Milena Vicenová

Milena Vicenová

Politik/Politička

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 32, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Vicenová: Evropská komise Česku skutečně neproplatí všechny peníze

7. 2. 2012 15:43 zobrazit článek
Česká republika skutečně může přijít o část evropských dotací na vzdělávací projekty. Pro Český rozhlas (ČRo) to potvrdila velvyslankyně České republiky při Evropské unii Milena Vicenová. Zároveň je ale podle ní nepravděpodobné, že by Evropská komise zastavila celý program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, ve kterém je přes 50 miliard korun.

Povejšil: Vznik bankovní unie nebude událost, ale proces

18. 10. 2012 10:26 zobrazit článek
Nový stálý představitel České republiky při Evropské unii Martin Povejšil, který vystřídal v září Milenu Vicenovou, není v evropském ústředí nováčkem: předtím byl velvyslancem při NATO. „Vítejte v Bruselu, v jiné budově, u jiného stolu,“ pozdravil včera novináře před summitovou premiérou.

Švýcarsko zavádí přistěhovalecké kvóty pro východní země EU

18. 4. 2012 19:01 zobrazit článek
Bern - Švýcarsko omezuje přistěhovalectví z osmi východoevropských členských zemí EU. Od prvního května dostane ročně povolení k pobytu v této alpské zemi jen asi 2000 zájemců z Česka, Polska, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Litvy, Lotyšska a Estonska. Evropská unie rozhodnutí Bernu kritizovala a označila to za narušení volného pohybu osob. Politování nad "selektivními kvótami" vyslovila také česká velvyslankyně při EU Milena Vicenová.

Pozvánka na jubilejní 5. ročník Sympozia České prezidentky

15. 10. 2011 0:23 zobrazit článek
[ Praha, Kounický palác, Panská 7 ] Jubilejní 5. sympozium se letos koná 25. října od 18 hodin v Praze, v Kounickém paláci. Opět je potvrzena účast zajímavých hostek: Evy Zamrazilové – členky bankovní rady ČNB, Alexandry Brabcové - kulturní manažerky, Ivy Holmerové - ředitelky Gerontologického centra a Mileny Vicenové , stálé velvyslankyně ČR v Bruselu.

Milena Vicenová: Pro ČR bude nejdůležitější rozpočet EU

15. 9. 2011 12:44 zobrazit článek
Evropské instituce „Ani tento podzim nebudeme zahálet,“ slibuje v rozhovoru pro EurActiv Stálá představitelka České republiky při Evropské unii v Bruselu Milena Vicenová. Redakce si s ní povídala o tématech, která budou následující měsíce zaměstnávat unijní instituce i členské státy EU.

Občas jsou české pozice k Evropské unii zbytečně nepřátelské, říká (Stisk )

21. 11. 2014 16:53 zobrazit článek
Evropská unie dnes spojuje již osmadvacet zemí Evropy a půl miliardy občanů. Milena Vicenová strávila na evropské půdě téměř pět let v roli velvyslankyně včetně doby českého předsednictví v Radě EU.

Z křtu publikace k Mezinárodnímu roku rodinných farem

18. 11. 2014 12:39 zobrazit článek
"Toto by měla být povinná četba pro všechny, kteří se zajímají o zemědělství, venkov a tradiční hodnoty," zaznělo několikrát při křtu publikace, kterou na závěr Mezinárodního roku rodinných farem vydala Asociace soukromého zemědělství. Její křest proběhl za účasti řady hostů ve čtvrtek 13. října ve studovně Knihovny Antonína Švehly v budově ÚZEI v Praze 2. Kmotrou se stala bývalá ministryně zemědělství Milena Vicenová.

Vicenová, Paroubek a Niedermayer se v ČT shodli na pozitivech fiskálního paktu

15. 5. 2014 1:32 zobrazit článek
Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a ve středečních Událostech, komentářích České televize se setkali představitelé dalších politických stran kandidujících v eurovolbách. Ve studiu proti sobě zasedli Jiří Paroubek (NS -LEV 21), Milena Vicenová (Liberálně ekologická strana) a Luděk Niedermayer (TOP09 a STAN). Debatovali o fiskálním paktu, Ukrajině i evropských dotacích.

LES si vybrala lídry do eurovoleb. Povedou ji režisérka a bývalá ministryně

14. 3. 2014 9:45 zobrazit článek
Liberálně ekologickou stranu (LES) do evropských voleb povede exministryně zemědělství a bývalá velvyslankyně v Bruselu Milena Vicenová. Ve vedení kandidátky je také dokumentaristka a místopředsedkyně strany Olga Sommerová.

U nás nejsou žádní komunisti, láká voliče Bursík pro svou stranu LES

13. 3. 2014 15:59 zobrazit článek
Nemáme na kandidátce žádné bývalé členy KSČ nebo KSČM ani spolupracovníky StB, řekl exministr životního prostředí Martin Bursík ke kandidátce své nové strany LES k volbám do Evropského parlamentu. Vede ji Milena Vicenová, exministryně zemědělství ve vládě Mirka Topolánka. Na kandidátce je i Bursík a jeho partnerka Kateřina Jacques. Další články k tématu:

Ustavující sněm LES: ve vedení Bursík a Sommerová. Strana půjde do eurovoleb

17. 2. 2014 13:46 zobrazit článek
O víkendu se konal ustavující sněm Liberálně ekologické strany. Jeho delegáti si do vedení zvolili podle očekávání Martina Bursíka. Kromě programové debaty se zabývali také letošními volbami. Lídrem jejich evropské kandidátky bude Milena Vicenová.

