Jaroslava Kretschmerová

Jaroslava Kretschmerová

Herec/Herečka   (Rodinná Pouta)

Po absolvování pražské DAMU v ročníku profesora Miloše Nedbala se stala členkou Studia Ypsilon, kterému je věrná dodnes. Hrála zde v mnoha inscenacích jako např. Matěj Poctivý, Kavárnička, Sebevrah, Amerika, Othello, Žert, satira, ironie a hlubší význam, Horké to někdo rád, Srdce.

V současnosti ji diváci Studia Ypsilon mohou vidět ..

celý text o "Jaroslava Kretschmerová"

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto herci/herečce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 50, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Arnošt Goldflam představí v Ypsilonce svoji verzi Kafkovy povídky Proměna

5. 6. 2015 8:33 zobrazit článek
Inscenaci Proměna aneb Řehoř už toho má dost zrežíroval v pražské Ypsilonce Arnošt Goldflam. Inspirací mu byla povídka Franze Kafky Proměna, kterou výrazně upravil a odlehčil. Do hlavní role Řehoře Samsy obsadil Petra Vrška. Vedle něj se na Malé scéně mimo jiné představí Oldřich Navrátil, Jaroslava Kretschmerová i Paulína Labudová.

Arnošt Goldflam představí v Ypsilonce svoji verzi Kafkovy povídky Proměna

5. 6. 2015 6:14 zobrazit článek
Inscenaci Proměna aneb Řehoř už toho má dost zrežíroval v pražské Ypsilonce Arnošt Goldflam. Inspirací mu byla povídka Franze Kafky Proměna, kterou výrazně upravil a odlehčil. Do hlavní role Řehoře Samsy obsadil Petra Vrška. Vedle něj se na Malé scéně mimo jiné představí Oldřich Navrátil, Jaroslava Kretschmerová i Paulína Labudová.

Kulturní servis 22. května 2012

22. 5. 2012 9:58 zobrazit článek
Originální zpracování slavné opery převedené do činoherní podoby vám dnes nabídne táborské divadlo Oskara Nedbala v 19 hodin. Přijďte se podívat na představení Faust a Markétka v podání Studia Ypsilon Praha. V hlavních rolích hrají a zpívají Martin Dejdar, Roman Janál, Jaroslava Kretschmerová a další členové legendární Ypsilonky.

Evík ze Slunce, seno... Bere peníze za falešný zpěv

26. 1. 2011 1:26 zobrazit článek
Hvězda slavné Troškovy trilogie Slunce, seno... herečka Jaroslava Kretschmerová (55) patří mezi naše nejoblíbenější divadelní komičky. Důkazem je i stá repríza divadelního představení, ve kterém hraje a dokonale falešně zpívá.

Úchvatná Kretschmerová stokrát šokovala. Má ale úspěch

19. 1. 2011 13:15 zobrazit článek
Úchvatná Kretschmerová stokrát šokovala. Má ale úspěch 100. repríza komedie Je úchvatná -Jaroslava Kretschmerová větší obrázekAutor: Produkce 09:00 | Dnes | veš Praha - Herečka Jaroslava Kre..

Jarka Kretschmerová byla už posté falešná

18. 1. 2011 2:33 zobrazit článek
Pražské Divadlo Kalich odehrálo v sobotu 15. ledna 100. reprízu komedie úspěšného britského autora Petera Quiltera Je úchvatná, kterou uvádí v české premiéře od září 2007 stále před plným hledištěm. V režii Jany Kališové v inscenaci hrají Jaroslava Kretschmerová, Ladislav Potměšil, Jan Maxián, Naďa Konvalinková, Daniela Bakerová, Lilian Malkina a Jaroslava Brousková.

