalé množství písní z chystané desky Poruba, která vyjde 10. listopadu. Další články k tématu:

Nohavica se dnes vrátí po čtyřech letech do pražské O2 areny

19. 10. 2017 7:27 zobrazit článek
Praha - Písničkář Jaromír Nohavica dnes po čtyřech letech opět vystoupí v pražské O2 areně. Populárního interpreta doprovodí polský akordeonista Robert Kusmierski a hráč na bicí...

Jaromír Nohavica opět slibuje zábavu pro halu, míří do O2 areny

15. 10. 2017 9:42 zobrazit článek
Ve čtvrtek se v pražské O2 areně uskuteční velká a očekávaná akce. Po čtyřech letech se do hokejové haly vrací Jaromír Nohavica a připravil si program vpravdě komorní. Doprovázet jej bude pouze dvojice muzikantů, kterou Nohavicovi fanoušci znají i z jiných jeho koncertů. Další články k tématu:

 Články 1-30 z celkových 638, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Karel Kryl Karel Vepřek Čechomor Karel Plíhal