Václav Klaus

Václav Klaus

Politik/Politička   (Vysoce postavení politici)

Václav Klaus (* 19. června 1941 Praha) je přední český politik. Původně bankovní úředník a prognostik; po listopadu 1989 ministr financí ČSFR, v letech 1992–1997 premiér ČR, později předseda Poslanecké sněmovny, od roku 2003 druhý prezident České republiky.

Klaus byl v Občanském fóru jednou z prvních osobností z jiného okruhu než disidents..

celý text o "Václav Klaus"

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 11660, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Václav Klaus: Prezidentem by neměl být „Marťan“ a Topolánek je jasným ne-Marťanem

6. 11. 2017 22:13 zobrazit článek
Václav Klaus ke kandidatuře Mirka Topolánka na funkci prezidenta České republiky

Ich komme, ich muss, dřív než přijde schluss: Za ovečkami hledej pasáčka, šuhaju

9. 11. 2017 1:38 zobrazit článek
Autor obrázku: Jáchym Bohumil KartousMiloš Zeman se po deseti letech vrátil z Vysočiny na Hrad a nebýt jeho zdravotního stavu, zůstal by tam deset let. Václava Klause nelze vyvětrat ani poté, kdy odešel do politického důchodu. Vtíravý pocit marnosti nad jakoukoliv snahou deratizovat českou politickou scénu od tohoto druhu postotalitního deprivanta s velkým apetitem po politické a ekonomické moci umocňuje následovník Klaus 0.0. Věřili byste, že zprofanované jméno stačí na to stát se politikem? Už aby Paroubkovi a Topolánkovi dorostli důstojní následovníci, aby jejich otcové nemuseli na stará kolena zachraňovat republiku. Co bychom si počali bez dynastií nedovzdělaných a nedovzdělatelných individuí, která si ve společnosti dlouhodobě decimující elity dokázala postavit fungující živnost na své nezměrné průměrnosti, která z nich činí ideální a dobře řiditelné politické objekty. Stačí nakrmit, napást.

Josef Provazník: Žádné nadšení Václava Klause ke kandidatuře Mirka Topolánka jsem neviděl

12. 11. 2017 18:16 zobrazit článek
Co Václav Klaus ve svém aktuálním komentáři k Topolánkově kandidatuře rozhodně neřekl. Navzdory tomu, že by se to někteří z vás přáli.

Václav Klaus ml. o Topolánkovi: Zavřené oči nebudou stačit

10. 11. 2017 12:02 zobrazit článek
V pravidelné páteční rubrice se Václav Klaus mladší tentokrát vyjadřuje kromě kandidatury Mirka Topolánka na prezidenta také k vznikající menšinové vládě Andreje Babiše i rozhodnutí německého Ústavního soudu o existenci třetího pohlaví.

Václav Klaus ocenil kandidaturu Topolánka: Konečně někdo, kdo nepřipomíná mimozemšťana

6. 11. 2017 18:31 zobrazit článek
Exprezident Václav Klaus ve Vyjádření pro Deník.cz přivítal kandidaturu Mirka Topolánka na post hlavy státu. Prý konečně kandiduje někdo, kdo nepřipomíná mimozemšťana.

Klaus o Topolánkově chuti na Hrad: Dřív „falešný a prázdný“, dnes „ne-Marťan“

6. 11. 2017 15:05 zobrazit článek
Nečekané oznámení Mirka Topolánka o jeho plánované kandidatuře na prezidenta republiky, o kterém napsal Blesk jako první tuto sobotu, zarazilo i bývalého prezidenta a bývalého předsedu ODS Václava Klause. Podle něj je Topolánkův krok rafinovaný.