Boris Vian: Každému svého hada

29. 9. 2010 17:03 zobrazit článek
Boris Vian byl legendární spisovatel, jazzový muzikant a vynalézavý skandalista. Boris Vian byl však také dramatik. V této úloze vám ho představí Český rozhlas 3 – Vltava ve čtvrtek 7. října ve 20.00 hodin. Ve hře Každému svého hada podal Vian po svém biblickou příhodu o Adamovi a Evě a vyhnání z ráje. V inscenaci Hany Kofránkové uslyšíte populární herce pražské Ypsilonky, mimo jiné Marka Ebena, Jaroslavu Kretschmerovou a Petra Vacka. Hra byla natočena v roce 2003.

CD-Pučálkovic Amina [Jindřich Plachta / Radioservis]

25. 11. 2011 13:13 zobrazit článek
Vyprávějí Jiří Lábus a Jaroslava Kretschmerová.

Studio Ypsilon: Vratká prkna

21. 11. 2011 0:06 zobrazit článek
Komedie z divadelního prostředí - ale trochu smutná. Lesk a bída divadla, trochu ironický, ale i sebeironický pohled zvenku i zevnitř. Prkna, co znamenají svět - jak se říká -, jsou opravdu velice vratká, a přesto pořád lákavá. Pohled na panoptikum divadla a divadelníků, groteska maličko zlá, ale snad ne bez lásky. Náš svět i život zmenšené do divadelního vzorku. Divadelník nemá žádnou jistotu, nikdo mu nezaručí práci, uznání, peníze a slávu a služební postup a spokojenost a obdiv a porozumění. My divadelníci se musíme pochválit sami! A to taky občas děláme. Takži i Vy se pobavte, trochu ovšem škodolibě na náš účet. A až půjdete domů, pochvalte si svoje vlastní životy a buďte rádi! My Vám to přejeme, ale asi bychom měnit nechtěli. Možná. Účinkují: Herec Radek: Lábus Jiří Radkova manželka Eva: Kretschmerová Jaroslava Herečka Jaruška: Loubalová Lenka Herec Vlasta: Vršek Petr Režisér Saša: Slach Jakub Inspicient Milan: Mrázik Roman Herečka: Skočdopolová Barbora Kulisák: Bohadlo

Vzpomínáček - 1. září - Květa Fialová a Jaroslava Kretschmerová (Vlastimil Shaana Šantroch)

1. 9. 2011 17:24 zobrazit článek
Vzpomínáček je mnou připravený švédský stůl vybraných událostí, které se pojí k datu 1. září. Nelekejte se rozsahu, pro každého je tu něco. Nemusíte ho číst celý, stačí uzobnout jen to, na co máte právě chuť. Tady je dnešní menu: "Sňatek Elišky Přemyslovny s Janem Lucemburským, Jiří z Poděbrad se bez boje zmocnil Tábora, hold slezských stavů Jiřímu z Poděbrad, bitva u Fürthu, počátek prvního švédského obléhání Brna, smlouvy z Altranstädtu, rakouské vojsko vpadlo do Slezska, patenty pro postup při ...

Evík ze Slunce, seno: Kretschmerová promluvila

27. 4. 2011 10:58 zobrazit článek
Video: "Je to milé, když na mě v samoobsluze pokřikují Evíku. I po třiceti letech bych si na roli Evíka troufla," řekla Blesk.cz Jaroslava Kretschmerová (55), která se rolí ztřeštěné sekretářky předsedy družstva v »hoštické« trilogii Zdeňka Trošky Slunce, seno zapsala do dějin české kinematografie.

Hořká komedie o životě herců. Vratká prkna na pevných základech Ypsilonky!

17. 4. 2011 10:52 zobrazit článek
Ve spolupráci s Arnoštěm Goldflamem připravilo studio Ypsilon inscenaci Vratká prkna. Dubnová premiéra, ve které se představí v hlavní roli stálice souboru Jiří Lábus a Jaroslava Kretschmerová, je takovou parodií na samotné divadelní herce a jejich životní osudy. Ironický pohled do zákulisí života herců, kteří denně bojují o své místo na slunci. Pro svou práci [...]

