Matěj Stropnický

Matěj Stropnický

Herec/Herečka

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto herci/herečce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 846, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Stropnický (Zelení): Z těžby lithia musí mít prospěch ČR, ne nadnárodní korporace

9. 10. 2017 21:57 zobrazit článek
Předseda Zelených, Matěj Stropnický, souhlasí s těžbou lithia na Cínovci pouze za určitých podmínek.

Aby se za nás děti nestyděly: Matěj Stropnický řekl novinářům, co si myslí o otcově chování k Babišovi

8. 10. 2017 21:02 zobrazit článek
Šéf Strany zelených Matěj Stropnický zkritizoval v rozhovoru pro server Novinky.cz svého otce Martina (ministr obrany za hnutí ANO). Podle jeho slov je Martin Stropnický až příliš loajální k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Matěj Stropnický se na druhou stranu netají svým vyhraněným postojem k lídrovi ANO.

Stropnický (Zelení): Podmínky souhlasu s těžbou lithia na Cínovci

8. 10. 2017 21:02 zobrazit článek
Matěj Stropnický uvádí na facebookovém profilu podmínky, za nichž je Strana zelených ochotna souhlasit s těžbou lithia

Chovanec jako Kotleba? Soudruh Stropnický si pustil hubu na špacír

4. 10. 2017 15:00 zobrazit článek
Soudruh Matěj Stropnický, mladý a perspektivní reprezentant Strany zelených, si rozkecal víc, než je zdrávo. Lidově řečeno, pustil si hubu na špacír. Kdo se mu nelíbí, je prostě nácek. Srovnávat ale ministra vnitra Chovance s neonacistickým slovenským politikem Kotlebou je naprosto nepřijatelné, urážlivé a neadekvátní.

Změna klimatu. Daňové ráje. Extremismus. Tomu všemu se musíme postavit společně, říká Stropnický

29. 9. 2017 16:24 zobrazit článek
Speciální volební DVTV Apel: Musíme jasně říct, že patříme do Evropy, a podle toho se i chovat, říká Matěj Stropnický, předseda Strany zelených.

Zelení se chtějí vrátit do Sněmovny. Hostem Rozstřelu bude Stropnický

2. 10. 2017 19:39 zobrazit článek
Boj se suchem, výstavba vysokorychlostní železnice a federalizace Evropské unie. I s těmito tématy bojuje Strana zelených o hlasy voličů v nadcházejících volbách. Jaký výsledek v nich očekává její lídr Matěj Stropnický? Hostem Rozstřelu na iDNES.cz bude v úterý od 12:30. Další články k tématu:

Matěj Stropnický pro A2: Chceme řešit sociální situaci lidí u nás

19. 5. 2017 16:54 zobrazit článek
Nejlepší způsob, jak odstranit strach ve společnosti, je zlepšit sociální situaci co největšího množství lidí u nás. Na tom chceme jako Zelení pracovat především, vysvětluje ve Studiu Alarm předseda Zelených Matěj Stropnický. Poslechněte si celý rozhovor. The post appeared first on .

Matěj Stropnický: Praha vybrala pozemky pro výstavbu obecních bytů, stavět začne do tří let

11. 5. 2017 16:51 zobrazit článek
Město vybralo 12 pozemků, na kterých by mohlo vzniknout až 500 nájemních bytů. Výstavba bude financována z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy, který disponuje částkou přes 3 mld. korun. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl Matěj Stropnický, místopředseda Komise Rady HMP pro Fond rozvoje dostupného bydlení, který má tuto agendu na starost.. Komise RHMP pro Fond rozvoje dostupného bydlení na území HMP zadala na podzim roku 2016 Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy zpracovat přehled pozemků ve vlastnictví města určených k bytové výstavbě. Vznikla tak poprvé v historii města mapa, která tyto pozemky přehledně eviduje. Ne všechny jsou však vhodné pro výstavbu bez dalších kroků, The post appeared first on .

