Miloš Zeman

Miloš Zeman

Politik/Politička   (Vysoce postavení politici)

Miloš Zeman (* 28. září 1944 Kolín) je český politik, ekonom, prognostik a prezident České republiky. Úřadu se ujal složením slibu 8. března 2013. V období 1993–2001 působil jako předseda České strany sociálně demokratické. V letech 1996–1998 zastával funkci předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a následující čtyři roky byl p..

celý text o "Miloš Zeman"

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 13704, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Čunek odmítl Zemanovi zaplatit návštěvu kraje, prezident si ji pak rozmyslel

13. 10. 2017 10:36 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman nezavítá v listopadu na původně plánovanou cestu do Zlínského kraje. Podle serveru Aktuálně.cz zrušil cestu poté, co hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) prezidentovi oznámil, že delegaci zaplatí jen oběd či večeři do 30 tisíc korun. Podle Hradu krajská návštěva nebyla zrušena, ale prezident místo toho zavítá do Olomouckého kraje.

Premiér Ukrajiny: Zeman je nemocný!

13. 10. 2017 10:04 zobrazit článek
Češi jsou „úžasní, moudří lidé“, ale prezident Miloš Zeman (73) je psychicky nemocný.

M. Zeman: Problémy s KĽDR by vyriešilo komando, ktoré by zabilo Kima

13. 10. 2017 7:35 zobrazit článek
Český prezident Miloš Zeman.

Hrad: Prezident republiky vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“

12. 10. 2017 18:02 zobrazit článek
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí dnes večer v pořadu „Týden s prezidentem“.

Zeman legitimizoval agresi, Ovčáček se Senátem nesouhlasí

12. 10. 2017 13:20 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman podle Senátu svými výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem.

Zemřel jeden z posledních českých vojáků sloužících v RAF

12. 10. 2017 16:37 zobrazit článek
Ve věku 94 let zemřel v Anglii Arnošt Polák, veterán druhé světové války a jeden z posledních Čechů sloužících v britské RAF. Na webu to uvedlo české velvyslanectví v Londýně. Na jeho úmrtí dnes upozornil server Euro.cz. Poláka letos v létě prezident Miloš Zeman ocenil Medailí za statečnost. Válečný veterán zemřel 27. září.

Ukrajinista: Zeman je v menšině. V izolaci

12. 10. 2017 18:02 zobrazit článek
Analytik výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček se domnívá, že prezident Miloš Zeman je naprosto prorusky smýšlející politik v izolaci. Uvedl to pro server iDnes.cz.

Zeman se za výroky o anexi Krymu omlouvat nebude

13. 10. 2017 0:03 zobrazit článek
Praha - Prezident Miloš Zeman se za svoje výroky o ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym omlouvat nebude. Uvedl to dnes v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Podle něj šlo o osobní...

Kiska: Krajinám na Balkáne musíme odkázať, že s nimi v EÚ počítame

13. 10. 2017 19:33 zobrazit článek
Na snímke prezidenti krajín V4, zľava poľský prezident Andrzej Duda, český prezident Miloš Zeman, maďarský prezident János Áder a prezident SR Andrej Kiska na dvojdňovom summite v maďarskom Szekszárde 13. októbra 2017.

Aktuálně: Zeman zrušil cestu na Zlínsko, Čunek ji odmítl platit

13. 10. 2017 10:48 zobrazit článek
Praha - Prezident Miloš Zeman nezavítá v listopadu na původně plánovanou cestu do Zlínského kraje. Podle serveru Aktuálně.cz zrušil cestu poté, co hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) prezidentovi...

Aktuálně: Zeman zrušil cestu na Zlínsko, Čunek ji odmítl platit

13. 10. 2017 9:50 zobrazit článek
Praha - Prezident Miloš Zeman nezavítá v listopadu na původně plánovanou cestu do Zlínského kraje. Podle serveru Aktuálně.cz zrušil cestu poté, co hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) prezidentovi...

Lidovecký europoslanec Svoboda: Je Zeman ještě vůbec způsobilý vykonávat svou funkci?

