Vlastimil Tlustý

Vlastimil Tlustý

Politik/Politička   (Vysoce postavení politici)

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 212, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Kalousek! Vlastimil Tlustý se vrací do bolestných momentů a říká své o Topolánkovi

6. 11. 2017 18:31 zobrazit článek
ROZHOVOR „Tak ať se ukáže!“ Bývalý ministr financí v Topolánkově vládě Vlastimil Tlustý nešetří expremiéra a nového kandidáta na prezidenta Mirka Topolánka ani po deseti letech. Připomíná legendární SMS, kterou kdysi poslal Václav Klaus jako odcházející předseda ODS a říká: „Myslím si, že jeho kandidatura není nic jiného než projev dlouhodobého pevného spojenectví a přátelství s Miroslavem Kalouskem.“ V rozhovoru také uvedl: „Do dneška mi Topolánek dělá velkou reklamu, protože říká, že jeho politický neúspěch způsobil Klaus a Tlustý. Nevím, jestli jmenuje ještě někoho třetího. Ale já jsem jmenován spolu s Václavem Klausem a to považuji za čest.“

Tlustý odhaluje: Záchrana Kalouska, už zase. Pravda o Topolánkovi. Je jasné, jak to bude s vládou Babiše

4. 12. 2017 12:01 zobrazit článek
ROZHOVOR Spolupráci ODS s hnutím ANO, ke kterému někteří lidé občanské demokraty vyzývají, aby zabránili koalici ANO, komunistů a SPD, označuje bývalý významný politik ODS Vlastimil Tlustý za rituální sebevraždu. „Mají-li k sobě tito tři účastníci tak blízko, tak kdyby ODS nebo kdokoli jiný vstoupil do koalice s Babišem, posloužil by jen při tom jediném hlasování o vyslovení důvěry a pak už by stejně fungovala koalice, která dnes funguje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý ministr financí. Byli by účastníky vlády, nesli veškerou odpovědnost, ale přitom by neměli žádný vliv, což je podle něj zničující varianta.

Tradiční politiky zničila média, tvrdí Bém. Podle Škromacha musí najít ČSSD svého Fica

20. 10. 2017 6:45 zobrazit článek
Jako jedni z klíčových představitelů svých stran v minulých letech očekávali netrpělivě výsledky. Skoro dvacet let si mohli být jistí, že vítězná bude právě ta jejich. Do roku 2013 včetně totiž klání o posty v Poslanecké sněmovně nevyhrál nikdo jiný než ČSSD nebo ODS. Letos je prakticky jisté, že tomu bude poprvé jinak. Všeobecně se očekává vítězství hnutí ANO. Proč tomu tak je, se Lidovky.cz pokusily najít v odpovědích na otázky položené bývalým výrazným osobnostem občanských a sociálních demokratů: Pavlu Bémovi, Vlastimilu Tlustému, Jiřímu Paroubkovi a Zdeňku Škromachovi. Další články k tématu:

Zeman má plán. Brutální, vychutná si Kalouska i všechny. Představuje ho Vlastimil Tlustý

3. 5. 2017 9:23 zobrazit článek
ROZHOVOR Demise vlády je podle bývalého vlivného politika ODS Vlastimila Tlustého v dané situaci nejlepší možné řešení ze všech špatných, které mohl premiér Bohuslav Sobotka vybrat. „Já premiérovi tuhle situaci, kterou si vytvořil sám, nezávidím, ale podat demisi mi prostě připadá jako docela dobrý nápad. To, kdyby dnes oznámil, že Babiše neodvolá, bych považoval za Sobotkův úplně definitivní konec, tahle varianta mu dává šanci na řešení do budoucna,“ je přesvědčen exministr financí Vlastimil Tlustý. V rozhovoru pro ParlametníListy.cz potvrdil, že teď je řešení na prezidentovi, ať se tedy ukáže.

Piráti: Vlastimil Tlustý je poradce pro oblast nepodmíněného základního příjmu, ne kandidát na ministra

22. 12. 2016 9:05 zobrazit článek
Reakce Pirátské strany na manipulativní článek o "tokání s politickými zombíky"

Hlavně mlčte o islamismu a buďte hodní. Vlastimil Tlustý našel srovnání pro to, co se nám diktuje

18. 7. 2016 7:28 zobrazit článek
Situaci v Evropě v době před druhou světovou válkou a v současnosti srovnává bývalý čelný politik ODS Vlastimil Tlustý. Rozepsal se o tom na svém facebookovém profilu.

