Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica

Zpěvák/Zpěvačka   (Folkoví zpěváciRok ďáblaPísničkáři)

Český písničkář, textař a básník (*1953). Začínal psaním textů pro zpěváky pop-music, aby se v 80. letech proslavil jako písničkář. Tomuto řemeslu se věnuje dodnes a to úspěšně: svědčí o tom ohlas jeho živých vystoupení i vydaných desek.

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto zpěvákovi/zpěvačce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 590, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Sněhové frézy: Narovnejte ztuhlá záda!

18. 1. 2017 15:52 zobrazit článek
Tak nám konečně nasněžilo! Už bylo na čase Děti a lyžaři jásají, ale chalupáři, obyvatelé horských samot a majitelé horských penzionů to spíš vidí jako Jarek Nohavica ve své známé písničce Ladovská zima: „Zas padá!“

Nohavicu zklamala Rottrová!

5. 3. 2017 13:46 zobrazit článek
Jarek Nohavica (63) a Marie Rottrová (75) jsou dlouholetými přáteli. Podle časopisu Sedmička ale jejich vztah utržil pořádnou ránu. Zpěvačka totiž svého kolegu namíchla tím, že oznámila konec kariéry, ale pak se na pódia vrátila

Soundtrack k filmu Muzzikanti zapojil Jarka Nohavicu nebo kapelu Doga

21. 12. 2016 18:02 zobrazit článek
Na Pavla Kříže coby stárnoucího rockera si budeme muset počkat do března 2017. Snímek Muzzikanti se však už nyní připomíná soundtrackem. Na stejnojmenném albu je jednadvacet skladeb různých žánrů, které vznikly ve spolupráci s řadou tuzemských hudebníků mnoha generací i zaměření. Další články k tématu:

ONLINE: Pohřeb Věry Špinarové: Stovky lidí, věnec od Zemana, přišel i Jarek Nohavica

1. 4. 2017 10:01 zobrazit článek
V zápas o život se změnil středeční koncert Věry Špinarové (†65) v Čáslavi. Skončil bohužel tragédií. Zpěvačka naposledy vydechla v neděli večer. Dnes se Česko s pěveckou legendou v Ostravě loučí. Poslední sbohem sledujeme ONLINE.

Možná se potkáme 28. října, naznačil Zeman vyznamenání Jarka Nohavici

21. 3. 2017 18:03 zobrazit článek
Druhým dnem pokračuje návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Zavítal mimo jiné do šternberské zbrojovky Excalibur Army a na místním náměstí pak při debatě s lidmi naznačil, že možná vyznamená populárního hudebníka a textaře Jarka Nohavicu. Další články k tématu:

Divadlo servíruje dvanáct premiér a koktejl emocí

29. 4. 2017 15:02 zobrazit článek
Francouzská linka v činohře, humor v baletu, drama i lehčí žánr u pěvců, pohádka pro nejmladší generaci diváků. Na publikum olomouckého Moravského divadla bude příští sezonu čekat koktejl nejrůznějších emocí. V jedné z premiér zazní písně Jarka Nohavici, což je výsada, kterou žádné jiné divadlo nemá. Další články k tématu:

Vyprodaný sál v Budějovicích dva večery po sobě tleskal Nohavicovi

16. 3. 2017 18:22 zobrazit článek
Po dvou a půl letech v Českých Budějovicích zahrál Jaromír Nohavica. Ostravský písničkář vystoupil v doprovodu Roberta Kuśmierskiho a Pavla Plánka. Zazněly nejen známé písně, ale i ty nejnovější, ve kterých hudebník reflektuje aktuální dění.

Jaromír Nohavica 15.3.2017 České budějovice - 450

10. 3. 2017 21:02 zobrazit článek
nabízím 2 vstupenky na středeční koncert sál Metropol, řada 17 sedadlo 7 a 8 cena 450 Kč za 1 vstupenku ...

Na pohreb speváčky Věry Špinarovej prišli tisíce jej fanúšikov

1. 4. 2017 21:00 zobrazit článek
V Ostrave sa v sobotu rodina i fanúšikovia naposledy rozlúčili s českou speváčkou Věrou Špinarovou. Na pohrebe sa zúčastnili aj Petr Bende, Lešek Semelka, Heidi Janků, Jarek Nohavica ...

Zdrcený Jarek Nohavica nebyl schopen slova. Lucie Bílá na pohřeb Věře Špinarové nedorazila...

1. 4. 2017 16:52 zobrazit článek
Byl to pohřeb, jaký Ostrava ještě nezažila. A byl to pohřeb, kde se ukázalo, že Věru Špinarovou milovali hlavně obyčejní lidé. Přišlo se s ní rozloučit snad 5 000 fanoušků. Dorazil také zdrcený Jarek Nohavica. Mlčky položil květinu a zase odešel. Lucie Bílá a další hvězdy české popové scény nedorazily.

