Václav Svoboda

Václav Svoboda

Herec/Herečka   (Ulice)

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto herci/herečce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 1808, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Nehrozí, že se upečeme, říkal Klaus. Věří, že Trump odmítne dohodu o klimatu

30. 5. 2017 18:49 zobrazit článek
Do boje proti teorii o globální změně klimatu opět vytáhl exprezident Václav Klaus. „Určitě nám nehrozí, že se tady na této Zemi upečeme. Hrozí pouze to, že dojde k oslabení svobody a velkému ohrožení prosperity,“ řekl při křtu své knihy Zničí nás klima nebo boj s klimatem. Věří, že prezident Donald Trump za USA odstoupí od Pařížské dohody o ochraně klimatu.

Václav IV., Jiří Spěváček

21. 5. 2017 10:50 zobrazit článek
Václav IV., Jiří Spěváček / 1361-1419: K předpokladům husitské revoluce / Svoboda, Praha / 1986

Kajínka zklamal Havel i Klaus. Kalousek: „Sprostý vrah hvězdou dne“

23. 5. 2017 15:04 zobrazit článek
Jiří Kajínek si po 23 letech užívá první doušky svobody, opustil brány rýnovické věznice a při tiskovce děkoval Miloši Zemanovi. Zmínil, že ho zklamali Václavové Havel i Klaus. Reakce politiků na propuštění muže, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, jsou však rozpačité. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i opoziční lídr Miroslav Kalousek (TOP 09) upozorňují, že jde o odsouzeného vraha. Podle Kalouska dokonce „sprostého vraha“.

Svoboda projevu i po projevu musí platit i pro Miloše Zemana

23. 5. 2017 18:42 zobrazit článek
Rozhodně nejsem příznivcem Miloše Zemana a dnešního Hradu vůbec, nicméně mne negativně zaujal včerejší TV výrok předního lidovce Mariana Jurečky. Prezident Miloš Zeman by podle zmíněného 1. místopředsedy KDU-ČSL neměl znovu vůbec kandidovat. Dodejme, že tuto nešťastně agresívní „průpovídku“ uvedl Jurečka v populárním diskusním pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Šok u soudu: Kočkův vrah Ďuričko pobírá luxusní důchod

3. 4. 2017 15:02 zobrazit článek
Dvanáct a půl roku napařil soud Bohumíru Ďuričkovi za to, že zastřelil během oslavy tehdejšího šéfa ČSSD Jiří Paroubka hosta Václava Kočku mladšího. Teď touží po svobodě. Žádost o podmíněné propuštění podal vrah Ďuričko k Okresnímu soudu v Karviné. Tvrdí, že činu lituje a víc něž osmiletý pobyt ve vězení považuje za dostatečný trest. Jeho advokátka poté prozradila, jak velký odsouzený vrah pobírá starobní důchod.

Napravený vrah Ďuričko? Nebudu pít, když mě pustíte, slíbil před soudem

3. 4. 2017 13:41 zobrazit článek
Dvanáct a půl roku napařil soud Bohumíru Ďuričkovi za to, že zastřelil během oslavy tehdejšího šéfa ČSSD Jiří Paroubka hosta Václava Kočku mladšího. Teď touží po svobodě. Žádost o podmíněné propuštění podal vrah Ďuričko k Okresnímu soudu v Karviné. Tvrdí, že činu lituje a víc něž osmiletý pobyt ve vězení považuje za dostatečný trest. Slíbil také, že se zdrží pití alkoholu a nebude vlastnit zbraň.

Slibuji, že nebudu pít, přemlouval Ďuričko soud, aby ho pustil z vězení

3. 4. 2017 12:48 zobrazit článek
Svého činu lituji, uvedl v pondělí před Okresním soudem v Karviné Bohumír Ďuričko, odsouzený za vraždu Václava Kočky mladšího na 12,5 roku. Současně slíbil, že by na svobodě nepil alkohol. Soud rozhodoval, zda ho podmínečně propustí z vězení po uplynutí dvou třetin trestu. Soudkyně nakonec projednávání Ďuričkovy žádosti odročila na 13. dubna, kdy by měl být vyhlášen verdikt.