Významné osobnosti obohacují výuku na Vysoké škole obchodní v Praze

27. 11. 2013 19:32 zobrazit článek
Vysoká škola obchodní v Praze připravila pro své studenty cyklus setkávání s významnými osobnostmi. Během jednoho měsíce přednášeli na škole Václav Klaus, velvyslankyně Milena Vicenová a viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík.

Poprvé skutečný ministr

22. 10. 2013 13:37 zobrazit článek
Pracuji v čele Agrární komory devátý rok. Mám za sebou sedm ministrů zemědělství a současný ministr Miroslav Toman je osmým, se kterým jednám. Snad jenom s výjimkou ministryně Mileny Vicenové, která normální komunikace nebyla schopna a věci řešila přes média, jsem se všemi navázal normální pracovní vztah.

Veterináři spolupracují nejen na 20. sněmu Asociace veterinárních lékařů

5. 6. 2013 9:45 zobrazit článek
Kromě pořádajících členů AVL a její nově zvolené předsedkyně Zuzany Kolomazníkové se jednání účastnila řada hostů, mj. zejména Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy, Alfréd Hera, ředitel ÚSKVBL (Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), ředitelé krajských veterinárních správ, bývalá velvyslankyně u EU Milena Vicenová a Jan Bernardy, šéf Komory veterinárních lékařů (KVL).

V LESe se sešly Sommerová, Stehlíková, Jacques a Holubová

17. 2. 2014 18:20 zobrazit článek
Na ustavujícím sněmu LES se představilo několik výrazných žen. Do evropských voleb stranu povede někdejší vedoucí Stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu Milena Vicenová.

U nás nejsou žádní komunisti, láká voliče Bursík pro svou stranu LES

13. 3. 2014 15:43 zobrazit článek
Nemáme na kandidátce žádné bývalé členy KSČ nebo KSČM ani spolupracovníky StB, řekl exministr životního prostředí Martin Bursík ke kandidátce své nové strany LES k volbám do Evropského parlamentu. Vede ji Milena Vicenová, exministryně zemědělství ve vládě Mirka Topolánka. Na kandidátce je i Bursík a jeho partnerka Kateřina Jacques. Další články k tématu:

LES si vybral lídry do eurovoleb. Povedou jej režisérka a bývalá ministryně

13. 3. 2014 22:20 zobrazit článek
Liberálně ekologickou stranu (LES) do evropských voleb povede exministryně zemědělství a bývalá velvyslankyně v Bruselu Milena Vicenová. Ve vedení kandidátky je také dokumentaristka a místopředsedkyně strany Olga Sommerová.

Bursík láká: Pojďte k nám do LESa, nejsou tam vůbec žádní komunisté

13. 3. 2014 18:50 zobrazit článek
Liberální ekologové Martina Bursíka představili kandidátku do květnových eurovoleb. Není v ní žádný bývalý člen KSČ ani KSČM. Stranu do voleb povede bývalá ministryně zemědělství v Topolánkově vládě Milena Vicenová, píše iDnes.cz.

Bývalá velvyslankyně při EU vyslala vážné varování před nebezpečím z Ruska

14. 5. 2014 22:10 zobrazit článek
ROZHOVOR Jedničkou Liberálně ekologické strany (LES) v evropských volbách je Milena Vicenová, bývalá velvyslankyně České republiky při Evropské unii v Bruselu. V předvolebním emotivním spotu vzpomíná na srpen roku 1968, kdy viděla tátu poprvé plakat. Kvůli příjezdu sovětských okupačních vojsk. I na to, jak slíbila svým dcerám po odchodu Sovětské armády po Listopadu 1989 z našeho území, že udělá vše pro to, aby se už nikdy nevrátila. Zárukou toho je podle ní jednotná Evropská unie. „Mojí hlavní prioritou je postoj k Ukrajině,“ sdělila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Přiznejme si, že balené koblihy nám nenadiktoval Brusel [Rozhovor]

12. 5. 2014 3:30 zobrazit článek
„Musíme se umět ozvat,“ říká Milena Vicenová. O zákulisí vyjednávání v EU toho ví tolik jako málokdo u nás. Za kvalitu potravin přitom podle ní může hlasovat každý – svým nákupním košíkem.