Tohle už volič nezbaští. To přehnali. Vlastimil Tlustý popisuje převratné změny posledních dnů

2. 11. 2016 13:42 zobrazit článek
ROZHOVOR „Občan je zhnusen.“ O špinavé hře, která se bude stupňovat, mluví v souvislosti s událostmi posledních dnů exministr Vlastimil Tlustý. Ale pozor, když se dva perou, třetí se směje. „Na obou stranách mohou být znepřátelení kohouti ve finále nahrazeni a poraženi někým, kdo se nezašpiní,“ říká Tlustý. Zároveň upozorňuje na konec účelového spojenectví Zeman–Babiš a také doporučuje, aby se ČSSD poohlédla po správci konkurzní podstaty. A 17. listopad? Podle exmnistra zažijeme nejdramatičtější chvíle od roku 1989.

Tohle se podělá. Vlastimil Tlustý o současné situaci

3. 3. 2016 7:35 zobrazit článek
ROZHOVOR Absurdní stav, zničující situace. Ostře se vyjadřuje k současným sporům v koalici exministr financí Vlastimil Tlustý, podle kterého dochází ke zcela zásadnímu vyjasňování postojů politiků. „Skoro bych to nazval obdobím lámání chleba, které může předurčit politickou strukturu pro novou dobu.“ Exministr také hovoří o deformovaném podnikatelském prostředí. „Jak tohle všechno může dopadnout? Napadají mě slova jednoho strýčka, který říkal ‚Vůbec si toho nevšímej, to se stejně všechno podělá‘.“

Vlastimil Tlustý shrnuje hypotézy spojené s migrační krizí a doporučuje...

29. 12. 2015 22:08 zobrazit článek
Bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý napsal na svém profilu na Facebooku zajímavé PF do roku 2016. Komentoval v něm současnou migrační krizi, důvody, které k ní vedly, a také následky, jež z ní pro Českou republiku plynou.

Vlastimil Tlustý: Zemanův projev proti uprchlíkům na Albertově... Chápu to, proto neprotestuji

19. 11. 2015 18:14 zobrazit článek
ROZHOVOR Bývalý vlivný politik ODS, exministr financí Vlastimil Tlustý by přál České republice zázrak, aby se zastavil plíživý rozklad české politické demokratické scény zastavil. Ale přiznává, že nevidí budoucnost České republiky příliš růžově. „Zvýšené příjmy, které má ministr financí Andrej Babiš namalované ve státním rozpočtu, nepřijdou, protože růst ekonomiky nebude takový, jak naplánoval, a to určitě nebudou první nepříjemnosti, s kterými se nejpozději na jaře setkáme. A pak samozřejmě začne trochu slábnout přesvědčení věřitelů, že jim bude líp, a z toho budou slábnout i jejich voličské preference,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Langer, Gross, Tlustý... Ti chlapci na černou práci dopadli všichni špatně, vzpomíná politolog

17. 10. 2015 11:02 zobrazit článek
POLITOLOGOVÉ Uplynulý týden na sebe strhl mediální pozornost exministr vnitra Ivan Langer. O jeho politické kariéře si ParlamentníListy.cz povídaly s politologem Jiřím Pehe. „Uškodilo mu to co ostatním korunním princům svých stran. Což byli muži na špinavou práci a museli shánět peníze a sponzory. Nebylo to pro ně lehké. A ať už šlo o Ivana Langera, Vlastimila Tlustého, Pavla Béma, Stanislava Grosse či Karla Březinu, všichni skončili špatně,“ povšiml si.

Vlastimil Tlustý vyčinil Zemanovi za "skandální" výrok a jmenoval lidi, které měli kvůli Řecku poslat k Chocholouškovi

24. 2. 2015 4:50 zobrazit článek
ROZHOVOR Až zvýšení státního dluhu o jeden a půl bilionu přimělo sociální demokracii po patnácti letech změnit názor na finanční ústavu, říká exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil i o situaci Řecka, konfliktu na Ukrajině i o výroku prezidenta Miloše Zemana, že do rady České národní banky jmenuje jen lidi, kteří budou podporovat vstup České republiky do eurozóny.