Kočkův vrah Ďuričko chce mít na svobodě taser. Zbraň, která už zabila stovky lidí. Soudu to zřejmě nevadí

3. 4. 2017 16:28 zobrazit článek
Okresní soud v Karviné dnes o propuštění Bohumíra Ďurička z vězení nerozhodl. Soudkyně případ odročila na 13. dubna. Za vraždu Václava Kočky mladšího v roce 2008 si hoteliér odpykává trest 12,5 roku. O propuštění požádal po uplynutí dvou třetin trestu. Tvrdí, že činu lituje a že chce pomáhat společnosti i poškozeným. Slíbil také, že by se na svobodě zdržel pití alkoholu a nebude vlastnit zbraň. S jedinou výjimkou: taserem, neboli distančním elektrickým paralyzérem. To na místě podle všeho potvrdil také pracovník mediační agentury.

Zálom (Svobodní): Tomáš Halík jako barometr smyslu protibabišovských demonstrací

22. 5. 2017 21:47 zobrazit článek
Jen tak mimochodem jsem se dočetl, že na středeční demonstraci na Václavském náměstí byl čten dopis Tomáše Halíka, který tímto protesty podpořil vahou své autority.

Dražan, Jan; Pergler, Jan: Náš Václav Havel

21. 5. 2017 7:19 zobrazit článek
Kniha rozhovorů sedmadvaceti přátel Václava Havla je pozoruhodná sonda do života člověka, který se stal symbolem boje za svobodu, a to nejen před rokem 1989. Pět žen a dvaadvacet mužů vydávají civilní svědectví, jak a čím jim kdysi vstoupil do života a jak je proměnil.

Zbavte se Babiše aneb Lesk drzého orientálce

4. 6. 2017 18:02 zobrazit článek
Na tabák vláda i nynější sněmovna doplatí. Kuřáci povstanou. Obsadí sněmovnu a prokouří ji až do morku poslaneckých kostí. U svatého Václava, symbolu české svobody, vždy tak podivné, bude násilím Sobotka donucen vykouřit před jásajícím davem sto cigaret. Pak bude davem zrušena ústava. K náhlému stannému soudu půjdou ti, kdo protikuřácký teror rozpoutali.

Filipa Topola a skupinu Psí vojáci připomene koncert v pražské Arše. Zahrají Mucha či Už jsme doma

1. 6. 2017 6:03 zobrazit článek
Filip Topol, zpěvák, pianista a vůdčí osobnost skupiny Psí vojáci, by 12. června oslavil 52 let. Tento den se proto v Divadle Archa po dvouleté pauze uskuteční vzpomínkový koncert, na kterém spřátelení hudebníci zahrají Topolovy skladby. Koncert organizuje manažer Psích vojáků Romek Hanzlík, jenž se společně s bratrem Filipa Jáchymem Topolem, s Knihovnou Václava Havla a s Topolovými bývalými spoluhráči stará o muzikantův odkaz. Filip Topol zemřel po táhlých zdravotních problémech 19. června 2013 ve věku 48 let. Večer v Divadle Archa začíná v 19:00 a postupně zahrají Furt rovně, Synergy & Hardworkers, Budoár staré dámy, Jarda Svoboda, Mucha, Květy, Krchoff, Zuby nehty a Už jsme doma.

Nehrozí, že se upečeme, řekl Klaus. Věří, že Trump odmítne dohodu o klimatu

30. 5. 2017 19:20 zobrazit článek
Do boje proti teorii o globální změně klimatu opět vytáhl exprezident Václav Klaus. „Určitě nám nehrozí, že se tady na této Zemi upečeme. Hrozí pouze to, že dojde k oslabení svobody a velkému ohrožení prosperity,“ řekl při křtu své knihy Zničí nás klima nebo boj s klimatem. Věří, že prezident Donald Trump za USA odstoupí od Pařížské dohody o ochraně klimatu. Další články k tématu:

Svobodu slova můžeme snadno ztratit, Babišova koncentrace moci vyvolává zděšení, varuje Štětka

16. 5. 2017 12:59 zobrazit článek
Rozhovor se sociologem médií z britské Loughborough University Václavem Štětkou.

