Václav Klaus

Václav Klaus

Politik/Politička   (Vysoce postavení politici)

Václav Klaus (* 19. června 1941 Praha) je přední český politik. Původně bankovní úředník a prognostik; po listopadu 1989 ministr financí ČSFR, v letech 1992–1997 premiér ČR, později předseda Poslanecké sněmovny, od roku 2003 druhý prezident České republiky.

Klaus byl v Občanském fóru jednou z prvních osobností z jiného okruhu než disidents..

celý text o "Václav Klaus"

Nechte si zasílat (1x denně) na Váš email souhrn všech článků, které byly publikovány o tomto politikovi/političce na internetu. Sledovány jsou nejen oficiální informační zdroje, ale i např. osobní web-blogy. Dozvíte se tak opravdu veškeré novinky.

 
Chci dostávat
na můj email

Novinky

 Články 1-30 z celkových 11550, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Valachová ztrácí nervy. Jednou řvala na ředitele škol tak, až kolabovaly mikrofony, vzpomíná Klaus mladší

7. 10. 2017 15:28 zobrazit článek
Václav Klaus mladší se v rozhovoru pro Reflex.cz vyjádřil k nadcházejícím volbám. Prozradil například, že Tomio Okamurovi nevěří jeho antievropskou rétoriku. Pár slov padlo i ke školství a o kroku exministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD).

Bavil generace, za ukradené pero měl Vladimír Renčín největší „opletačky” s Klausem

5. 10. 2017 12:49 zobrazit článek
Zemřel Vladimír Renčín. Bylo mu 75 let. Lidé ho znají hlavně jako autora kreslených vtipů, které glosovaly aktuální dění. Vycházely v Mladém světě, Mladé frontě DNES nebo deníku Právo. Kromě toho Renčín nakreslil třeba taky večerníček O zvířátkách pana Krbce. Za svou celoživotní práci v roce 2011 dostal medaili za zásluhy od prezidenta Václava Klause.

Zemřel ilustrátor, karikaturista a kreslíř Vladimír Renčín. Populárnímu autorovi kreslených vtipů bylo 75 let

4. 10. 2017 21:49 zobrazit článek
Ve věku 75 let zemřel středu slavný karikaturista, ilustrátor, kreslíř a autor nespočtu humorných kreveseb a vtipů Vladimír Renčín. Za svou celoživotní práci dostal v roce 2011 dokonce od Václava Klause medaili Za zásluhy. Renčínovy kresby vyšly ve třicítce knih, na desítkách dalších knih se podílel jako ilustrátor. Mimo jiné je také spoluautorem divadelní hry Nejkrásnější válka a autorem příležitostné řady známek z roku 1995.

Hidžáby, šikana a chybějící učitelé. Sledujte živě velkou debatu politiků o školství

4. 10. 2017 12:55 zobrazit článek
Blesk Volební souboj 2017 bude ve středu od 14 hodin tentokrát na téma „K tabuli“. O problémech ve školství včetně chybějících učitelů, inkluzi, hidžábech nebo šikaně bude mluvit osm hostů: Kateřina Valachová z ČSSD, Václav Klaus ml. z ODS, Ivo Vondrák (ANO), Marta Semelová (KSČM), Jiří Mihola (KDU-ČSL), Petr Gazdík (STAN), Pavel Klíma (TOP 09) a Ondřej Kolek (Piráti).

Chybějící učitelé, šikana a hidžáby. Sledujte živě velkou debatu politiků o školství

4. 10. 2017 10:29 zobrazit článek
Blesk Volební souboj 2017 bude ve středu od 14 hodin tentokrát na téma „K tabuli“. O problémech ve školství včetně chybějících učitelů, inkluzi, hidžábech nebo šikaně bude mluvit osm hostů: Kateřina Valachová z ČSSD, Václav Klaus ml. z ODS, Ivo Vondrák (ANO), Marta Semelová (KSČM), Jiří Mihola (KDU-ČSL), Petr Gazdík (STAN), Pavel Klíma (TOP 09) a Ondřej Kolek (Piráti).

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

4. 10. 2017 22:07 zobrazit článek
Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a karikaturistovi bylo 75 let. Renčín je autorem tisícovek nezaměnitelných kreslených vtipů. V roce 2011 získal od prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy. Další články k tématu:

„Nesmysl,“ odmítl Klaus ml. (ODS) kariérní řád učitelů. Psal si taháky?

7. 10. 2017 18:21 zobrazit článek
Nová inkluzivní pravidla jsou nesmyslem, který bere handicapovaným dětem šanci na úspěch. Myslí si to Václav Klaus ml., trojka pražské kandidátky ODS, který to řekl v Blesk Volebním souboji 2017. Tématem debaty o školství byly i nízké platy pedagogů nebo kariérní řád učitelů. Také ten Klaus uznačil za nesmysl, právo odměňovat dobré učitele by podle něj měli mít ředitelé škol.

