Václav Havel

Václav Havel

Politik/Politička   (Vysoce postavení politici)

Václav Havel se narodil v Praze ve známé pražské podnikatelsko-intelektuálské rodině. Jeho dědeček postavil pražský Palác Lucerna, jeho strýc založil Filmové studio Barrandov. Po komunistickém puči v roce 1948 nebylo umožněno Václavu Havlovi po ukončení základní školy dále řádně studovat.
V roce 1964 byla uvedena jeho první hra Zahradní slavn..

celý text o "Václav Havel"

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 8511, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Nedělejte protest, vyzývá taxikáře primátorka Krnáčová

13. 11. 2017 21:22 zobrazit článek
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes v otevřeném dopise vyzvala taxikáře, aby upustili od středečního protestu proti službám typu Uber. Stejně jako říjnová blokáda letiště Václava Havla by podle ní i chystaný protest poškodil nejen obyvatele a návštěvníky hlavního města, ale především samotné taxikáře včetně těch, kteří se k akci nepřipojí. Sdružení českých taxikářů zatím formu protestu neupřesnilo.

O vážné chorobě by měl politik informovat, ale sám, míní Havlovi lékaři

11. 11. 2017 13:15 zobrazit článek
Je na prezidentovi, kolik toho veřejnosti řekne o svém zdraví. Závažnou diagnózu by ale před voliči tajit neměl, míní někdejší lékaři exprezidenta Václava Havla Ilja Kotík a Pavel Pafko. Současný prezident Miloš Zeman čelí kvůli informování o svém zdravotním stavu kritice i spekulacím. Další články k tématu:

Nemoci Václava Havla! Opravdu dlouhý seznam operací, chorob a zranění. Šíří se bleskem

9. 11. 2017 9:43 zobrazit článek
Po českém internetu se v souvislosti s diskusemi o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana šíří téměř patnáct let starý seznam chorob někdejšího prezidenta České republiky Václava Havla. Jeho šíře je značná.

Spisovatelka Faulerová napsala překvapivě zralý debut, zabývá se tématem zločinu a trestu

9. 11. 2017 7:37 zobrazit článek
Nakladatelství Torst vydalo debutovou prózu Lucie Faulerové. Talent a zvládnuté řemeslo se v ní spojují až výjimečně dobře. Autorka knihu představí tento čtvrtek v pražské Knihovně Václava Havla.

Letiště Praha je páté nejrychleji rostoucí letiště v Evropě v kategorii 10-25 milionů odbavených cestujících

11. 11. 2017 12:02 zobrazit článek
Letiště Václava Havla Praha se stalo ve třetím čtvrtletí 2017 pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě v kategorii 10-25 milionů odbavených cestujících. Informace vychází z pravidelné zprávy ACI Europe Aiport Traffic Report, která byla vydána dnes. Umístnění mezi nejrychleji rostoucími evropskými letišti jen potvrzuje historicky rekordní růst, který pražské letiště v letošním roce zaznamenává.

Francouzský prezident Macron angažoval spisovatelku Slimani, bude propagovat kulturu a rovnoprávnost

11. 11. 2017 15:50 zobrazit článek
Také v češtině vyšel román spisovatelky Leily Slimani, jejíž věhlas ve Francii strmě stoupá. Nyní ji prezident Emmanuel Macron jmenoval takzvanou velvyslankyní pro frankofonní záležitosti. Slimani letos na podzim navštívila Prahu, hovořila v Knihovně Václava Havla.

O vážné chorobě by měl politik informovat, ale sám, míní Havlovi lékaři

11. 11. 2017 15:36 zobrazit článek
Je na prezidentovi, kolik toho veřejnosti řekne o svém zdraví. Závažnou diagnózu by ale před voliči tajit neměl, míní někdejší lékaři exprezidenta Václava Havla Ilja Kotík a Pavel Pafko. Současný prezident Miloš Zeman čelí kvůli informování o svém zdravotním stavu kritice i spekulacím. Další články k tématu:

Celníci odhalili 350 tisíc padělaných kondomů z Číny

14. 11. 2017 9:46 zobrazit článek
Pražští celníci na ruzyňském Letišti Václava Havla odhalili přes 350 tisíc kusů padělaných kondomů neoprávněně označených ochrannou známkou Durex. O akci z minulého týdne informovala v úterý mluvčí celníků Šárka Miškovská.