Kajínkův život na svobodě? Nejtěžší budou vztahy s lidmi, míní vězeňský psycholog

13. 5. 2017 7:47 zobrazit článek
Nejznámější český vězeň, doživotně odsouzený nájemný vrah Jiří Kajínek, se v polovině května po dlouhých 23 letech vrátí na svobodu. Nečeká jej ale nic jednoduchého. Vypořádat se bude muset nejen se slávou a neznalostí technologických vymožeností, ale i komunikační bariérou s lidmi ze svého okolí. Právě navazování vztahů bude podle hlavního psychologa Vězeňské služby Václava Jiřičky vůbec to nejtěžší. Další články k tématu:

Robin Suchánek: Tisíce lidí se chystají na demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi

9. 5. 2017 12:15 zobrazit článek
Demonstrace „Proč? Proto!“, reagující na aktuální dění kolem Andreje Babiše a postup prezidenta Miloše Zemana, se uskuteční ve středu 10. května v šesti městech České republiky od 18:00 hodin – Praha (Václavské náměstí), Brno (náměstí Svobody), Olomouc (Žerotínovo náměstí), České Budějovice (Náměstí Přemysla Otakara II.), Plzeň (náměstí Republiky) a Liberec (náměstí Edvarda Beneše).

Václav Hubinger: Turecko a Západ – jak se to rýmuje!

5. 5. 2017 18:01 zobrazit článek
Od provalení korupčního skandálu koncem roku 2013 přes potlačení protestů kvůli parku Gezi, přes loňský pokus o převrat následovaný čistkami ve státních institucích, omezováním svobody slova útoky proti médiím a zadušením akademických svobod až k podivně vyhranému referendu se turecký prezident celkem oprávněně dostal ve vnímání běžného Evropana do společnosti středoasijských diktátorů a ruského prezidenta.

Václav Svoboda z Ulice: Nafackoval mladému kolegovi!

2. 5. 2017 15:07 zobrazit článek
Jestli se rozlobíme, budeme zlí! Václav Svoboda (53) si mezi kolegy z nekonečného seriálu Ulice vysloužil přezdívku český Bud Spencer (†86). Když měl před kamerou dát pár facek Vukovi Čelebićovi (28), šel do toho se stejnou vervou jako známý akční hrdina mnoha italských komedií.

Čeští poslanci a senátoři v Turecku žádali o propuštění neprávem vězněných

29. 4. 2017 15:00 zobrazit článek
Delegace Parlamentu ČR v Turecku Při jednáních v Turecku hovořili čeští zákonodárci o nutnosti propustit uvězněné členy opozice a novináře na svobodu. Návštěvy se zúčastnili senátoři Václav Hampl, Tomáš Grulich, Luděk Jeništa a Peter Koliba.

Václav Svoboda z Ulice: Nafackoval mladému kolegovi!

29. 4. 2017 12:01 zobrazit článek
Jestli se rozlobíme, budeme zlí! Václav Svoboda (53) si mezi kolegy z nekonečného seriálu Ulice vysloužil přezdívku český Bud Spencer (†86). Když měl před kamerou dát pár facek Vukovi Čelebićovi (28), šel do toho se stejnou vervou jako známý akční hrdina mnoha italských komedií.

Václav Havel za své postoje platil ´ze svého´

29. 4. 2017 18:00 zobrazit článek
Václav Havel za svůj postoj platil ze svého , totiž ztrátou svobody, ztrátou zdraví a posléze jako prezident i ztrátou možnosti být jen oslavovaným symbolem z minulosti bez kritik v přítomnosti. ... Nežil jen sám pro sebe, miloval pravdu, trpěl pro ní a Kristu posloužil v mnoha hladových, vězněných a nahých ...