Zeman naznačil,že letos možná vyznamená písničkáře Jarka Nohavicu

21. 3. 2017 18:24 zobrazit článek
Štenberk - Prezident Miloš Zeman během dnešní návštěvy Olomouckého kraje naznačil, že by mohl letos 28. října vyznamenat na Pražském hradě písničkáře Jaromíra Nohavicu. Originální...

Zeman naznačil významnou věc o Jarku Nohavicovi. A vůbec, tentokrát to mezi lidmi rozjel zostra

21. 3. 2017 16:01 zobrazit článek
Druhý den své návštěvy Olomouckého kraje navštívil prezident Miloš Zeman Šternberk. A některá jeho prohlášení tam byla vskutku rázná.

RECENZE: Jaromír Nohavica září v hudebním filmu Muzzikanti. Kazí ho jen scénář a režie

3. 3. 2017 12:38 zobrazit článek
Plakát filmu Muzzikanti scenáristy Petra Šišky a režiséra Dušana Rapoše, který včera vstoupil do české distribuce, jako by odkazoval ke Kameňákům a lákal do kin jejich diváky. Byla by ale škoda tomuto pocitu podlehnout už proto, že tak nevyrovnaný film jako Muzzikanti je jen málokdy k vidění.

Ladovská zima

25. 2. 2017 15:04 zobrazit článek
To mokré bílé svinstvo padá mi za límec, už čtvrtý měsíc v jednym kuse furt prosinec. Večer to odhážu, namažu záda, ráno se vzbudím a zas kurva padá! Děcka majů zmrzlé kosti, sáňkujú už jenom z povinnosti. Mrzne jak sviňa, třicet pod nulu, auto ani neškytne, hrudky se dělaju v Mogulu. Kolony aut krok-sun-krok, bo silničáři, tak jak každý rok, sú překvapení velice, že sníh zasypal jim silnice. Pendolíno stojí kdesi u Polomy, zamrzly mu všecky CD-ROMy. A policajti? Ti to jistí z dálky zalezlí do Aralky. Ladovská zima za okny je a srdce jímá bílá nostalgie! Ladovská zima, děti a sáně a já jdu s nima do chrámu Páně. Bim bam bim bam bim bam bim bam bim bam bim bam bim bam. [Jaromír Nohavica: Ladovská zima]

Za filmem Muzzikanti je scenáristova vzpoura

23. 2. 2017 10:44 zobrazit článek
V ostravském klubu Heligonka se ve středu večer odehrála česká předpremiéra filmu Muzzikanti. Jeho režisérem je Dušan Rapoš, scénář napsal Petr Šiška a v hlavních rolích se představují Patrik Děrgel, Pavel Kříž, Martin Dejdar, Maroš Kramár, Michalina Olszanska, Eva Vejmělková nebo muzikanti Jaromír Nohavica, Markéta Konvičková či Pavel Callta.

SPOLEČNOST: Dokud se směje, ještě se neumřelo!

26. 12. 2016 0:27 zobrazit článek
Konečně jsem slyšel písničku Jarka Nohavici: „Arab mi šahá na babu“, když jsem před tím četl a slyšel několik komentářů, ve kterých to písničkář docela schytal ze všech možných stran. (Kdo písničku nezná a neví o čem je řeč, najde ji na webu autora.)

Jaromír Nohavica: Obdivuju všechny autory filmové hudby

24. 2. 2017 10:56 zobrazit článek
V novém českém snímku Muzzikanti, který se odehrává v Těšínském Slezsku, hraje i písničkář Jaromír Nohavica. Ztvárnil sám sebe a jeho role zapadá do pointy filmu i toho, kde se příběh party hudebníků odehrává. Do českých kin oficiálně vstoupí 2. března.

Premiéra filmu Muzzikanti: Ženatý Nohavica s neznámou kráskou!

2. 3. 2017 15:00 zobrazit článek
Pražská premiéra filmu Muzzikanti, v němž si hlavní roli zahrál herec Pavel Kříž (55), přilákala také ostravského písničkáře Jarka Nohavicu (63), který na filmu spolupracoval hudebně i si v něm zahrál. Hudebník, který se v Praze příliš často neobjevuje, dorazil bez manželky, ale zato s půvabnou kráskou!

JAROMÍR NOHAVICA - PRAHA 2017 -- NEJLEVNEJI - LUXUSNI MISTA - 750

8. 5. 2017 4:11 zobrazit článek
Dobrý den, Prodám 2 originalní klasické vstupenky z předprodeje na kocert: JAROMÍR NOHAVICA - PRAHA 2017 Který se koná 19.10.2017 v O2 Aréně PRAHA. Jedná se o vyprodaný sektor 118 - PŘÍMO NAPROTI PÓDIU !! Cena 1.800/kus, v případě koupě ...