Prezidentský kandidát Fischer láká voliče: Na Hradě přezkoumám Klausovu amnestii

7. 10. 2017 22:24 zobrazit článek
Prezidentský kandidát Pavel Fischer, jenž zájem o post na Pražském hradě oznámil minulý týden, slíbil, že by v případě úspěchu chtěl přezkoumat amnestii udělenou prezidentem Václavem Klausem. Jeho slova přinesl server Aktuálně.cz.

Fischer by jako prezident přezkoumal amnestii udělenou Václavem Klausem

7. 10. 2017 15:02 zobrazit článek
V případě zvolení prezidentem by kandidát na hlavu státu Pavel Fischer prověřil amnestii bývalého prezidenta Václava Klause. Premiérem by nejmenoval zástupce strany, jejíž postoje by byli v rozporu s ústavním pořádkem a přemýšlel by i o tom, zda premiérem jmenovat komunistu. Současného prezidenta Miloše Zemana považuje za zdatného politika, který ale většinu věcí dělá opačně, než by dělal on sám. Další články k tématu:

Václav Klaus ml.: Když exministryně Valachová ječí

6. 10. 2017 15:43 zobrazit článek
Střetu s ministryní školství, „účtenkovkou“ nebo nezávislostí Katalánska se zabývá v pravidelné rubrice Václav Klaus ml.

Proti a nebo po větru?

6. 10. 2017 15:49 zobrazit článek
Poslední prezident, pan Klaus, často říkal, že fouká proti větru. Už tehdy jsme věděli, že na to nebyl stavěný. Foukal vždy po větru svých chlebodárců. Tento bizár si dopřáváme i se současným pánem, který je hostem na Hradě. Jakou úlevou by bylo, kdyby na jeho místě bydlel člověk, který se o názor založený na osobním přesvědčení alespoň […]

Zemřel kreslíř a humorista Vladimír Renčín. Autor mnoha vtipů i večerníčku o panu Krbcovi

5. 10. 2017 0:01 zobrazit článek
Po dlouhé nemoci zemřel ve středu odpoledne kreslíř, ilustrátor, humorista a karikaturista Vladimír Renčín. České televizi to potvrdila jeho rodina. Bylo mu 75 let. Své kreslené vtipy publikoval třeba v Mladém světě nebo deníku Právo. Vydal taky řadu knih. Za své kresby Renčín dostal medaili Za zásluhy od prezidenta Václava Klause. Rozloučení se podle dcery Zuzany Renčínové uskuteční v kruhu rodiny a přátel.

Mladý Klaus v debatě vytočil Valachovou: Já po tom vašem geniálním systému našla na ministerstvu jen ohlodané kosti

5. 10. 2017 18:41 zobrazit článek
Politici se sešli k další k předvolební debatě. Tentokrát se bavili o situaci v českém školství. A protože proti sobě ve studiu stáli mimo jiné exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a Václav Klaus mladší (ODS), padala velmi ostrá slova.

Diktatura rozhodně není špatná věc, myslí si Pirát. Jde prý jen o to, jak se dělá

14. 10. 2017 10:09 zobrazit článek
Volby se blíží a strany svádějí lítý boj o každý hlas. Někteří politici v tomto boji volí cesty, které nejsou po chuti nejen politickým konkurentům, ale mnohdy ani jejich vlastním spolustraníkům. Mezi klasické „buřiče“ patří v ČSSD Jaroslav Foldyna, v ODS Václav Klaus mladší nebo člen Pirátů Ondřej Kotas, který zašel tak daleko, že otevřeně hájí diktaturu.

Češi chtějí vyšší a složitější daně. Na Klause ml. útočili trollové

12. 10. 2017 13:20 zobrazit článek
Václav Klaus mladší se rozhodl zjistit, jaké mají názory uživatelé sociálních sítích. Na svém twitterovém účtu rozjel sérii anket, prostřednictvím nichž se ptal, čím by lidé raději platili, jestli eurem, nebo korunou, anebo jaké chtějí daně.

Prezident Rumunska nevidí momentálne ako reálne približovanie k V4

12. 10. 2017 16:27 zobrazit článek
Rumunsko nezdieľa názor krajín Vyšehradskej štvorky na budúcnosť Európy, vyhlásil dnes prezident balkánskej krajiny Klaus Iohannis, ktorý poprel súčasne približovanie Rumunska k ...

Rukověť nerozhodnutého voliče

11. 10. 2017 21:36 zobrazit článek
Kdo nejde k volbám nebo dá svůj hlas nějaké menší straně, volí komunisty. Tato teze se českým veřejným prostorem táhne už od roku 1990. Přijít k volební urně a hodit do ní lístek s vybranou kandidátkou tak nějak patří k dobrému tónu, alespoň v určité části společnosti. Kdo tak neučiní, je buran, křupan. A volí komunisty. I tak vyprofilovaní političtí lídři, jakým býval někdejší předseda ODS Václav Klaus, před volbami často říkávali: Přijďte k volbám, je jedno, koho budete volit, ale hlavně přijďte.