Václavu Klausovi: Vaše názory jsou nekonsistentní

10. 11. 2017 4:13 zobrazit článek
Adresováno panu exprezidentu Klausovi a jiným postkomunistickým hecířům českého národa Vážený pane profesore Klausi, s Vaší existencí jsou spojeny dvě myšlenky či spíše, abychom to nepřeháněli, dva názory. Vaším prvním názorem, který si nárokuje mít obecnou, světovou platnost, neboli Vaším prvním světonázorem je, že stát má být co nejmenší. Neboť jedině minimální stát s co nejomezenějším polem své působnosti vyklidí co největší prostor, který pak může zabrat (volný) trh. Jestliže u Vás platí tržní směna za výsostnou sférou lidské svobody, pak Váš první světonázor zní: méně státu, více svobody.

Václav Klaus: Lutherův teologický spor nebo šlo o daleko více?

7. 11. 2017 10:36 zobrazit článek
Den 31. října 2017 (jenom letos, nikoli permanentně) vyhlásilo Německo národním svátkem. Běžní lidé nemuseli do práce a politici uspořádali ve Wittenbergu „Staatsakt“, státní akt, státní jednání.

Hanba! křičeli lidé na Okamuru a Babiše u pomníku sametové revoluce. Prezidentští kandidáti svátek využili pro debaty v ulicích

17. 11. 2017 15:58 zobrazit článek
Jako první z veřejně činných politiků přišel k pietnímu místu na Národní třídě v den výročí událostí 17. listopadu 1939 a 1989 Andrej Babiš, který na místě sklidil kritiku od svých odpůrců. Na místo dorazili i další zástupci z řad politiků, například Miroslav Kalousek, Petr Gazdík, Václav Klaus či kandidát na prezidenta Jiří Drahoš. Pietní akce se konají i na dalších místech Česka.

U památníku na Národní třídě: Drahoše lidé vítali, na Okamuru křičeli hanba

17. 11. 2017 15:40 zobrazit článek
Na Národní třídě se od rána střídají politici, aby uctili památku 17. listopadu. S věnci a svíčkami dorazili k památníku zástupci většiny hlavních politických stran, ale také bývalý prezident Václav Klaus nebo herec Marek Daniel, který v roli Tondy Blaníka předvedl jeden ze svých satirických výstupů. Památku sametové revoluce přišel uctít i kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.

KOMENTÁŘ: Babiš je vyvrcholením Klausovy politiky – Jiří Pehe

17. 11. 2017 10:03 zobrazit článek
Byly časy, kdy zhruba třetina českých voličů byla okouzlena Václavem Klausem stejně, jako je dnes zhruba třetina voličů okouzlena Andrejem Babišem. Klaus tehdy, stejně jako dnes Babiš, byl v očích nemalé části společnosti neomylný. Nemalá část národa pevně věřila, že „zařídí“ vznik trhu bez přívlastků a standardní stranickou politiku.

Libor Rouček: ČSSD byla před Zemanem, bude i po Zemanovi!

16. 11. 2017 15:45 zobrazit článek
EVROPAN LIBOR ROUČEK Listopad 1989 byl splněný sen, ale udělali jsme chyby! Také postup při rozdělení Československa vytýká bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček tehdejší hlavě státu Václavu Klausovi. A v jakém stavu je dnes demokracie? „Pokud nedemokratické názory nezískají většinu, o naši demokracii obavy nemám. V tomto okamžiku ji nemají,“ říká Rouček. A SPD v čele bezpečnostního výboru? „Věřím, že ostatní strany toto nepřipustí.“ Zmiňuje i to, že někteří lidé v ČSSD nemají jiný program než se zabývat osobností prezidenta Miloše Zemana.

Václav Klaus: Dvojcesta do dvou zcela odlišných zemí

16. 11. 2017 12:14 zobrazit článek
Spojené státy a Kazachstán jsou zcela odlišné země v mnoha ohledech. Navíc je v jedné časový posun vůči nám mínus šest hodin, zatímco ve druhé plus pět hodin.

Václav Klaus ke kandidatuře Mirka Topolánka

13. 11. 2017 13:05 zobrazit článek
Vždy jsem říkal, že prezidentem by neměl být „Marťan“. Mirek Topolánek se v nejvyšších politických funkcích dlouho pohyboval, a je tedy v tomto ohledu jasným ne-Marťanem.