Vláda skončí do švestek a ruku k tomu přiloží i Zeman. Veterán ODS tuší bouřlivý politický rok

14. 2. 2016 18:20 zobrazit článek
Někdejší výrazný politik ODS Vlastimil Tlustý poznamenává, že se toho v dnešním světě děje mnoho a vše je navíc komplikováno tím, že se na všechny události můžeme dívat z různých pohledů. Možná by proto bylo užitečnější zamyslet se nad tím, co se neděje. Podle Tlustého je toho také dost. „Vláda ČR nepřijala žádná opatření, která by ochránila naše občany před hrozící přistěhovaleckou vlnou,“ píše např.

Vlastimil Tlustý odhaluje plán na zastavení uprchlíků. A ať nám prý klidně nadávají

6. 1. 2016 15:31 zobrazit článek
ROZHOVOR Neohlížejme se na Brusel a chraňme svoje hranice před další vlnou uprchlíků, která už se může dotknout i nás, vyzývá země Visegrádské čtyřky bývalý politik a exministr financí Vlastimil Tlustý. Může se navíc podle něj stát, že ti, co dnes čekají na zázrak v Německu, se mohou vydat k nám - do Česka, Slovenska, Polska, Maďarska. Na kritiku z Bruselu se nemáme ohlížet. „Nějaká kritika euronaivků je ve srovnání s teroristickými činy snesitelná varianta. Je mnohem lepší se nechat kritizovat a předejít nějakým tragédiím, než být naivka a čekat, až se ta katastrofa stane, a pak se divit,“ prohlásil bývalý dlouholetý poslanec ODS.

Máte to marné, mýtus Václava Havla bude sílit. Je jako Masaryk. Vlastimil Tlustý vzpomíná, jak mu při odchodu děkoval osobně

30. 9. 2016 17:46 zobrazit článek
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Václav Havel je symbol přeměny naší společnosti z východní na západní a za to mu patří dík,“ vzkazuje exministr Vlastimil Tlustý. Ujistil, že rozumí tomu, že někdo potřebuje protestovat proti mýtu, ale „má to marné“. „Václav Havel bude nepochybně v naší historii osobou podobnou prezidentovi Masarykovi,“ uvedl Tlustý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také zmínil: „Některé komentáře, které se objevují, považuji za nevhodné a jdoucí za hranice vkusu, ale je to na lidech. Každý nechť činí, co uzná za vhodné.“

Bída s nouzí a bude ještě hůř. Katastrofa, k pláči. Vlastimil Tlustý smetl tradiční české politiky a přednesl předpověď

6. 9. 2016 13:32 zobrazit článek
ROZHOVOR „Bída s nouzí a bude ještě hůř. Takový vývoj zastaví jenom katastrofa.“ Zcela zoufalý obraz české politické scény předkládá exministr Vlastimil Tlustý v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Kromě toho, že hovoří o hodně rychlém úpadku a vymývání mozků na nejprimitivnější úrovni, smetl i předvolební snahu ČSSD. „Neumím si představit, co se odehrává ve vedení ČSSD. Abych použil klasické přirovnání, oni si ve vládě s ANO řezají vlastní větev, Babiš jim v tom velmi pomáhá a oni se z toho radují. To je na karikaturu. Opravdu strašidelné.“ K tomu všemu Babiš podle Tlustého prezentuje ČSSD „jako bandu zkorumpovaných bídáků“ čili používá strategii, která zafungovala při likvidaci ODS.

Válka lobbistů, rozklad státu. Obeznámený Vlastimil Tlustý odhaluje, co se skrývá za krásnými slovy o boji s korupcí

24. 6. 2016 5:58 zobrazit článek
ROZHOVOR Začátek viditelného zasahování orgánů činných v trestním řízení do hospodářské soutěže a konkurence mezi firmami začal podle bývalého ministra financí za ODS Vlastimila Tlustého za éry sociálně demokratického ministra vnitra Stanislava Grosse. „Je patrné, že tady dnes proti sobě bojují silná podnikatelská impéria, kterým jde o to, aby je tyto orgány chránily a jejich konkurenci potíraly. A to je v podstatě rozklad státu,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Vlastimil Tlustý.