Pražská Ypsilonka uvede novou hru Arnošta Goldflama

8. 4. 2011 11:00 zobrazit článek
Komedie z divadelního prostředí, ale trochu smutná, tak avizuje pražská Ypsilonka svoji dnešní premiéru nazvanou Vratká prkna. Přímo pro tuto scénu ji napsal a režíroval brněnský dramatik Arnošt Goldflam. Do hlavních rolí obsadil Jiřího Lábuse a Jaroslavu Kretschmerovou.

Ypsilonka vtáhne diváky Akordu na Vratká prkna

5. 2. 2015 0:28 zobrazit článek
Imponuje Vám divadelní zákulisí? Ve středu 11.02.2015 v 19:00 hodin máte v DK Akord jedinečnou příležitost nechat se pražskou Ypsilonkou - v čele s Jiřím Lábusem a Jaroslavou Kretschmerovou - vtáhnout do groteskního divadelního panoptika.

Víme, proč se Kretschmerová v noci přejídá!

27. 11. 2014 0:39 zobrazit článek
Zahrává si s vážnou nemocí! Jaroslava Kretschmerová (59), kterou Blesk zastihl v noci, jak během hodiny spořádala v autě tři jídla, se přes den nestíhá najíst.

Jaroslava Kretschmerová: Hostina v autě s odpadky!

27. 11. 2014 7:00 zobrazit článek
Podivné zvyky, které hraničí až každovečerními rituály má herečka Jaroslava Kretschmerová (59) známá hlavně jako rozpustilý Evík ze Slunce seno

Noční bufetová jízda Jarky Kretschmerové: Zbodne, na co přijde!

26. 11. 2014 13:33 zobrazit článek
Panečku! Taková chuť k jídlu, jakou má Jaroslava Kretschmerová (59), se jen tak nevidí! Evík ze Slunce, seno tráví večery po představení podle jednoho scénáře. Pokaždé sama zavřená v autě a s kupou jídla.

Evík zo Slunce, seno po 30 rokoch: Spoznávate bláznivú sekretárku?!

13. 10. 2014 12:08 zobrazit článek
PRAHA - Komediálny talent nezaprie! Jaroslava Kretschmerová (59) je u nás známa hlavne ako pojašená sekretárka Evík z trilógie Slunce, seno... Prvý diel prišiel na televízne obrazovky pred 31 rokmi a je prirodzené, že sa za ten čas herečka trochu zmenila. Ak by si však dnes náhodou niekto nebol jej identitou istý, stačí pár grimás a hneď je jasné, o koho ide.

Kretschmerová musí kvůli muzikálu na hodiny zpěvu, Chýlkovou čeká tanec

28. 9. 2014 18:30 zobrazit článek
Herečka Jaroslava Kretschmerová (59) se popovým muzikálům dosud vyhýbala. Přijala až nabídku z Mamma Mia! S popovou hudbou prý příliš nekamarádí, a tak musí na hodiny zpěvu. Další články k tématu:

Kretschmerová musí kvůli muzikálu na hodiny zpěvu, Chýlkovou čeká tanec

28. 9. 2014 18:08 zobrazit článek
Herečka Jaroslava Kretschmerová (59) se popovým muzikálům dosud vyhýbala. Přijala až nabídku z Mamma Mia! S popovou hudbou prý příliš nekamarádí, a tak musí na hodiny zpěvu. Další články k tématu:

Jaroslava Kretschmerová se připravuje na muzikál: Bere hodiny zpěvu

28. 9. 2014 16:14 zobrazit článek
V novém muzikálu Mamma Mia! se představí i herečka Jaroslava Kretschmerová, známá například z filmové trilogie režiséra Zdeňka Trošky Slunce, seno, ... Připravuje se vážně pečlivě!

Kretschmerová v zrcadle po 25 letech! Evík ze Slunce seno se vůbec nezměnila!

26. 9. 2014 17:32 zobrazit článek
Tyto dvě fotografie od sebe sice dělí pětadvacet let, jejich obsah se ale vůbec nezměnil. Bez svého pověstného zrcátka nedá Jaroslava Kretschmerová (59) dnes ani ránu stejně tak, jako se bez něj neobešla ztřeštěná sekretářka Evík ze Slunce seno...