14. 10. 2017 18:04 zobrazit článek
Europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) se zamyslel nad tím, zda je prezident schopen výkonu své funkce. Učinil tak v souvislosti se Zemanovými slovy ohledně anexe Krymu a s následným prohlášením hlavy státu, že jde o jeho osobní názor. „To vypovídá o jeho schopnosti vykonávat funkci prezidenta,“ zmínil.

Jan Ziegler: Zeman by měl výlet do Rady Evropy platit ze svého

14. 10. 2017 0:04 zobrazit článek
Jelikož tam řekl soukromý názor na sankce proti Kremlu a ruskou okupaci Krymu. Prima, ale v tom případě tam tedy nevystupoval jako prezident, a proto není důvod tuto jeho ostudu hradit ze státního rozpočtu.

Bez prověrky až do prezidentských voleb? O Mynářovi soud už letos nerozhodne

14. 10. 2017 6:33 zobrazit článek
Je dost dobře možné, že prezident Miloš Zeman vstoupí do prvního kola klání o Pražský hrad v zádech s kancléřem bez nejpřísnější bezpečnostní prověrky. Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář totiž stále čeká na rozhodnutí sporu, jenž o zmíněné osvědčení vede s Národním bezpečnostním úřadem. A čekat bude dál. Soud letos kauzu už nerozhodne. Mynář kvůli absenci prověrky nemá plný přístup ke všem jednáním a dokumentům, s nimiž přijde hlava státu do styku. Prezidentské volby se konají v lednu. Další články k tématu:

Západní Balkán by se měl integrovat do EU, tvrdí visegrádská čtyřka

14. 10. 2017 18:11 zobrazit článek
Prezidenti čtyř států takzvané visegrádské čtyřky podpořili na jednání v maďarském Szekszárdu integraci zemí západního Balkánu do Evropské unie. Tento proces by se měl podle nich urychlit. Český prezident Miloš Zeman navíc prohlásil, že se všichni shodli i na riziku šíření radikálního islámu, zejména v Bosně.

V Maďarsku vyvrcholí schůzka prezidentů zemí V4

14. 10. 2017 10:09 zobrazit článek
V jihomaďarském městě Szekszárd dnes vyvrcholí dvoudenní schůzka hlav států čtyř středoevropských zemí, na které Česko zastupuje prezident Miloš Zeman, připomíná ČTK.

V Maďarsku vyvrcholí schůzka prezidentů zemí V4

14. 10. 2017 9:23 zobrazit článek
Szekszárd (Maďarsko) - V jihomaďarském městě Szekszárd dnes vyvrcholí dvoudenní schůzka hlav států čtyř středoevropských zemí, na které Česko zastupuje prezident Miloš Zeman. ...

V Maďarsku vyvrcholí schůzka prezidentů zemí V4

14. 10. 2017 7:59 zobrazit článek
Szekszárd (Maďarsko) - V jihomaďarském městě Szekszárd dnes vyvrcholí dvoudenní schůzka hlav států čtyř středoevropských zemí, na které Česko zastupuje prezident Miloš Zeman. ...

Senát: Zeman výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi

13. 10. 2017 1:36 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman podle senátu svými výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem. Hlava státu by měla respektovat českou zahraniční politiku, shodla se dnes horní komora ve svém stanovisku. Nepřijala ale návrh Jiřího Růžičky (za TOP 09 a STAN), podle něhož prezident poškozuje zájmy České republiky.

Zeman: Protest lékařů kvůli podfinancování praxí je šaškárna

13. 10. 2017 4:40 zobrazit článek
Za šaškárnu označil prezident Miloš Zeman chystaný protest ambulantních specialistů a praktických lékařů kvůli podfinancování praxí a nárůstu byrokracie. Podle prezidenta lékaři nemohou pár dní před volbami nic změnit. Protest je naplánován na 18. října, volby se konají 21. a 22. října. Organizátory Zeman označil za "přiblblíky".

Miloš Zeman do Zlínského kraje nepřijede. Zaboduje tento okatý lidovecký vzdor u voličů?