Co s vládou, která si chce nakrást? Vlastimil Tlustý o Nečasovi i „zatčení Sobotky“

1. 6. 2016 9:29 zobrazit článek
ROZHOVOR Bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý byl kritikem Topolánkovy vlády, ale nelíbí se mu rozdílný přístup orgánů činných v trestním řízení k ODS a ČSSD. Privatizace OKD je totiž podle něj podobný případ jako kauzy, kvůli kterým pořádala policie manévry na Úřadu vlády. „Já si prostě myslím, že jestli tam v době vlády premiéra Petra Nečase běhali policisté v kuklách, tak už tam dávno měli běhat v kauze OKD,“ prohlásil Tlustý v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Čtvrtstoletí ODS a Česka očima Vlastimila Tlustého

28. 4. 2016 8:51 zobrazit článek
Občanská demokratická strana oslavila minulou středu čtvrtstoletí existence. TÝDEN připomíná milníky v dějinách ODS, které jsou svým způsobem i obrazem celé polistopadové politiky České republiky. Osobitě je komentuje exministr financí Vlastimil Tlustý, který byl po většinu let přímo u toho.

odposlech

22. 3. 2016 18:47 zobrazit článek
Karel Hynek Kalousek Málokdo ví, jaká básnická duše se skrývá v Miroslavu Kalouskovi. Snad jen hrstka exposlanců v čele s Vlastimilem Tlustým na sebe mohla kdysi slyšet nějakou hanebnou básničku, ale do širšího povědomí se stárnoucí poeta zatím nezapsal. Odposlech ale nyní odkryl badatelský poklad. Dostal šanci nahlédnout do Kalouskovy esemeskové korespondence, již posílal jedné dámě ještě v dobách svého šéfování na ministerstvu financí. Celou ji Odposlech pochopitelně citovat nemůže, nicméně je důležité říci, že takové roztomilé noční pípnutí telefonu a zpráva začínající rýmem „Dobrý večer, milá paní, píše vám výběrčí daní“ jistě nenechá žádnou dušičku chladnou.

odposlech

21. 3. 2016 10:04 zobrazit článek
Karel Hynek Kalousek Málokdo ví, jaká básnická duše se skrývá v Miroslavu Kalouskovi. Snad jen hrstka exposlanců v čele s Vlastimilem Tlustým na sebe mohla kdysi slyšet nějakou hanebnou básničku, ale do širšího povědomí se stárnoucí poeta zatím nezapsal. Odposlech ale nyní odkryl badatelský poklad. Dostal šanci nahlédnout do Kalouskovy esemeskové korespondence, již posílal jedné dámě ještě v dobách svého šéfování na ministerstvu financí. Celou ji Odposlech pochopitelně citovat nemůže, nicméně je důležité říci, že takové roztomilé noční pípnutí telefonu a zpráva začínající rýmem „Dobrý večer, milá paní, píše vám výběrčí daní“ jistě nenechá žádnou dušičku chladnou.

Stát na EET nic nevydělá, právě naopak. Zde je prognóza od Vlastimila Tlustého

6. 3. 2016 17:49 zobrazit článek
Díky elektronické evidenci tržeb (EET) stát nevybere v konečném důsledku více peněz na daních, než je tomu v současnosti, tvrdí na svém facebookovém profilu bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý.

Totální výbuch státu. Babiše odvolat a vyšetřovat, odhalil prý Vlastimil Tlustý zcela novou neslýchanost

29. 11. 2016 10:28 zobrazit článek
ROZHOVOR Návrh vicepremiéra Andreje Babiše na výjimky ze zákona o elektronické evidenci tržeb pár dní před jeho spuštěním – to je podle exministra financí Vlastimila Tlustého na demisi nebo odvolání. „Nemůže žádným rozhodnutím ministra financí, metodickým pokynem a podobnými kroky mařit naplnění zákona, byť ho sám vymyslel a byť je špatný. Já se divím premiérovi, že neodnese odvolání ministra financí prezidentovi,“ prohlásil. Bývalý vlivný politik ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také uvítal vznik nové pravicové strany Realisté.

Maturita Pirátů: Není to o trávě a stahování filmů, jsme seriozní strana, říká Ivan Bartoš

29. 3. 2017 21:33 zobrazit článek
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru pro Tiscali.cz vysvětluje, proč jsou středová strana, v čem jsou levicoví a v čem pravicoví, jak hodnotí své kontakty s Vlastimilem Tlustým a proč jsou jedničky pirátských kandidátek samí muži?

Vyděšené stádo, které se bojí pohnout. Vlastimil Tlustý tuší, co se stane na sjezdu ČSSD. A Sobotkovi připomíná...