Policie dopadla šestiletého chlapce s bratrem, kteří laserem oslnili vrtulník s orgánem k transplantaci

14. 11. 2017 15:03 zobrazit článek
Oslňování pilotů letadel a vrtulníků laserem neznámými osobami je dlouhodobým problémem nejen v okolí Letiště Václava Havla Praha. Policistům se nyní podařilo dvojici takových výtečníků odhalit. Jde o šestiletého chlapce a jeho rovněž nezletilého bratra, kteří nebezpečnou hračku dostali od rodičů. Ohrozili vrtulník, který letěl s orgánem k transplantaci. O případu informoval v úterý mluvčí policie Tomáš Hulan.

Dušan Luczy (76) »obsluhoval« Václava Havla (†75): Teď ho dusí CHOPN!

14. 11. 2017 15:00 zobrazit článek
Dušan Luczy (76) vedl zajímavý život, organizoval recepce na Pražském hradě a vášnivě sportoval. Ale také kouřil.... A i když s cigaretami skoncoval, vybraly si na jeho zdraví svou daň. Plíce mu ničí záludná nemoc jmeném CHOPN.

17. 11. 2017 na rozcestí

17. 11. 2017 12:07 zobrazit článek
Přátelé, krátce jsem se zamyslel nad odkazem 17. listopadu 1989. O co tehdy Čechům a Slovákům šlo? Čeho jsme chtěli docílit? Konkrétní představy jednotlivých účastníků se určitě liší, ale na základních prioritách bychom se asi dohodli všichni: vysmeknout se ze čtyřicetiletého sovětského obojku zrušit komunistickou diktaturu a obnovit demokratické zřízení obnovit i důraz na dodržování lidských práv a svobod zařadit se do politických, ekonomických a bezpečnostních struktur západní Evropy Toho všeho jsme společně docílili bez jakéhokoli násilí. V několika následujících letech jsme si vydobyli obdiv a úctu velké části světa. Velkou zásluhu na tom měl Václav Havel, který se stal symbolem Sametové revoluce. Žijeme v míru, svobodě, bezpečí a postupně budujeme prosperitu. Dokážeme však tento stav udržet? Nejsem si jist.

Hanzel: Havla nelze ze 17. listopadu vygumovat. Zeman se nikde neobjevoval, Klaus týden vyčkával

17. 11. 2017 6:33 zobrazit článek
Role Václava Havla byla ve dnech po 17. listopadu nepostradatelná, Klaus vyčkával, Zemana nebylo vidět, říká Havlův tajemník Vladimír Hanzel.

Herec: Zabili Václava Havla. Touží po něm jen zoufalci a chytráci

16. 11. 2017 9:02 zobrazit článek
ROZHOVOR „Za takovou skupinku bizarních prototypů v obsazení by se nemusel stydět ani legendární Federico Fellini, a dokonce mám pocit, že jsme na kamerových zkouškách na hlavní roli ve filmu ‚Miliardářova ruka v řiti maňáska‘. Nevkus, hloupost, neslušivost, buranství a hlavně nevhodnost!“ říká na konto prezidentských kandidátů herec a producent Michal Gulyáš. A Mirek Topolánek? Ten podle jeho soudu leda tak ohrožuje mouchy tse-tse v pralese. „Doufám, že na debaty s občany jezdí ‚pěkně stylově‘ pandurem,“ ironizuje jeho osobu. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale herec kromě toho zamyslel i nad odkazem Václava Havla a nad tím, zda je správné, když Miloš Zeman jezdí do Ruska.