Série předvolebních debat Radiožurnálu odstartovala. Pusťte si souboj Faltýnka, Okamury či Bartoše

9. 10. 2017 19:35 zobrazit článek
V první předvolební debatě Radiožurnálu spolu diskutovali mimo jiné Matěj Stropnický, Ivan Bartoš nebo Jaroslav Faltýnek. Došlo i na inkluzi ve školství nebo odliv lékařů do zahraničí.

České osobnosti vyzvaly prezidenta k dodržování ústavy

10. 5. 2017 18:03 zobrazit článek
Organizační výbor DEMOKRACIENEPOCKA.cz inicioval petici, která vyzývá prezidenta k dodržování Ústavy ČR a odvolání místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše. Článek 74 Ústavy říká, že: „prezident republiky odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda vlády“. Prezident má tedy vyhovět žádosti premiéra, ne si klást podmínky. Matěj Stropnický, předseda Zelených, a advokátka Hana Marvanová jako organizační výbor iniciativy DEMOKRACIENEPOCKA.cz spolu s dalšími nezávislými osobnostmi, se stali signatáři výzvy, v níž žádají prezidenta republiky, aby dodržoval Ústavu a ministra Andreje Babiše odvolal z vlády. Mezi prvními signatáři je např. senátorka Eliška Wagnerová, spisovatelka Táňa Fischerová, první porevoluční předseda vlády Petr Pithart, senátoři Václav Láska, Petr Orel a Ladislav Kos, producent a The post appeared first on .

Zelení: Volbou Macrona ve Francii získává Evropa čas na svou proměnu

8. 5. 2017 0:01 zobrazit článek
Francouzští voliči a voličky si v neděli 7. května 2017 zvolili v druhém kole prezidentské volby do svého čela Emmanuela Macrona. Lídr hnutí En Marche! (“Vpřed”) se tak stal osmým prezidentem Páté republiky. Podle průzkumů s více než 60 procenty porazil představitelku Národní fronty Marine Le Penovou. Francouzští voliči a voličky se rozhodli postavit extremismu a nepřipustili zvolení nacionalistické Národní fronty. Předseda Matěj Stropnický jeho zvolení komentuje: “V osobě Emmanuela Macrona získává sjednocená Evropa čas na svou proměnu, Marine Le Penová by velmi pravděpodobně znamenala její zánik. Porážkou Le Penové v těchto volbách ale nebyly odstraněny problémy širokých vrstev obyvatel Francie i kteréhokoli dalšího členského státu EU, na které dopadají The post appeared first on .

Mladý Stropnický se rozjel: Babiš je gauner. Krmí nás sajrajtem, patří do basy

7. 5. 2017 12:04 zobrazit článek
Šéf Zelených Matěj Stropnický se pořádně rozohnil kvůli ministrovi financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Stropnický má za to, že budovatel Agrofertu v žádném případě nepatří do vlády, nýbrž za katr.

Nouza (TOP 09): Stropnický dělá vše pro to, aby stavba metra D nebyla zahájena

17. 5. 2017 12:01 zobrazit článek
Na základě včerejšího jednání výboru pro dopravu ZHMP se pražská TOP 09 domnívá, že předseda výboru pro dopravu Matěj Stropnický (SZ) dělá vše pro to, aby výstavba metra D nebyla zahájena. Matěj Stropnický v rámci včerejšího jednání výboru pro dopravu jako jeho předseda nerespektoval pravidla jednání výboru, nenechal hlasovat návrhy jednotlivých členů výboru a důsledkem toho bylo, že výbor k výstavbě metra D nepřijal žádné usnesení.

Stropnický (Zelení): Praha vybrala pozemky pro výstavbu obecních bytů, stavět začne do tří let

13. 5. 2017 15:01 zobrazit článek
Město vybralo 12 pozemků, na kterých by mohlo vzniknout až 500 nájemních bytů. Výstavba bude financována z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy, který disponuje částkou přes 3 mld. korun. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl Matěj Stropnický, místopředseda Komise Rady HMP pro Fond rozvoje dostupného bydlení, který má tuto agendu na starost.

