Martina Dvořáková

Martina Dvořáková

Celebrita

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o této celebritě na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 144, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

1. 6. 2015: Letní koncert (Musica Oeconomica Pragensis)

18. 5. 2015 10:40 zobrazit článek
Sbor Vysoké školy ekonomické v Praze Musica Oeconomica Pragensis zve na letní koncert, který 1. června 2015 v Kostele sv. Václava na Zderaze zakončí sborovou sezónu 2014/2015. V podání sboru, sólistek Renaty Zafkové, Jany Dvořákové, cembalistky Štěpánky Skalické a Hans Krása Quartett si pod taktovkou Kryštofa a Martiny Spiritových poslechnete mimo jiné Magnificat Antonia Vivaldiho...

K sólové dráze přivedli Sabine Meyerovou mizogynové z Berlínské filharmonie

11. 9. 2015 2:14 zobrazit článek
Jedna z předních světových klarinetistek Sabine Meyerová v neděli vystoupí v pražském Rudolfinu na festivalu Dvořákova Praha. Hrála už po boku více než tří stovek předních orchestrů od Brazílie až po Japonsko a získala osm prestižních cen ECHO Klassik. V neděli Meyerová v Praze vystoupí s londýnským orchestrem Academy of St. Martin in the Fields...

Pochybnosti o dvoumilionové odměně řediteli ČT (josefhavranek)

24. 6. 2015 8:15 zobrazit článek
Poslanec ANO - Martin Komárek zpochybnil výše uvedenou odměnu, kterou generálními řediteli Dvořákovi, v minulých dnech přiklepla Rada ČT

Dvořákova Praha veze prestižní zahraniční orchestry, dirigovat bude i Dohnányi

15. 6. 2015 6:17 zobrazit článek
Na festival Dvořákova Praha přijede orchestry Tonhalle-Orchester Zürrich či Freiburger Barockorchester. Philharmonia Orchestra bude v Praze dirigovat pětaosmdesátiletý Christoph von Dohnányi. Vystoupí také londýnský orchestr Academy of St Martin in the Fields, který je téměř stále na cestách.

„Mám obrovskou radost a jsem na ně velmi pyšná!“ říká dietní koučka z KetoDiet o našich účastnicích

29. 6. 2016 0:09 zobrazit článek
Před více než 3 měsíci jsme vybrali z velkého množství přihlášených čtenářek tři odhodlané adeptky na hubnutí s proteinovou dietou. Katka, Jana a Jarka přijaly naši výzvu a rozhodly se vyzkoušet dietní program KetoDiet na vlastní kůži. Jak jejich hubnutí zhodnotila výživová specialistka a dietní koučka KetoDiet, Martina Dvořáková? (679 slov)

Symfonický orchestr Českého rozhlasu k narozeninám B. Martinů

10. 12. 2015 11:54 zobrazit článek
V pondělí 14. prosince zazní na abonentním večeru rozhlasových symfoniků ve Dvořákově síni Rudolfina výhradně díla českých autorů.

Na Dvořákovu Prahu přijíždí americký Emerson String Quartet, který si oblíbil evropskou duši

7. 9. 2015 2:46 zobrazit článek
Devíti Grammy oceněný americký Emerson String Quartet zítra vystoupí na festivalu Dvořákova Praha. Zahraje Dvořákův Americký kvartet a Tři madrigaly pro housle a violu od Bohuslava Martinů. Festival dnes začíná vystoupením violoncellisty Yo-Yo My a České filharmonie řízené šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem...

Muži ji mezi sebe nechtěli, teď je Sabine Meyerová legendou klarinetu

28. 8. 2015 20:08 zobrazit článek
Mezi hvězdnými hosty letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha je i německá klarinetistka Sabine Meyerová. Představí se 13. září v rámci večera britského souboru Academy of St. Martin in the Fields. V minulosti už vystupovala s Českou filharmonií, na Dvořákovu Prahu však přijíždí poprvé. Další články k tématu:

Muži ji mezi sebe nechtěli, teď je Sabine Meyerová legendou klarinetu

28. 8. 2015 19:25 zobrazit článek
Mezi hvězdnými hosty letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha je i německá klarinetistka Sabine Meyerová. Představí se 13. září v rámci večera britského souboru Academy of St. Martin in the Fields. V minulosti už vystupovala s Českou filharmonií, na Dvořákovu Prahu však přijíždí poprvé. Další články k tématu:

Česká topmodelka „šlohla“ svatební šaty vévodkyni Kate! A možná jí slušely ještě víc

17. 7. 2015 14:14 zobrazit článek
Vítězka světové soutěže Elite Model Look 2006 Denisa Dvořáková (26) už je vdanou paní. Na slovenském zámku řekla ANO svému dlouholetému příteli Martinu Hromkovičemu (32).

Komárek chce grilovat Radu ČT za bonus Dvořákovi

24. 6. 2015 0:53 zobrazit článek
Poslanec ANO Martin Komárek míní, že odměna šéfovi ČT Petru Dvořákovi nebyla udělena správně. Svolal kvůli tomu do sněmovny jednání volebního výboru, jemuž předsedá, a chce slyšet od Rady České televize vysvětlení. V Praze se zároveň tento týden koná valné shromáždění Evropské vysílací unie, na které přijedou šéfové evropských veřejnoprávních televizí...