Turecko kvůli Ceně Václava Havla pro Arslana omezí příspěvky Radě Evropy

16. 11. 2017 22:16 zobrazit článek
Turecko zkrátí platbu Radě Evropy na protest proti ceně, kterou od Parlamentního shromáždění této organizace dostal vězněný turecký soudce Murat Arslan. Ten čeká ve vazbě na soud kvůli obžalobě z podílu na loňském nezdařeném puči. Parlamentní shromáždění Rady Evropy udělilo Arslanovi Cenu Václava Havla za lidská práva letos v říjnu. Další články k tématu:

Turecko se zlobí. Kvůli Ceně Václava Havla

17. 11. 2017 10:37 zobrazit článek
Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu nakrčil obočí nad tím, že turecký vězněný soudce Murat Arslan dostal Cenu Václava Havla. Ministr nevidí důvod, proč udělovat cenu někomu, kdo se podle turecké vlády podílel na puči proti prezidentovi Recepu Erdoganovi.

Zeman se moc neobjevoval a Klaus čekal ještě týden, až bude bezpečno. Havlův extajemník vypráví o dnech kolem 17. listopadu 1989

17. 11. 2017 18:06 zobrazit článek
Před osmadvaceti lety zažívalo Česko po policejním masakru studentů na Národní třídě 17. listopadu 1989 neopakovatelnou pohádku. Je to příběh, který Američany fascinuje dodnes. A nejenom je. V rozhovoru ho rozkrývá Vladimír Hanzel, dlouholetý tajemník disidenta a poté i prezidenta Václava Havla.

Odpouštím, ale nezapomínám. Když zavřeli Havla, začala jsem opravdu brečet, říká Marta Kubišová

18. 11. 2017 0:00 zobrazit článek
Prožila dvě velké zpěvácké kariéry. Jedna odstartovala v roce 1961, ta druhá v listopadu 1989 z balkonu na Václavském náměstí. Dnes se se svou pěveckou kariérou pomalu loučí - tentokrát prý už definitivně. Marta Kubišová letos objela republiku v rámci turné s výmluvným názvem Marta naposledy. „Ještě jsem si to nestačila pořádně uvědomit,” přiznává v rozhovoru s Lucií Výbornou.

Martin Fendrych je zhnusen: Topolánek, ten co nadával pravdoláskařům, se teď bude dovolávat Václava Havla?

18. 11. 2017 16:42 zobrazit článek
Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych při pohledu na letošní vzpomínání na listopad 1989 dospěl k závěru, že lidé snad konečně pochopili jednu věc. Problém české společnosti prý není v prezidentovi Miloši Zemanovi či v Andreji Babišovi (ANO), problém je v celé společnosti.

Po akci na Václaváku letí výprask ze strany Okamury a Babiše: Zneužití státního svátku. Poškození Václava Havla!

18. 11. 2017 1:06 zobrazit článek
„Z revolučních přání o přímé demokracie nezbylo nic.“ To tvrdí spoluzakladatel hnutí SPD Jaroslav Novák zvaný Večerníček. Politici naopak oddálili skutečnost od přání lidí. Opačně to vidí poslanec ANO Martin Kolovratník. K demokracii nám prý pomáhají i technologie, kdy politici dostávají okamžitou zpětnou vazbu a navíc mohou zneužívat své moci maximálně čtyři roky, pak rozhodnou znovu voliči ve volbách. Na události kolem oslav 17. listopadu se jich ptaly ParlamentníListy.cz

Havlová 6 let po smrti muže: "Vše zůstalo stejně, jako v TEN den!"

18. 11. 2017 6:16 zobrazit článek
V prosinci to bude šest let, co zemřel bývalý prezident Václav Havel (†75), ale jeho druhá manželka Dagmar Havlová (64) se s jeho smrtí dodnes nesmířila. Jejich dům nechala v naprosto stejném stavu, jak ho Havel před lety zanechal. Včetně jeho auta, zaparkovaného před domem.