Vozily se peníze v igelitkách. Klaus měl strach, že to praskne, uvedl Jan Ruml

13. 11. 2017 13:35 zobrazit článek
Server Neovlivní.cz přinesl slova jednoho z aktérů tzv. sarajevského atentátu Jana Rumla. Poprvé tak zaznělo přiznání, že za privatizaci státních podniků v devadesátých letech chodily vládním stranám úplatky. Sarajevský atentát je název pro období pádu vlády Václava Klause kvůli pochybnému financování jeho ODS.

Zdeněk Lanz: Děkujeme, litujeme, odcházíme! Ale není už pozdě?

13. 11. 2017 18:02 zobrazit článek
V pondělí 13. listopadu 2017 uběhlo již pět měsíců ode dne, kdy Institut Václava Klause vydal „Prohlášení Václava Klause a IVK“ k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou.

KOMENTÁŘ: GDPR, ochrana za každou cenu - Václav Klaus ml.

13. 11. 2017 9:03 zobrazit článek
Sněmovna se ustaví až za týden (měsíc od voleb), nic se neděje – jen odstartovala prezidentská kampaň. Jen ty lidi musí s šílenými zákony a předpisy žít dál.

Děkujeme, litujeme, odcházíme! Ale není už pozdě?

16. 11. 2017 21:02 zobrazit článek
V pondělí 13. listopadu 2017 uběhlo již pět měsíců ode dne, kdy Institut Václava Klause vydal „Prohlášení Václava Klause a IVK“ k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou. sestává pouze ze šesti bodů. Přesto je v něm vyjádřeno vše podstatné, co lze o současných vztazích České republiky a Evropské unie říct.

Babiš chce absolutní moc

15. 11. 2017 15:49 zobrazit článek
Mirek Topolánek má na rozdíl od dalších konkurentů současné hlavy státu politické zkušenosti a zřetelné názory, dokáže Zemanovi s Babišem čelit. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf ODS Petr Fiala. Chválil si spolupráci se Stranou soukromníků ČR, vyjádřil se ke kritickým názorům exprezidenta Václava Klause na svou adresu a konstatoval, že Andreji Babišovi podle něho jde o absolutní moc. Té chce prý docílit předčasnými volbami.

Šéf ODS Fiala: Babiš chce absolutní moc. Zjevný nesmysl, co říká Václav Klaus. Jeho syn nepotřebuje žádnou otcovskou pomoc

15. 11. 2017 13:49 zobrazit článek
ROZHOVOR Mirek Topolánek má na rozdíl od dalších konkurentů současné hlavy státu politické zkušenosti a zřetelné názory, dokáže Zemanovi s Babišem čelit. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf ODS Petr Fiala. Chválil si spolupráci se Stranou soukromníků ČR, vyjádřil se ke kritickým názorům exprezidenta Václava Klause na svou adresu a konstatoval, že Andreji Babišovi podle něho jde o absolutní moc. Té chce prý docílit předčasnými volbami.

Úder Janu Rumlovi od někoho, kdo si mnohé pamatuje. A vážné nařčení

14. 11. 2017 19:16 zobrazit článek
Jan Ruml se v rozhovoru pro server Seznam Zprávy.cz rozpovídal o tom, jak bývala na počátku 90. let minulého století financována ODS. Nebylo to prý vždy úplně bezproblémové. ODS dostala desítky milionů korun od firem, které chtěly vydělat na privatizaci. Otec –zakladatel strany Václav Klaus z toho prý tehdy asi nic neměl, ale musel vědět, co se děje. Ruml je o tom přesvědčen. Ale když tohle slyšel někdejší přední politik ODS Václav Musílek, neudržel se.

Kalousek, Klaus i Tonda Blaník. Na Národní třídě se scházejí politici

17. 11. 2017 12:48 zobrazit článek
Na Národní třídě se od rána střídají politici, aby uctili památku 17. listopadu. S věnci a svíčkami dorazili k památníku zástupci většiny hlavních politických stran, ale také bývalý prezident Václav Klaus nebo herec Marek Daniel, který v roli Tondy Blaníka předvedl jeden ze svých satirických výstupů.