Nemůžeme pořád jenom pracovat, říká herečka Jaroslava Kretschmerová

18. 6. 2014 15:27 zobrazit článek
Jaroslava Kretschmerová nepotřebuje ke zvyšování své popularity vymetat večírky nebo vyprodávat soukromí na titulních stranách. (437 slov)

Jaroslava Kretschmerová: Nemůžeme pořád jenom pracovat

17. 6. 2014 9:32 zobrazit článek
Jaroslava Kretschmerová nepotřebuje ke zvyšování své popularity vymetat večírky nebo vyprodávat soukromí na titulních stranách. Dlouhá léta i bez toho patří mezi naše nejoblíbenější herečky. Všichni

Jaroslava Kretschmerová: Nevadí mi, že jsem pro mnoho lidí zůstala navždy Evíkem

14. 6. 2014 11:01 zobrazit článek
Jaroslava Kretschmerová nepotřebuje ke zvyšování své popularity vymetat večírky nebo vyprodávat soukromí na titulních stranách. Dlouhá léta i bez toho patří mezi naše nejoblíbenější herečky. Všichni si samozřejmě pamatujeme především jejího ?Evíka?, tedy ztřeštěnou sekretářku z trilogie Slunce, seno?, ale strhující výkony Jarka podává také na divadelním jevišti.

Herečka Jaroslava Kretschmerová míří do muzikálu. Co bude hrát?

24. 3. 2014 12:45 zobrazit článek
Divadelní a filmová herečka Jaroslava Kretschmerová (58) bude jednou z hvězd české verze muzikálu Mamma Mia!, jehož premiéra je ohlášena na 12. prosinec 2014. To bude pecka!

Módní policie: Evík ze Slunce, seno v krajce zastínila návrhářku Matragi

10. 4. 2013 12:08 zobrazit článek
Zejména z Troškových komedií známá herečka Jaroslava Kretschmerová byla hlavní hvězdou vernisáže výstavy návrhářky Blanky Matragi. Modelka Michaela Štoudková oslňovala na narozeninách klubu SaSaZu a herečka Kateřina Winterová na premiéře Chlupáčkova snímku Bez doteku. Zpěvačka Ewa Farna coby porotkyně a ze Snídaně TV Nova známá Zora Kepková jako moderátorka se každou neděli objevují v talentové soutěži SuperStar.

Módní policie: Jsou Farna a Kepková cirkusačky bez vlastního zavinění?

10. 4. 2013 8:35 zobrazit článek
Zpěvačka Ewa Farna coby porotkyně a ze Snídaně TV Nova známá Zora Kepková jako moderátorka se každou neděli objevují v talentové soutěži SuperStar. Zejména z Troškových komedií známá herečka Jaroslava Kretschmerová byla hlavní hvězdou vernisáže výstavy návrhářky Blanky Matragi. Modelka Michaela Štoudková oslňovala na narozeninách klubu SaSaZu a herečka Kateřina Winterová na premiéře Chlupáčkova snímku Bez doteku.

Společnost

16. 1. 2013 4:14 zobrazit článek
MINCE DENNĚ Herci a zaměstnanci pražského Studia Ypsilon (na snímku Jiří Lábus a Jaroslava Kretschmerová ve hře Vratká prkna) se rozhodli partnersky.....

Je úchvatná aneb (falešné) sólo pro Jaroslavu Kretschmerovou

29. 12. 2012 12:27 zobrazit článek
Komedie Petera Quiltera "JE ÚCHVATNÁ" se odehrává v roce 1944 v New Yorku. Je to příběh skutečně žijící osoby, Florence Jenkinsové. Tato pozoruhodná, poněkud výstřední dáma byla přesvědčena, že vládne

 Články 1-30 z celkových 50, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

 

| Dárek i dárky pro každého na světě | Sportovní a outdoorové oblečení a vybavení | Daně a účetnictví | Tipy na levné a levnější nákupy | Domácí solné jeskyně pro pomoc při alergiích |