Václav Klaus

Václav Klaus

Politik/Politička   (Vysoce postavení politici)

Václav Klaus (* 19. června 1941 Praha) je přední český politik. Původně bankovní úředník a prognostik; po listopadu 1989 ministr financí ČSFR, v letech 1992–1997 premiér ČR, později předseda Poslanecké sněmovny, od roku 2003 druhý prezident České republiky.

Klaus byl v Občanském fóru jednou z prvních osobností z jiného okruhu než disidents..

celý text o "Václav Klaus"

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 11735, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

VIDEO Mirek Topolánek rozsekal publikum: O Ukrajině vím hovno... pardon hodně. Promiňte, chce se mi na záchod

9. 12. 2017 21:03 zobrazit článek
Mirek Topolánek jako zkušený politický matador ví, že prezident se zabývá i zahraniční politikou České republiky. Že mu zahraniční politika a v jejím rámci především obrana České politiky není lhostejná, ukázal v nedávném vystoupení v Brně po boku Václava Klause mladšího (ODS), ale nejen tam. Na jedné z debat mu to ovšem ujelo a pronesl sprosté slovo.

Zdeněk Zbořil: Špatné, pane Drahoši. Možná Váš konec. Horší, než co zničilo knížete. A tuším, jakou hru jste hrál se Sobotkou

4. 12. 2017 7:57 zobrazit článek
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Možná je to tak nepovedené, že to bude stát pana profesora Drahoše úspěch v prezidentských volbách – dokonce už v prvním kole,“ komentuje obavy profesora Jiřího Drahoše z ovlivňování voleb zahraničními tajnými službami politolog Zdeněk Zbořil. A setkání Drahoše se Sobotkou? „Možná by bylo lepší, kdyby si pan Sobotka připomněl ono Cromwellovo ‚Jděte pryč, proboha, jděte pryč. Už tady sedíte příliš dlouho, abyste mohli udělat něco dobrého!‘.“ Zbořil se vyjádřil také ke zvolení Radka Kotena předsedou bezpečnostního výboru. A proč to schytal Václav Klaus mladší za to, že pro něj zvedl ruku? „Co mají Klausovi kritici dělat? Volby prohráli, nové nápady nemají, slušně vychovaní nejsou, tak jim nezbývá nic jiného, než pomlouvat a chovat se tak, jak se většinou chovali v minulosti,“ odpovídá Zbořil.

Zemřel první profesor imunologie Ivo Hána. Bylo mu 89 let

4. 12. 2017 18:02 zobrazit článek
V 89 letech zemřel imunolog Ivo Hána. Byl spoluzakladatelem oboru v Československu a v roce 1990 jeho prvním profesorem. Prezident Václav Klaus ho v roce 2008 ocenil medailí Za zásluhy o stát v oblasti vědy. O úmrtí v pondělí informovala ČTK jeho rodina. Poslední rozloučení bude ve čtvrtek ve strašnickém krematoriu v Praze.

Zemřel známý imunolog Hána, který má medaili od Klause. Byl špičkou v oboru

4. 12. 2017 15:58 zobrazit článek
V 89 letech zemřel imunolog Ivo Hána. Byl spoluzakladatelem oboru v Československu a v roce 1990 jeho prvním profesorem. Prezident Václav Klaus ho v roce 2008 ocenil Medailí Za zásluhy o stát v oblasti vědy. O úmrtí dnes ČTK informovala jeho rodina. Poslední rozloučení bude ve čtvrtek ve strašnickém krematoriu v Praze.

Zeman v Zetoru: Kdyby Klaus kandidoval znovu, podpořil bych ho

1. 12. 2017 18:01 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman v rámci návštěvy Jihomoravského kraje zavítal do firmy Zetor. Po setkání se zaměstnanci dostal obrázek, jak jede v traktoru.