14. 10. 2017 15:46 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman měl v listopadu přijet na návštěvu Zlínského kraje. Ale nepřijede, protože lidovecký hejtman Jiří Čunek mu odmítl cestu zaplatit. Před dvěma týdny totiž na Hrad vzkázal, že prezidenta s delegací pozve na oběd či večeři v maximální hodnotě do 30 tisíc korun a ostatní si musí prezidentská kancelář zaplatit ze svého. Uražený hradní majestát obratem chystanou návštěvu zrušil a místo Zlínského kraje navštíví sousední Olomoucký kraj.

Zeman: Situaci v KLDR by mohlo vyřešit komando, které by zabilo Kim Čong-una

13. 10. 2017 0:03 zobrazit článek
Praha - Prezident Miloš Zeman si není jist, zda vyhrožování amerického prezidenta Donalda Trumpa Severní Koreji není spíše směšné než produktivní. Řekl to dnes v televizi Barrandov....

Zeman jde zpět k přemyslovským knížatům

15. 10. 2017 18:48 zobrazit článek
Pan prezident přijal odmítnutí hejtmana Čunka s lítostí. Buďto oběd, nebo večeře? Státník netroškaří, do Zlína nepojede. Nejde ovšem ani o oběd, či večeři, ani o další pohoštění stovky prezidentových dvořanů. Jde o kořeny české státnosti a to už člověka nějaký chamtivý hejtman, který na stát kašle, opravdu zarmoutí. Prezident Zeman navazuje na starou přemyslovskou státnost. Chce poukázat na zdroje, z nichž český stát vznikl a chce staré dobré tradice obnovit. A do toho mu vleze Čunek s peněženkou!

Zeman a Drahoš odvolí v Praze, Horáček v Roudnici

15. 10. 2017 16:34 zobrazit článek
Prezidentští kandidáti Michal Horáček a Jiří Drahoš plánují sledovat sčítání hlasů do sněmovny společně se svými volebními týmy. Současný prezident Miloš Zeman bude na výsledky čekat v Lánech. ČTK to sdělili mluvčí uchazečů o prezidentský post.

Zeman a Drahoš odvolí v Praze, Horáček v Roudnici

15. 10. 2017 16:06 zobrazit článek
Prezidentští kandidáti Michal Horáček a Jiří Drahoš plánují sledovat sčítání hlasů do Sněmovny společně se svými volebními týmy. Současný prezident Miloš Zeman bude na výsledky čekat v Lánech. ČTK to sdělili mluvčí uchazečů o prezidentský post.

Zeman se za výroky o anexi Krymu omlouvat nebude

12. 10. 2017 22:57 zobrazit článek
Praha - Prezident Miloš Zeman se za svoje výroky o ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym omlouvat nebude. Uvedl to dnes v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Podle něj šlo o osobní...

Senát: Zeman výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi

12. 10. 2017 12:52 zobrazit článek
Praha - Prezident Miloš Zeman podle Senátu svými výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem. Hlava státu by měla respektovat českou zahraniční...

Prezident Zeman výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, shodli se senátoři

12. 10. 2017 15:05 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman podle Senátu svými výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem. Hlava státu by měla respektovat českou zahraniční politiku, shodla se dnes horní komora ve svém stanovisku. Nepřijala ale návrh Jiřího Růžičky (za TOP 09 a STAN), podle něhož prezident poškozuje zájmy České republiky.

Problém se Severní Koreou by vyřešilo komando, které zabije Kima, tvrdí Zeman

12. 10. 2017 22:39 zobrazit článek
Situaci v Severní Koreji by mohlo vyřešit komando, které by zabilo Kim Čong-una, prohlásil ve čtvrtek v televizi Barrandov prezident Miloš Zeman. Výhružky, které americký prezident Donald Trump směřuje k této zemi, o nich si Zeman není jist, zda nejsou spíše směšné než produktivní.

Zemanove výroky ohľadom anexie Krymu kritizuje aj Senát ČR

12. 10. 2017 21:01 zobrazit článek
Český prezident Miloš Zeman, archívne foto.

 Články 1-30 z celkových 13704, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Václav Havel Karel Schwarzenberg George W. Bush Mirek Topolánek Vlastimil Tlustý Václav Klaus