Jaromír Nohavica zazpívá v říjnu v O2 aréně

3. 5. 2017 10:03 zobrazit článek
Zpěvák Jaromír Nohavica se po čtyřech letech vrací do pražské O2 arény. 19. října tam zazpívá za doprovodu polského akordeonisty Roberta Kusmierskiho a perkusionisty Pavla Planka.

Nohavica se vrátí do O2 areny

3. 5. 2017 10:55 zobrazit článek
Ostravský písničkář Jarek Nohavica oznámil, že 19. října opět vystoupí v pražské O2 areně.

Bryan Adams je dobrý, ale Jarek je Jarek. Nohavica se vrací do O2 areny

3. 5. 2017 9:54 zobrazit článek
Jaromír Nohavica po čtyřech letech opět míří do naší největší hokejové haly. V pražské O2 areně zahraje s doprovodnými hudebníky 19.října. Další články k tématu:

Bryan Adams je dobrý, ale Jarek je Jarek. Nohavica se vrací do O2 areny

3. 5. 2017 9:01 zobrazit článek
Jaromír Nohavica po čtyřech letech opět míří do naší největší hokejové haly. V pražské O2 areně zahraje s doprovodnými hudebníky 19.října. Další články k tématu:

Nohavica ani Klus politiky neděsí aneb Písničkáři vzor 2017

2. 4. 2017 18:02 zobrazit článek
Krátce před pádem komunismu napsal Karel Kryl song Písničkářský bacil, v němž se vysmál režimu, jenž vedl s folkovými zpěváky předem prohraný boj. Dnes už ale Jarek Nohavica či Tomáš Klus politiky neděsí. Co se vlastně stalo s písničkářským hnutím?

Možná se potkáme 28. října, naznačil Zeman vyznamenání Jarka Nohavici

21. 3. 2017 16:33 zobrazit článek
Druhým dnem pokračuje návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Zavítal mimo jiné do šternberské zbrojovky Excalibur Army a na místním náměstí pak při debatě s lidmi naznačil, že možná vyznamená populárního hudebníka a textaře Jarka Nohavicu. Další články k tématu:

Jarek Nohavica asi dostane metál od Zemana. „Mám ho rád,“ řekl prezident

21. 3. 2017 21:01 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman během úterní návštěvy Olomouckého kraje naznačil, že by mohl letos 28. října vyznamenat na Pražském hradě písničkáře Jaromíra Nohavicu. Originální textař, zpěvák a básník působí na české hudební scéně přes 40 let.

Jarek Nohavica asi dostane metál od Zemana. „Mám ho rád,“ řekl prezident

21. 3. 2017 19:14 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman během úterní návštěvy Olomouckého kraje naznačil, že by mohl letos 28. října vyznamenat na Pražském hradě písničkáře Jaromíra Nohavicu. Originální textař, zpěvák a básník působí na české hudební scéně přes 40 let.

Na pohreb speváčky Věry Špinarovej prišli tisíce jej fanúšikov

1. 4. 2017 18:01 zobrazit článek
BRATISLAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) - V Ostrave sa v sobotu rodina i fanúšikovia naposledy rozlúčili s českou speváčkou Věrou Špinarovou. Na pohrebe sa zúčastnili aj Petr Bende, Lešek Semelka, Heidi Janků, Jarek Nohavica či Marie Rottrová. Obľúbenej speváčke prišlo vzdať úctu niekoľko.....

Nohavica představí v Lucerna Music Baru svůj kabaret

16. 5. 2017 10:35 zobrazit článek
Jaromír Nohavica je asi jediným českým umělcem, který je schopen vyprodat O2 arenu, a přesto vystupuje v malém Lucerna Music Baru. Nejde ovšem o koncert. Jaromír Nohavica, Robert Kusmierski a Jiří Krhut předvedou 18.– 22. června 2017 svůj Kabaret Bo!.

Soundtrack k filmu Muzzikanti zapojil Jarka Nohavicu nebo kapelu Doga

21. 12. 2016 16:51 zobrazit článek
Na Pavla Kříže coby stárnoucího rockera si budeme muset počkat do března 2017. Snímek Muzzikanti se však už nyní připomíná soundtrackem. Na stejnojmenném albu je jednadvacet skladeb různých žánrů, které vznikly ve spolupráci s řadou tuzemských hudebníků mnoha generací i zaměření. Další články k tématu:

 Články 1-30 z celkových 590, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Karel Kryl Karel Vepřek Čechomor Karel Plíhal