Václav Klaus pro E15

1. 12. 2017 15:36 zobrazit článek
o současné politické situaci, ekonomice a prezidentských volbách

Příklad TOP 09 a sociální demokracie varuje, středovým stranám nefandím, říká poslanec ODS Václav Klaus mladší

1. 12. 2017 0:03 zobrazit článek
ODS by se podle Václava Klause měla vyvarovat příkladu TOP 09. Myslí si také, že Evropskou unii nelze změnit a její reformy vedou k oslabování národních států a ztrátě svobody. "Politika EU a její představitelé mi připomínají moskevskou Radu vzájemné hospodářské pomoci," říká

Páteční bomba: Zeman šokoval slovy o Václavu Klausovi a vepřínu v Letech

1. 12. 2017 13:02 zobrazit článek
Se zaměstnanci společnosti ZETOR se v Brně sešel prezident Miloš Zeman. Sdělil, že za pět let by byl ochoten podpořit opětovnou kandidaturu Václava Klause na post prezidenta republiky. Vyzval také, ať se peníze na výkup vepřína v Letech u Písku raději věnují na vzdělání romských dětí.

Kdyby Klaus znovu kandidoval na prezidenta, tak ho podpořím, řekl Zeman

1. 12. 2017 15:24 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman dnes zakončí třídenní návštěvu jižní Moravy. Dopoledne zamířil do brněnského sídla Zetoru, kde hovořil se zaměstnanci. Při debatě uvedl, že by jako kandidáta na prezidenta podpořil Václava Klause. Hovořil také o vepřínu v Letech. Další články k tématu:

Kdyby Klaus znovu kandidoval na prezidenta, tak ho podpořím, řekl Zeman

1. 12. 2017 13:49 zobrazit článek
Prezident Miloš Zeman dnes zakončí třídenní návštěvu jižní Moravy. Dopoledne zamířil do brněnského sídla Zetoru, kde hovořil se zaměstnanci. Při debatě uvedl, že by jako kandidáta na prezidenta podpořil Václava Klause. Hovořil také o vepřínu v Letech. Další články k tématu:

Václav Klaus znovu prezidentem?

1. 12. 2017 16:22 zobrazit článek
Představte si, že by se Václav Klaus vrátil jako prezident! Některým určitě naskakuje husí kůže, jiní by to uvítali. Současný prezident Zeman by ale Klausovu kandidaturu podpořil!

Poslanec Václav Klaus, který volil Kotena a schytal to od médií: Budu si hlasovat, jak chci. A kádrování je hnus

30. 11. 2017 21:56 zobrazit článek
Předsedou bezpečnostního výboru sněmovny byl zvolen Radek Koten z SPD. Ačkoli jde o člověka, který na sociální sítí komentuje tzv. dezinformační zprávy, volila Kotena většina ze sedmnácti členů výboru. Ve sněmovně pro něj následně zvedl ruku i Václav Klaus mladší, čímž šel proti většinovému názoru ODS. Projednou se rozhodl vysvětlit proč, ale současně předem varoval, že se nehodlá zpovídat z každého hlasování, které ho čeká.

Nová Sněmovna je lepší, je proti inkluzi

30. 11. 2017 12:47 zobrazit článek
Jako poslanec chci věci měnit, ne jen nadávat v opozici, řekl Právu novopečený předseda školského výboru za ODS Václav Klaus ml., který v úterý neúspěšně kandidoval do vedení pražské ODS.

Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 43 - „Sarajevo“ po česku

30. 11. 2017 18:02 zobrazit článek
Dalo se očekávat, že dvacáté výročí tzv. Sarajevského atentátu vyvolá nespočet komentářů, více či méně autentických vzpomínek aktérů i spekulativních hodnocení ve smyslu: co by dnes bylo, kdyby nebylo Sarajeva, nebo naopak kde bychom byli, kdyby před dvaceti lety vyšel záměr Ivana Pilipa a Jana Rumla zbavit zemi definitivně moci a vlivu Václava Klause.