Zelení se chtějí vrátit do Sněmovny. Hostem Rozstřelu bude Stropnický

2. 10. 2017 18:07 zobrazit článek
Boj se suchem, výstavba vysokorychlostní železnice a federalizace Evropské unie. I s těmito tématy bojuje Strana zelených o hlasy voličů v nadcházejících volbách. Jaký výsledek v nich očekává její lídr Matěj Stropnický? Hostem Rozstřelu na iDNES.cz bude v úterý od 12:30. Další články k tématu:

Od nás neuslyšíte, že chceme stavět na hranicích ploty, garantuje mladý Stropnický voličům

24. 9. 2017 19:39 zobrazit článek
Podle šéfa Strany zelených Matěje Stropnického není pro stranu tématem číslo jedna migrace v Česku. „Neuslyšíte od nás, že chceme stavět ploty,“ uvedl Stropnický v rozhovoru s moderátorem Martinem Veselovským pro DVTV.cz.

Neuslyšíte od nás, že chceme stavět ploty, migrace není v Česku tématem číslo jedna, říká Stropnický

24. 9. 2017 6:58 zobrazit článek
Chceme, aby Česko mělo silný hlas v Evropě, ale musí být konstruktivní, upozorňuje předseda Strany zelených Matěj Stropnický.

DVTV Víkend 23. a 24. 9. 2017: Petr Hannig; Dana Fialová; Matěj Stropnický; unikátní glukometr

24. 9. 2017 21:44 zobrazit článek
Předvolební rozhovor s Petrem Hannigem, předsedou strany Rozumní; expertka na geografii cestovího ruchu Dana Fialová o AirBnb a turismu v ČR; předvolební rozhovor s předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým; studenti ocenění za vývoj glukometru pro dětské pacienty s cukrovkou.

Stanou se uprchlíci a migranti slaměnými panáky letošních voleb?

22. 9. 2017 12:03 zobrazit článek
Zhlédl jsem první předvolební debatu v České televizi, kde „odborní lídři nejsilnějších stran“ hovořili o hrozbě teroristických útoků a bezpečnostních rizicích souvisejících s migrací. Jedinými politiky, kteří alespoň v chatrných obrysech dokázali nastínit reálná fakta, jež stojí za teroristickými útoky a migrační vlnou do Evropy, která je dávno na ústupu, byli předseda Strany zelených Matěj Stropnický a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Světlé chvilky měl také Alexander Černý za KSČM. Moderátor debaty David Železný opakovaně selhával, neboť vždy, když se hovořilo o zásadních věcech, stočil řeč jinam či diskutujícího patřičně umravnil. Leč je bláhové se domnívat, že by v České televizi mohla naplno zaznít věcná a osvětlující fakta.

Stropnický i Hášová zůstávají, návrh opozice v Praze neprošel

25. 5. 2017 18:27 zobrazit článek
Pražská opozice se dnes pokusila odvolat Matěje Stropnického (Zelení/Trojkoalice) z funkce předsedy zastupitelského výboru pro dopravu a Moniku Krobovou Hášovou (bez politické příslušnosti) z funkce členky komise rady pro legislativu. První návrh podala TOP 09 a druhý Piráti, ani jeden zastupitelé neschválili.

Černobílá žluť jistého barona. Jak si pod sílou emocí vybírat fakta

3. 10. 2017 13:21 zobrazit článek
Před několika měsíci vydal levicový Deník Referendum svou první knihu. Zuzana Vlasatá a Jakub Patočka se v publikaci Žlutý baron, pokouší o podrobnou kritiku podnikatele a politika Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. Kniha rozhodně nezapadla: stala se nástrojem předvolebního boje i často používaným protibabišovským argumentem. Citoval z ní volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek i předseda Zelených Matěj Stropnický. Další články k tématu:

Matěj Stropnický: Babišovo podnikání? Závisí na levné práci a obcházení zákonů

3. 10. 2017 15:00 zobrazit článek
Zelení budou za volební úspěch považovat vstup do Sněmovny. S tímto cílem vedou volební kampaň, při níž sázejí na kontakt s voliči v okresních městech i na jejich oslovení pomocí internetu. Řekl to předseda a volební lídr strany Matěj Stropnický. Podotkl také, že tématem letošní kampaně se stal i postoj k hnutí ANO.