Miluš Kotišová: Rozhovor s Milenou Vicenovou, bývalou velvyslankyní ČR při EU

29. 4. 2014 17:40 zobrazit článek
"Hlasujeme každý den, když jdeme do obchodu." Z cyklu rozhovorů s českými ženami nejen v politice pro uskupení Česká prezidentka... (4/50, 2014). Medailonek úřednice V současnosti úřednice na ministerstvu zahraničních věcí. Bývalá stálá představitelka České republiky při Evropské unii v Bruselu v letech 2007-2012. Během českého předsednictví Rady EU v první polovině roku 2009 vedla kromě Stálého zastoupení i Výbor stálých představitelů při …

Hannig v ČT zaútočil na Pospíšila: Přeskakování ze stran je nemorální

19. 4. 2014 23:20 zobrazit článek
V pořadu České televize s názvem Politické spektrum se i dnes utkali představitelé politických stran, kteří zabojují v blížících se volbách do Evropského parlamentu. Svůj program a priority představil lídr KDU-ČSL Pavel Svoboda, lídr Strany zdravého rozumu – NECHCEME EURO Petr Hannig, lídr TOP 09 a Starostové Jiří Pospíšil a lídr Liberálně ekologické strany Milena Vicenová.

Cibulka opět řádil v předvolební debatě: Ruští fízlové ve studiu, zrůda Putin...

19. 5. 2014 19:38 zobrazit článek
Ruští fízlové nebo referendum o přijetí eura. O těchto tématech mluvili hosté v předvolebním speciálu Dvaceti minut Radiožurnálu. Diskutovat přišli Karel Kasal z Občanské konzervativní strany, Milena Vicenová z Liberálně ekologické strany, Pavel Svoboda z KDU-ČSL, Petr Hannig za Stranu zdravého rozumu, Petr Cibulka ze strany Volte Pravý Blok www.cibulka.net, Kateřina Konečná za KSČM, Jan Zahradil z ODS, Radka Poláková z Klubu angažovaných nestraníků a Tomáš Tožička z České pirátské strany.

Jaké to bylo, být „živým“ ministrem?

22. 7. 2016 9:53 zobrazit článek
Popovídání s Bohumilem Kubátem, prvním polistopadovým ministrem zemědělství, na kterého sedláci vzpomínají hodně v dobrém, začalo vzpomínkou. Na to, jak byli s Milenou Vicenovou, jako studenti veterinárního lékařství, bylo to za minulého režimu, pověřeni připravit velkou svačinu podle všech mysliveckých tradic na ministerském honu, který pořádala jejich vysoká škola ve své honitbě v Dolní Rožínce.

Ostudné jméno Kušnierz padalo v EU pořád, líčila u soudu exdiplomatka

18. 4. 2016 18:11 zobrazit článek
Bývalá velvyslankyně při Evropské unii Milena Vicenová v pondělí vypovídala před ústeckým soudem. Nastínila atmosféru, která v roce 2011 panovala v Bruselu po vypuknutí aféry ředitele ústeckého dotačního úřadu Petra Kušnierze zatčeného kvůli úplatkům a machinacím s dotacemi. Další články k tématu:

Ostudné jméno Kušnierz padalo v EU pořád, líčila u soudu exdiplomatka

18. 4. 2016 16:26 zobrazit článek
Bývalá velvyslankyně při Evropské unii Milena Vicenová v pondělí vypovídala před ústeckým soudem. Nastínila atmosféru, která v roce 2011 panovala v Bruselu po vypuknutí aféry ředitele ústeckého dotačního úřadu Petra Kušnierze zatčeného kvůli úplatkům a machinacím s dotacemi. Další články k tématu:

POLITIKA: E15.cz: Milena Vicenová: Pokud si někdo myslí, že se nás Řecko netýká, hluboce se mýlí

28. 6. 2011 11:02 zobrazit článek

Karlovarské oplatky získají označení EU, i přes námitky Němců

26. 5. 2011 13:17 zobrazit článek
Karlovarské oplatky a Karlovarské trojhránky i přes námitky Němců a Rakušanů přece jen získají chráněné označení Evropské unie. Rozhodly o tom dnes země "sedmadvacítky". Předcházela tomu ale komplikovaná jednání, která se táhla téměř sedm let. "Karlovarské oplatky po právu zůstanou i nadále českou specialitou," prohlásila česká velvyslankyně při EU Milena Vicenová.

Vicenová: Situace v eurozóně se stabilizovala. Španělsko to ale může změnit

9. 4. 2012 7:08 zobrazit článek
Eurozóna má nejhorší část dluhové krize za sebou. Tvrdí to řada evropských politiků a myslí si to i česká velvyslankyně při Evropské unii Milena Vicenová. Dluhová krize od roku 2010 dominovala dění v celé Unii, nejen v eurozóně. Jakékoliv vážné problémy států s eurem by totiž tvrdě dopadly i na země s vlastní měnou, tedy i na Česko. Milena Vicenová proto doufá, že se podařilo situaci v eurozóně stabilizovat.

Poláci si během předsednictví EU počínali výborně, tvrdí Vicenová

29. 12. 2011 13:37 zobrazit článek
S přelomem roku se mění předsednictví Evropské unie. Po Polsku bude členským zemí EU předsedat Dánsko. Podle české velvyslankyně při Evropské unii Mileny Vicenové si Poláci počínali výborně. Už proto, že se jim podařilo dokončit balíček legislativních návrhů právního rámce pro větší rozpočtovou kázeň a dosáhnout shody s evropským parlamentem.

 Články 1-30 z celkových 32, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.