Kde vzala Dvořákova matka na vilu za 40 milionů! Prostě si našetřila, tvrdí její synáček!

2. 11. 2015 15:08 zobrazit článek
Stíhaný exředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák má další problém. Kriminalisté se totiž začali zajímat také o jeho matku Marii. Zajímá je, kde tato obyčejná žena vzala 40 milionů na nákup luxusní vilky na Madeiře. Kriminalisté se domnívají, že peníze můžou pocházet z trestné činnosti a ve skutečnosti patří Dvořákovi. Co na to exšéf pražského dopravního podniku říká?

Rudolfinum na Dvořákově Praze tleskalo ženě, kterou nechtěli Berlínští filharmonici

15. 9. 2015 13:45 zobrazit článek
Téměř zaplněné Rudolfinum v neděli dlouze tleskalo německé klarinetistce Sabine Meyerové, která vystoupila na festivalu Dvořákova Praha. Známá hudebnice za doprovodu londýnské Akademie svatého Martina v polích předvedla svoji virtuozitu jako sólistka v Mozartově Koncertu pro klarinet a orchestr A dur. Dále zazněla díla Antonína Dvořáka, Edwarda Elgara a Josepha Haydna.

V Praze zahrají orchestry, které znějí ve filmech Miloše Formana

12. 9. 2015 11:09 zobrazit článek
Víkend 12.-13. září bude na festivalu Dvořákova Praha patřit hned dvěma prestižním londýnským orchestrům: Philharmonia Orchestra London a Academy of St Martin in the Fields. Oba mají na svém kontě na tisíc nahrávek, jsou častými hosty světových koncertních sálů, ale jsou i v hledáčku filmových režisérů.

GLOSA: Pozor na tohoto zpěváka. Umí něco, co se jen tak nedá slyšet

5. 1. 2016 17:53 zobrazit článek
Česká filharmonie v pondělí slavila 120.výročí svého založení. Do Rudolfina přišli významní hosté, dirigoval šéf Jiří Bělohlávek, sólistou byl basista Jan Martiník. Jeho podání Dvořákových Biblických písní bylo asi nejlepší, jaké kdy v Praze zaznělo. Další články k tématu:

GLOSA: Pozor na tohoto zpěváka. Umí něco, co se jen tak nedá slyšet

5. 1. 2016 17:43 zobrazit článek
Česká filharmonie v pondělí slavila 120.výročí svého založení. Do Rudolfina přišli významní hosté, dirigoval šéf Jiří Bělohlávek, sólistou byl basista Jan Martiník. Jeho podání Dvořákových Biblických písní bylo asi nejlepší, jaké kdy v Praze zaznělo. Další články k tématu:

Česká filharmonie oslavila 120 let od založení, příště podruhé otevře Sukovu síň

4. 1. 2016 22:22 zobrazit článek
Koncertem pod taktovkou Jiřího Bělohlávka oslavila Česká filharmonie 120. výročí. Sólista berlínské Státní opery Jan Martiník se zhostil sólového partu v Dvořákových Biblických písních. Za čtyři dny filharmonici chystají znovuotevření Sukovy síně Rudolfina s novým klavírem.

Máma mele vločky a radí, jak jíst přirozeně bezlepkově [Rozhovor]

7. 11. 2017 3:03 zobrazit článek
Přestože Martina Dvořáková nemá problémy s lepkem, musela se naučit vařit a péct zcela bezlepkově. Protože jí ale vadily drahé bezlepkové směsi, které doporučují i lékaři, šla na bezlepkovou stravu trochu jinak. Vystudovaná zahradní architektka a skoro dostudovaná etnoložka byla jednoho dne požádána mladým sympatickým vydavatelstvím Došel karamel, aby vydala svou vlastní bezlepkovou kuchařku. A protože ve skrytu duše vždy tajně doufala v to, že napíše knihu, a s daným tématem měla bohaté zkušenosti, vydala v červnu 2017 kuchařku rodinnou, vhodnou pro každého a zároveň prostou lepku i masa. Nese název Máma mele vločky. Kdo je Martina Dvořáková a proč píše o bezlepkové stravě, když sama s lepkem nemá nejmenší problém?

Martin Dvořák střídá ve vedení společnosti Bizerba Karla Spěšného

17. 10. 2017 19:01 zobrazit článek
Karel Spěšný, zakladatel společnosti Bizerba Váhy a Systémy, předal k 1. 10. 2017 vedení společnosti Martinu Dvořákovi. Se změnou ve vedení zároveň dochází i k transformaci společnosti v podobě většího zaměření na softwarové inovace.