Oslava sv. Anežky v pražské katedrále v sobotu 15.11.2014

29. 4. 2017 13:56 zobrazit článek
V sobotu 15. listopadu 2014 se od 10.30 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha uskuteční mše svatá, během níž budeme děkovat za 25 let svobody.

Vrah Ďuričko má důchod 21 691 Kč a chce svobodu!

4. 4. 2017 15:40 zobrazit článek
Chce z kriminálu! Bohumil Ďuričko (63), který v roce 2008 zastřelil po křtu knihy expremiéra Jiřího Paroubka (63) podnikatele Václava Kočku (†40), žádá o podmínečné propuštění. Včera se u soudu pochlubil, že je od ledna důchodcem a bere 21 691 Kč!

Václav Peričevič: Jan Eliáš - další fatální omyl české justice

30. 5. 2017 13:19 zobrazit článek
V těchto dnech je stranám doručováno usnesení Nejvyššího soudu ČR, kterým byl Jan Eliáš propuštěn po čtyřech letech z výkonu trestu odnětí svobody Mírov, v trvání třinácti let z věznice se zvýšenou ostrahou.

Václav Klaus: Vystoupení na Vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu

29. 5. 2017 9:03 zobrazit článek
Nemohu se smířit s tím, jak nekriticky je u nás v polistopadové éře adorován prezident Masaryk a s jak přísnou kritikou až nenávistí je napadán odkaz jeho spolubojovníka a nástupce prezidenta Beneše. Je to zlé, mylné, zavádějící, nedůstojné. Je to – bohužel – typicky české.

Václav Klaus: Spor o Benešovu politiku, dílo a odkaz je sporem o státnost, suverenitu a svobodu našeho národa

29. 5. 2017 16:15 zobrazit článek
Vystoupení na Vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu:

Kajínek: Kalouskovi je z toho špatně. Havlův Špaček mluví o lži. A propuštěný si zatím užívá s ženou, která „na něm visí“

24. 5. 2017 9:22 zobrazit článek
Václav Havel mi sliboval milost, Václav Klaus rovněž sliboval, že můj případ bude řešit. Ale až Miloš Zeman se odhodlal postavit systému české justice a prosadit milosrdenství. I to pronesl propuštěný vězeň Jiří Kajínek, kterého v úterý na základě milosti prezidenta republiky propustili na svobodu. Naznačil rovněž, že si nehodlá nechat pro sebe své zkušenosti s českou justicí i vězeňskou správou.

Milost mi slíbil už Havel, řekl Kajínek po propuštění. Kritizoval justici

23. 5. 2017 18:35 zobrazit článek
Jiří Kajínek je po 23 letech na svobodě díky milosti prezidenta Miloše Zemana. Před branou věznice v Rýnovicích na něj čekali novináři a příznivci, kterým odpovídal na dotazy. Mimo jiné řekl, že milost mu už před lety slíbil už prezident Václav Havel. Zároveň zkritizoval českou justici a vězeňství. Další články k tématu:

Milost mi slíbil už Havel, řekl Kajínek po propuštění. Kritizoval justici

23. 5. 2017 18:32 zobrazit článek
Jiří Kajínek je po 23 letech na svobodě díky milosti prezidenta Miloše Zemana. Před branou věznice v Rýnovicích na něj čekali novináři a příznivci, kterým odpovídal na dotazy. Mimo jiné řekl, že milost mu už před lety slíbil už prezident Václav Havel. Zároveň zkritizoval českou justici a vězeňství. Další články k tématu:

Sobotka „šije“ do Kajínka: Z vraha se stává celebrita. Kalousek je tvrdší

23. 5. 2017 16:36 zobrazit článek
Jiří Kajínek si po 23 letech užívá první doušky svobody, opustil brány rýnovické věznice a při tiskovce děkoval Miloši Zemanovi. Zmínil, že ho zklamali Václavové Havel i Klaus. Reakce politiků na propuštění muže, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, jsou však rozpačité. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i opoziční lídr Miroslav Kalousek (TOP 09) upozorňují, že jde o odsouzeného vraha. Podle Kalouska dokonce „sprostého vraha“.

 Články 1-30 z celkových 1808, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.