Do Česka přiletělo 92 tisíc falešných kondomů Durex

14. 11. 2017 12:45 zobrazit článek
Velké množství padělaných prezervativů značky Durex zajistila Celní správa na Letišti Václava Havla. Tuzemský trh jimi chtěli zaplavit podvodníci z Číny. V zásilce celníci našli téměř 92 tisíc balení falešných kondomů. Další články k tématu:

Do Česka přiletělo 92 tisíc falešných kondomů Durex

14. 11. 2017 12:04 zobrazit článek
Velké množství padělaných prezervativů značky Durex zajistila Celní správa na Letišti Václava Havla. Tuzemský trh jimi chtěli zaplavit podvodníci z Číny. V zásilce celníci našli téměř 92 tisíc balení falešných kondomů. Další články k tématu:

Profesor Pafko odsoudil politiky, kteří lžou o zdravotním stavu Zemana

14. 11. 2017 10:54 zobrazit článek
"Prezident je člověk jako my všichni ostatní a chovat se k němu máme jako k člověku, a ne k jeho funkci. Záleží jen na něm, co chce sdělovat o svém stavu společnosti," řekl to v pořadu Interview ČT24 Pavel Pafko, muž, který léčil prezidenta Václava Havla.

Asistenti pedagogů-Poděbrady

14. 11. 2017 10:06 zobrazit článek
S novou nabídkou práce Asistenti pedagogů (ASISTENT PEDAGOGA 2.STUPNĚ) v obci Poděbrady (okres Nymburk) přichází na pracovní trh ke dni 14.11.2017 firma - zaměstnavatel Základní škola Václava Havla, Poděbrady,Na Valech 45,okres Nymburk (61631485, Poděbrady). Toto volné pracovní místo je z oboru Výchova a vzdělávání. Výše nabídnuté minimální mzdy za Zkrácený úvazek (minimálně 30hod týdně) (Jednosměnný provoz) je 12000 Kč hrubého.

Asistenti pedagogů-Poděbrady

14. 11. 2017 10:06 zobrazit článek
S novou nabídkou práce Asistenti pedagogů (ASISTENT PEDAGOGA 2.STUPNĚ) v obci Poděbrady (okres Nymburk) přichází na pracovní trh ke dni 14.11.2017 firma - zaměstnavatel Základní škola Václava Havla, Poděbrady,Na Valech 45,okres Nymburk (61631485, Poděbrady). Toto volné pracovní místo je z oboru Výchova a vzdělávání. Výše nabídnuté minimální mzdy za Zkrácený úvazek (minimálně 20hod týdně) (Jednosměnný provoz) je 8500 Kč hrubého.

Zeman je Antihavel. Neomalený a politicky nekorektní, píší na Západě

14. 11. 2017 9:00 zobrazit článek
Českou republiku vede protipól Václava Havla, napsal o nynějším českém prezidentovi Miloši Zemanovi evropský server Politico. Připomněl přitom řadu Zemanových kontroverzních výroků, které vzbudily pozornost i v zahraničí.

Hry [Václav Havel / Host]

13. 11. 2017 16:50 zobrazit článek
Z autorova raného tvůrčího období přináší kniha Zahradní slavnost, Vyrozumění a Ztíženou možnost soustředění, následují hry z doby disentu Žebrácká opera, Audience, Vernisáž, Largo desolato a Pokoušení.

Plná pohotovost na Letišti Václava Havla. Jeden z pilotů ruského Airbusu A320 měl zdravotní problémy

11. 11. 2017 15:58 zobrazit článek
Na Letišti Václava Havla vyhlásili v sobotu odpoledne pohotovost. Důvodem byl zdravotní stav jednoho z pilotů Airbusu A320 směřujícího z Moskvy do Ženevy.

Horší než za Havla to nebude i když je prezidentů jako blech v kožichu

11. 11. 2017 10:49 zobrazit článek
"Likvidoval se svými kumpány samou radostí hradní mobiliář. Konkrétně se rozbíjel prezidentský servis s pětiznakovým erbem ČSR po Masarykovi, rozbíjeli jej hosté, oblečeni většinou ve svetrech," popisuje atmosféru za působení Václava Havla na Hradě publicista Zdeněk Hrabica.

Dagmar [Zlatko Topčic / For Prague]

10. 11. 2017 13:37 zobrazit článek
Román Dagmar je velmi úspěšnou literární realizací. Odehrává se v emailech mezi bosensko-hercegovským spisovatelem Oskarem a manželkou českého prezidenta Václava Havla.

 Články 1-30 z celkových 8511, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Miloš Zeman Mirek Topolánek Karel Schwarzenberg George W. Bush Vlastimil Tlustý Václav Klaus