Výročí 17. listopadu by se nemělo zneužívat k politickému boji, vzkázal Václav Klaus organizátorům jisté akce

17. 11. 2017 18:06 zobrazit článek
Na Národní třídě se od rána střídají politici, aby uctili památku sedmnáctého listopadu. S věnci a svíčkami dorazili k památníku zástupci většiny hlavních politických stran, ale také bývalý prezident Václav Klaus nebo herec Marek Daniel, který v roli Tondy Blaníka předvedl jeden ze svých satirických výstupů. Památku sametové revoluce přišel uctít například i kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.

Zeman se moc neobjevoval a Klaus čekal ještě týden, až bude bezpečno. Havlův extajemník vypráví o dnech kolem 17. listopadu 1989

17. 11. 2017 18:06 zobrazit článek
Před osmadvaceti lety zažívalo Česko po policejním masakru studentů na Národní třídě 17. listopadu 1989 neopakovatelnou pohádku. Je to příběh, který Američany fascinuje dodnes. A nejenom je. V rozhovoru ho rozkrývá Vladimír Hanzel, dlouholetý tajemník disidenta a poté i prezidenta Václava Havla.

Václav Klaus ml.: O vzniku Demokratického bloku jsme se dozvěděli esemeskou

17. 11. 2017 12:02 zobrazit článek
Sestavování vlády, vznik bloku stran ODS, KDU-ČSL, STAN a TOP 09 a novému návrhu na zdvojnásobení rozpočtu Evropské unie se věnuje Václav Klaus ml. ve své pravidelné páteční rubrice.

Hanzel: Havla nelze ze 17. listopadu vygumovat. Zeman se nikde neobjevoval, Klaus týden vyčkával

17. 11. 2017 6:33 zobrazit článek
Role Václava Havla byla ve dnech po 17. listopadu nepostradatelná, Klaus vyčkával, Zemana nebylo vidět, říká Havlův tajemník Vladimír Hanzel.

Klaus mladší: Topolánek je hrobař ODS a kandidát TOP 09

7. 11. 2017 10:36 zobrazit článek
Expremiér Mirek Topolánek rozbouřil vody ODS. Někteří kandidaturu svého bývalého předsedy podporují, jiní z ní radost nemají. Mezi ně patří například poslanec Václav Klaus mladší. Píší o tom Lidové noviny.

Je to jasný 'ne-Marťan.' Klaus podpořil Topolánkovu kandidaturu na Hrad

7. 11. 2017 0:03 zobrazit článek
Bývalý premiér a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek získal potřebných deset senátorských podpisů pro prezidentskou kandidaturu. V pondělí to oznámil senátor Tomáš Grulich z ODS. Mezi podpisy jsou kromě Grulicha i jména dalších senátorů za ODS Lumíra Aschenbrennera a Daniely Filipiové, uvedlo Aktuálně. Podle serveru Topolánka podpořil také Tomáš Czernin z TOP 09. Jeho kandidaturu přivítal i bývalý prezident Václav Klaus.

Je za tím Kalousek! Z ODS zazněl vážný hlas ke kandidatuře Mirka Topolánka

6. 11. 2017 7:58 zobrazit článek
Expremiér za ODS Mirek Topolánek se rozhodl kandidovat na Pražský hrad. Nyní má pár hodin na to, aby sehnal podpisy zákonodárců. Jak píše server Aktuálně.cz, podpis předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska má jistý. Kdo jej však odmítá připojit, je člen ODS Václav Klaus mladší.

KOMENTÁŘ: Volby, volby a zase další volby - Václav Klaus ml.

6. 11. 2017 9:59 zobrazit článek
Dnešní komentář věnuji současné politické situaci. Jednou ze základních charakteristik je permanentní volební kampaň.

 Články 1-30 z celkových 11660, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Miloš Zeman Václav Havel Mirek Topolánek Karel Schwarzenberg George W. Bush Vlastimil Tlustý