Zlínská filharmonie opět zahraje v Indii, do Jižní Korey vezme i kroje

25. 9. 2017 18:31 zobrazit článek
Nejen klasickou hudbu, ale i regionální folklor vyveze zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů na desetidenní turné do Jižní Korey, kam se chystá na začátku listopadu. Kromě Smetanovy Mé vlasti a Dvořákovy Novosvětské s sebou orchestr vezme pět krojů. Další články k tématu:

Máma mele vločky [Martina Dvořáková / Došel karamel]

30. 5. 2017 18:02 zobrazit článek
Více než 80 bezlepkových receptů.

Dvořáka chce v čele ČT nahradit exšéf Primy Konrád. Podal přihlášku do konkurzu

28. 3. 2017 7:29 zobrazit článek
Výběrové řízení na nového šéfa České televize přineslo první jméno. Jak LN zjistily, do soutěže se přihlásil bývalý ředitel soukromé televize Prima Martin Konrád. Manažer s dlouholetou zkušeností z médií informaci potvrdil. Postaví se tak Petru Dvořákovi, který obhajuje mandát veřejnoprávního šéfa. Dosavadní ředitel ČT je podle mnohých velkým favoritem volby. Pomáhá mu fakt, že za šest let ve funkci médium zevrubně poznal.

Předvánoční týden s Bachem a Martinů

23. 12. 2016 16:43 zobrazit článek
Dvě události se spojily v předvánočních koncertech pražských orchestrů - rozhlasových symfoniků (SOČR), Collegia 1704, Pražských symfoniků FOK a PKF - Prague Phillharmonia. K vánoční atmosféře se hlásily programem, kde důležité místo zaujaly skladby J. S. Bacha, a některé se připojily k právě končícímu festivalu Dny Bohuslava Martinů uvedením skladeb našeho „čtvrtého“ klasika (po Smetanovi, Dvořákovi a Janáčkovi) Bohuslava Martinů.

Kulinářský zážitek díky zdravému KETOVAŘENÍ

12. 8. 2016 1:39 zobrazit článek
Středa 1. 6. 2016 se nesla v duchu zdravého jídla i vaření. V prostorách Art & Event Gallery Černá Labuť se pořádala zážitková akce na podporu hubnutí s KetoDiet. Výživová specialistka Martina Dvořáková podrobně přiblížila celý proces hubnutí pomocí ketodiety i to, co se s tělem děje během takzvané ketózy. Fitness trenérka Petra Polanská poté doporučila vhodné pohybové aktivity při hubnutí i po skončení dietního programu. Výhody hubnutí s ketodietou shrnula marketingová ředitelka KetoDiet paní.. (440 slov)

Martin Komárek svolává volební výbor sněmovny kvůli prémiím šéfa ČT Petra Dvořáka [aktualita]

19. 6. 2015 15:09 zobrazit článek
Jediným konkrétním bodem jednání má být informace Rady České televize k vyplacení odměn generálnímu řediteli ČT. Radní Petru Dvořákovi schválili roční prémii 2,3 milionu Kč.

Ivo Kahánek: Interpretace je jiný způsob tvorby

7. 9. 2015 8:39 zobrazit článek
Vynikající český klavírista Ivo Kahánek (36) je kurátorem komorní řady letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha. Ten začne v pondělí a on se na něm představí i jako interpret. 9. září odehraje v Anežském klášteře svůj recitál, o čtyři dny později se tamtéž představí s pěvcem Janem Martiníkem.

Dvořákova Praha přivítá Akademii sv. Martina v polích či Anderszewského

26. 3. 2015 18:19 zobrazit článek
Festival klasické hudby Dvořákova Praha letos přivítá orchestr Akademie sv. Martina v polích či Londýnský filharmonický orchestr. Na přehlídce vystoupí také klavírista Piotr Anderszewski či violoncellista Gautier Capucon. Festival pracuje s rozpočtem zhruba 35 milionů korun.

Jan Turek: Zápisky z archeologické výpravy do Súdánu (20)

16. 3. 2015 11:27 zobrazit článek
Zdravím vás z expedice! Naše expedice v Usli je už zcela za polovinou a díky Martinovi Dvořákovi jsme zachránili a vyzdvihli přes dvacet větších fragmentů nástěnných maleb.

Přímý přenos na Vltavě: Julia Fischer s Českou filharmonií v Rudolfinu

11. 3. 2015 22:11 zobrazit článek
Německá houslistka Julia Fischer vystoupí 11. března v Praze s Českou filharmonií. Ve Dvořákově síni Rudolfina představí druhý houslový koncert Bohuslava Martinů. Můžete u toho být i vy - koncert na Vltavě vysíláme živě od 19:30.

Exprimátor Svoboda se v ČT rozčílil: Tenhle člověk mě chce poškodit. A policie...

4. 2. 2015 20:10 zobrazit článek
Někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) prý byl jedním z mála politiků, kteří měli odvahu "šlápnout" na penězovody v pražském dopravním podniku. Za podivné považuje to, že trestní oznámení, která v této souvislosti byla podána, policie neřeší, zato řeší hned dvě kauzy, které jsou namířeny proti Svobodovi. A může to být i kvůli bývalému řediteli DPP Martinu Dvořákovi.

 Články 1-30 z celkových 144, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.