Ondřej Vaculík: Veleba versus Stropnický o vlacích a inkluzi nepřizpůsobivých

3. 10. 2017 9:05 zobrazit článek
Těžko by se asi našly dva protichůdnější pohledy na školství a dopravu, než jaké bylo možno sledovat v debatě Jana Veleby s Matějem Stropnickým

Stát zaspal dobu. Dlouhý, mladý Stropnický a starosta z Prahy dumali, co dělat se sdílenou ekonomikou

5. 10. 2017 0:17 zobrazit článek
Především kvůli sporům mezi pražskými taxikáři a společností Uber se stále více lidí zajímá o to, co je to sdílená ekonomika a jak funguje. Měla by se víc regulovat? Pražští taxikáři jsou přesvědčeni, že ano, ale co politici? Moderátor České televize Daniel Takáč se na to ve středečních Událostech, komentářích ČT zeptal předsedy Zelených Matěje Stropnického a starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého. Svůj názor předestřel také prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Miroslav Macek: Matěj Stropnický je nejstrašnějším produktem globálního oteplování

9. 10. 2017 18:55 zobrazit článek
Pondělní glosy Miroslava Macka

Matěj Stropnický: Tátova loajalita k Babišovi je hodně za hranou

8. 10. 2017 10:36 zobrazit článek
Šéf Zelených Matěj Stropnický se netají svým vyhraněným postojem k lídrovi ANO Andreji Babišovi. V předvolebním rozhovoru Novinkám řekl, že jeho otec - ministr obrany Martin Stropnický (ANO) je podle něj k Babišovi až moc loajální. Ostře se také vymezil proti ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Současný šéf sociální demokracie podle něj šíří nenávist.

Janderová (ODS): Zelení Piráti

14. 10. 2017 13:47 zobrazit článek
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se snaží dlouhodobě dohodnout s Pirátskou stranou společný postup. Tyto námluvy však zkrachovaly, což je důsledek spíš osobních animozit. Obě strany totiž mají hodně společného.

Memorandum o podpoře dětských spolků našlo porozumění i ve Straně Zelených

12. 10. 2017 15:04 zobrazit článek
Strana Zelených podepsala rukou svého lídra Matěje Stropnického Memorandum...

I lidovci mají své výkonné supermany: Bělobrádek s Jurečkou mají dohromady devatenáct funkcí

11. 10. 2017 15:02 zobrazit článek
ParlamentníListy.cz v minulosti opakovaně upozorňovaly na souběh řady funkcí u českých politiků. Za ANO jsme takto objevili málo známého zastupitele z Prahy 10 Jaroslava Štěpánka, u nenápadných Zelených pak blízkého spolupracovníka Matěje Stropnického Martina Čáslavku. U obou platil společný faktor – se dvěma rukama a nohama sedí hned na několika křeslech, kde berou pro běžné občany nepředstavitelné peníze. V úvodu bychom proto obě tyto kauzy připomenuli.

Andrej Babiš až za Ivanem Bartošem a Petrem Machem.

10. 10. 2017 22:28 zobrazit článek
Další z velkých předvolebních debat se, zásluhou MF Dnes, konala ve speciálním studiu zřízeném v hotelu InterContinental. Pozvání přijalo dvanáct hostů: Marian Jurečka (KDU-ČSL), Matěj Stropnický (Strana zelených), Jan Skopeček (ODS), Lubomír Zaorálek...

 Články 1-30 z celkových 846, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.