10. 3. 2017 7:25 zobrazit článek
ROZHOVOR „Vyděšené stádo se semkne a spáchá hromadnou sebevraždu, to znamená, neudělá nic.“ Exministr financí Vlastimil Tlustý komentuje situaci před sjezdem ČSSD a je si jistý, že strana, která stojí nad propastí, se chystá učinit rozhodný krok vpřed. Způsob rozhodování předsedy Bohuslava Sobotky komentoval i takto: „Deklarace neschopnosti, slabosti, nedůvěryhodnosti. Dokonce bych řekl, že nechápu, že mohou být ještě nějací voliči sociální demokracie. To musejí být nadšenci.“

Babiš, ANO, Agrofert? Vlastimil Tlustý ví o nečekaném scénáři, jak to celé dopadne

11. 10. 2017 7:06 zobrazit článek
ROZHOVOR Celé to může skončit rozpadem ANO na dvě části, čímž Babiš bude vyřazen ze hry, odhaduje nejnovější vývoj kolem kauzy Čapí hnízdo někdejší politický matador Vlastimil Tlustý. Už pro to prý existují indicie. Obecně podle něj bude pro Babiše velmi těžké odejít z politiky, protože nebude mít jak. Nakonec možná jeden z nejbohatších Čechů bude muset pustit k vodě i Agrofert, který vybudoval.

Program ODS: Místo superhrubé mzdy 15% daň z hrubé mzdy a nižší odvody

6. 10. 2017 0:30 zobrazit článek
ODS chce místo superhrubé mzdy, se kterou před lety přišel jako první Vlastimil Tlustý z ODS, zavést 15% daň z hrubé mzdy. Ruku v ruce s tím navrhuje ODS snížit zaměstnavatelům odvody za zaměstnance o 2 procentní body a také pokles nebo zrušení dalších daní. Podnikatele pak chce podpořit i dalšími změnami.

Koblihová republika. Slibovali očistu společnosti a místo toho nás zatáhli do žumpy. Vlastimilu Tlustému už docházejí komentáře

18. 8. 2017 18:05 zobrazit článek
ROZHOVOR Půjde Andrej Babiš do vazby, nebo ne? To je dnes podle bývalého ministra financí Vlastimila Tlustého klíčová otázka, protože ve všech obdobných případech lidé, a často velmi významní, šli do vazby velice nekompromisně a velice rychle. „Jeden film se jmenoval Bože, jak hluboce jsem klesla, což přesně vystihuje situaci, když osoba, která je největším kandidátem na premiéra České republiky v příštím volebním období, je vydávána ke stíhání,“ říká bývalý vlivný politik ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz., s tím, že Česko se stává koblihovou republikou.

Topolánek se rozhodl podpořit Zemana a Babiše

6. 11. 2017 15:05 zobrazit článek
Ich komme, ich komme. 5 senátních klubů. Asi to dám. Šílené rozhodnutí. Srdce nad rozumem. Tož tak...— Mirek Topolánek (@MirekTopolanek) November 5, 2017 Marek Dalík by měl dnes nastoupit do vězení a Mirek Topolánek se rozhodl oznámit svou kandidaturu na prezidenta. Vtip? Realita. Chybí vám ještě někdo? Petr Nečas? Aleš Řebíček? Vlastimil Tlustý? Důvodem Topolánkovy kandidatury je prý boj proti Babišovi a Zemanovi. Nic lepšího si Babiš a Zeman nemohli přát. Je to podobné, jako by Štrougal vytáhl v polovině 90. let do boje s Klausem, čímž by mu jen poskytl další velký díl legitimity.

Nejspíš nás čeká menšinová vláda. Babiš je žralok, všichni se děsí osudu ČSSD a lidovců, shodují se experti

25. 10. 2017 21:07 zobrazit článek
POLITOLOGOVÉ Andrej Babiš zatím marně hledá koaličního partnera. Od voleb však zatím neuběhlo příliš mnoho času a zdá se, že se budeme muset obrnit trpělivostí, než se objeví nějaké výsledky povolebního vyjednávání. Politolog Jan Kubáček ParlamentnímListům.cz prozradil, že nějakou vládu očekává nejdříve do Vánoc, spíše však až někdy začátkem příštího roku. Stejně jako Vlastimil Tlustý tipují, že nejspíše půjde o menšinovou vládu. Do koalice s ním se ostatní nepohrnou. „Uvědomují si totiž, že Andrej Babiš je žralok. Podívejme, jak dopadli sociální demokraté a lidovci v přímé spolupráci ve vládě,“ řekl Kubáček. Výhodné je to teď pro prezidenta. „Je to pro něj dar z nebe,“ konstatoval Tlustý.

 Články 1-30 z celkových 212, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Miloš Zeman Mirek Topolánek Václav Klaus Václav Havel Karel Schwarzenberg George W. Bush