Okamurova SPD je demokratická strana, říká Václav Klaus ml.

30. 11. 2017 12:01 zobrazit článek
Výrazný člen Občanské demokratické strany a čerstvý poslanec Václav Klaus ml. by se nebál vyjednávat s Andrejem Babišem o vládě. Nasázel by mu prý jasné podmínky, v politice upřednostňuje věcný přístup. On sám ve výsledku voleb ohrožení systému nevidí.

Klaus mladší: ODS do vlády? Spíš ano

30. 11. 2017 6:04 zobrazit článek
Jako poslanec chci věci měnit, ne jen nadávat v opozici, řekl Právu novopečený předseda školského výboru za ODS Václav Klaus ml., který v úterý neúspěšně kandidoval do vedení pražské ODS.

V čele bezpečnostního výboru usedne bojovník proti mikrovlnkám a iluminátům

30. 11. 2017 12:24 zobrazit článek
Poslanec SPD Radek Koten byl politickým hnutím ANO, KSČM a SPD potvrzen jako předseda sněmovního bezpečnostního výboru. Piráti, ČSSD i strany Demokratického bloku – s výjimkou Václava Klause mladšího – hlasovaly proti.

Jan Lipold: Ajťáci Havel a Klaus

2. 12. 2017 21:38 zobrazit článek
Václav Klaus starší se tento týden v interview pro deník E 15 zamýšlel nad perspektivami současné ekonomiky. Řeč přišla i na téma růstu. „Často je to mladá generace, která si myslí, že se roste špatně, ve špatných odvětvích. Podle nich, když to není do IT, je to špatně. To neberu. Navíc nejmylnější a nejchybnější investice jsou do IT. Je to největší plýtvání penězi,“ pravil.

Václav Klaus mladší v líhni ODS: Buďte radikální, patří to k mládí

2. 12. 2017 15:00 zobrazit článek
V čele spolku Mladí konzervativci bude stát další dva roky jejich dosavadní místopředseda Milan Vyskočil. Do funkce ho zvolili delegáti kongresu, který se uskutečnil dnes v Praze. Vyskočil nahradil Jiřího Fremra, který vedl Mladé konzervativce devět let a nyní již nekandidoval. Na kongres dorazil i Václav Klaus mladší, který vyzval konzervativce, aby radikálně obhajovali nízké daně a svobodu, podle něj k mládí radikalismus patří.

Shodnu se s SPD na řadě národních otázek, přímá demokracie je ale scestná, tvrdí Klaus mladší

2. 12. 2017 7:24 zobrazit článek
Názory Václava Klause mladšího se od postojů občanské demokracie místy liší.

Miroslava Němcová rozkrývá temnou hru. A už ví, jak to dopadne s Babišem, Okamurou a naší zemí

1. 12. 2017 13:02 zobrazit článek
ROZHOVOR Babišova vláda získá důvěru už v prvním pokusu, očekává bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová. „Můj osobní názor je, že tím, jak byla utvářena parlamentní většina pro nevydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, což je základní podmínka, aby mohl fungovat v nějaké vládě, tak byla utvořena koalice pro vládu,“ je přesvědčena. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentovala jednání svého stranického kolegy Václava Klause mladšího, který podpořil do čela bezpečnostního výboru poslance SPD Radka Kotena, kterého Němcová považuje za bezpečnostní riziko pro český stát.

„Pravda začíná tam, kde končí signál ČT.“ Šok pro kavárnu. A kýble vzteku na Klause ml. kvůli SPD: Ještě větší čuně než fotr

1. 12. 2017 9:04 zobrazit článek
O Radka Kotena (SPD) mají novináři zájem. Jelikož je předsedou bezpečnostního výboru Sněmovny, média by ráda znala jeho názory. Má totiž pověst šiřitele dezinformačních zpráv. V rozhovoru pro Respekt.cz Koten dokázal, že i jako předseda výboru bude dál čeřit vody. Prohlásil mimo jiné, že pravda začíná tam, kde končí signál České televize. Pro Kotena hlasoval ve Sněmovně i Václav Klaus mladší, za což čelí vzteku části politického a názorového spektra.

Václav Klaus ml.: Teď nikam kandidovat nebudu

1. 12. 2017 13:26 zobrazit článek
Svůj neúspěch ve volbách do vedení regionální ODS, zrušení inkluze i složení vlády komentuje Václav Klaus ml. ve své pravidelné páteční rubrice.

KOMENTÁŘ: Když jdete nahoru, pak dolů a potom – Václav Klaus ml.

4. 12. 2017 12:25 zobrazit článek
Začíná advent, čas na zklidnění a třeba i osobnější komentář. O lidech, o světě. A o extremismu.

Je chybou, že se ODS kvůli Klausovi mladšímu pře, měla by naopak více využít jeho potenciálu

9. 12. 2017 15:18 zobrazit článek
To, že Václav Klaus mladší udělá v ODS průvan, se vědělo dávno před říjnovými volbami. V posledních dnech a týdnech se ale ukazuje, že ten průvan může být pro někoho větší, než je některým občanským demokratům milé. Jenže různé názorové proudy patří do výbavy pravicových stran, důkazem jsou britští konzervativci. Místo aby ODS dokázala své nejvýraznější osobnosti využít ke svému prospěchu, někdy se zdá, že se spíše utápí v nesmyslných třenicích.

Výjimečný muž v české politice Tomáš Ježek

5. 12. 2017 12:29 zobrazit článek
Než jsem začal psát tuto glosu, přečetl jsem si řadu textů o Tomáši Ježkovi a všichni, kteří na něj vzpomínali, o něm hovořili s neskrývanou úctou, včetně těch, s kterými se profesně i lidsky rozešel, jako byl například Václav Klaus, s kterým se znal od dětských let.

Milan Knížák: V postdemokracii je skryta totalita

5. 12. 2017 0:00 zobrazit článek
V Newsletteru, který vydává Institut Václava Klause, se diskutuje na téma „Proč nejsou České parlamentní volby koncem demokracie?“.

Zemřel profesor Petráň (†87). Historik s medailí od Klause pracoval až do smrti

5. 12. 2017 15:53 zobrazit článek
Ve věku 87 let zemřel v neděli český historik Josef Petráň. Na webu to oznámil Ústav dějin Univerzity Karlovy a archiv Univerzity Karlovy, který Petráň dlouho vedl. Ve svém díle se zabýval především hospodářskými a sociálními dějinami pozdního středověku a raného novověku. Byl nositelem státního vyznamenání, medaile Za zásluhy, kterou mu udělal Václav Klaus.

Vašek Klaus by měl opustit roli pravicového mučedníka, říká Udženija

5. 12. 2017 3:09 zobrazit článek
První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija v rozhovoru pro Právo poradila Václavu Klausi ml., aby „honem rychle opustil roli pravicového mučedníka”. Nerozumí tomu, proč se člen pravicové strany diví jejím pravicovým názorům. Reagovala tak na dotaz o možném přeběhlictví Klause mladšího, který nedávno nečekaně podpořil kandidáta SPD na předsedu bezpečnostního výboru.

Karel Hvížďala: Výjimečný muž v české politice Tomáš Ježek

4. 12. 2017 18:04 zobrazit článek
Než jsem začal psát tyto řádky, přečetl jsem si řadu textů o Tomáši Ježkovi a všichni, kteří na něj vzpomínali, o něm hovořili s neskrývanou úctou, včetně těch, s kterými se profesně i lidsky rozešel, jako byl například Václav Klaus, s kterým se znal od dětských let.

 Články 1-30 z celkových 11735, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Miloš Zeman Mirek Topolánek Václav Havel Karel Schwarzenberg George W. Bush Vlastimil Tlustý