Václav Klaus: Krátké, ale neveselé poznámky z letošního Rhodosu

11. 10. 2017 15:02 zobrazit článek
Třetí rok po sobě jsem byl účastníkem Rhodoského fóra, které se jmenuje Dialog civilizací. V něčem je dobré a cenné, v něčem téměř nepřežitelné. (Patři k tomu i vlídné říjnové počasí, které letos nebylo.)

Expředsedu ústavního soudu ČSSR zavraždil muž, který loupil v masce Václava Klause

11. 10. 2017 13:45 zobrazit článek
Slovenský generální prokurátor Jaromír Čižnár ve středu na tiskové konferenci potvrdil, že motivem vraždy bývalého předsedy federálního ústavního soudu Ernesta Valka byla loupež. Vrahem má být muž, který později loupil v bance v masce bývalého českého prezidenta Václava Klause.

Volební deník Petra Honzejka, díl 12.: Velké twitterové vytrollení Václava Klause mladšího. A v čem si Babiš rozumí s komunisty

11. 10. 2017 9:41 zobrazit článek
Václav Klaus mladší uspořádal na Twitteru anketu o euru, která se mu poněkud vymkla. Působení Klause juniora vede k otázce, jak to má vlastně ODS s EU. A Andrej Babiš se sešel s komunisty na jedné lithiové lodi.

Expředsedu československého ústavního soudu zavraždil muž, který loupil v masce Václava Klause

11. 10. 2017 16:49 zobrazit článek
Slovenský generální prokurátor Jaromír Čižnár ve středu na tiskové konferenci potvrdil, že motivem vraždy bývalého předsedy federálního ústavního soudu Ernesta Valka byla loupež. Vrahem má být muž, který později loupil v bance v masce bývalého českého prezidenta Václava Klause.

Klause zvolili prezidentem až na devátý pokus. Zeman z Hradu nenápadně zmizel

10. 10. 2017 13:59 zobrazit článek
Před blížícími se sněmovními volbami připomínáme některé závažné momenty nedávné historie, které otřásly českou politikou. V roce 2003 byla Česká republika čtyři týdny bez prezidenta. Nástupce Václava Havla se poslancům a senátorům podařilo zvolit až 28. února. K volbě se museli sejít třikrát a podařilo se jim to až na devátý pokus.

Klaus mladší sháněl v anketě odpůrce eura. 84 procent ale hlasovalo pro přijetí

10. 10. 2017 12:47 zobrazit článek
V anketě na svém twitterovém účtu se Václav Klaus mladší ptal uživatelů, čím by raději platili, zda korunou či eurem. K otázce přidal konstatování, že euro je „nemocný projekt“ a že jeho přijetím bychom doplácet na „nezodpovědné členské státy“. Další články k tématu:

Pithart? Zeman? Klaus! Jak se hledal prezident

10. 10. 2017 10:55 zobrazit článek
Pět momentů, které otřásly českou politikou - 2. díl: volba Václava Klause. Od pondělí do pátku se každý den dočtete o tom nejdůležitějším, co se na politické scéně v posledních dvaceti letech událo.

Průzkum: Miloš Zeman suverénně v čele. Drahoš ani Horáček mu nestačí

9. 10. 2017 7:41 zobrazit článek
Časopis Týden uveřejnil ve svém pondělním vydání další průzkum. Nejde však o průzkum určený ke sněmovním volbám, nýbrž o průzkum prezidentský. Naznačuje, že favoritem nadcházející prezidentské volby je i nadále prezident Miloš Zeman. Současně ukazuje, že by Tomio Okamura porazil Václava Klause, kdyby oba pánové kandidovali.

Gottova Charlottka (11): Konec na škole pro pracháče! Statisíce v čudu?

9. 10. 2017 13:51 zobrazit článek
Studium na prestižní škole PORG, kde školné na rok stojí 100 tisíc korun, už jí nevyhovovalo. Po pěti letech na gymnáziu, které vedl exprezidentův syn Václav Klaus ml. (48) končí!

KOMENTÁŘ: Katalánsko, Skotsko, Tibet a Texas - Václav Klaus ml.

9. 10. 2017 9:54 zobrazit článek
Souboje Realu Madrid s FC Barcelona v jejich Primera División nesleduju. Fandím Bohemce v české lize. Ale teď napětí mezi Madridem a Barcelonou sleduje celá Evropa.

Češi slabí, Slováci lepší. Společná reprezentace by budila strach

9. 10. 2017 16:19 zobrazit článek
Přeneste se s námi na chvilku strojem času do minulosti, konkrétně na závěr roku 1992. Tam zabráníme Václavu Klausovi a Vladimíru Mečiarovi rozdělit Československo. A pak se přeneseme zpět do současnosti a poskládáme fotbalovou reprezentaci. Nové "Československo" by pravděpodobně prohánělo nejlepší týmy Evropy.

Pred 25 rokmi sa začali rokovania o vzťahoch medzi ČR a SR

9. 10. 2017 18:01 zobrazit článek
Na archívnej snímke tlačová konferencia predsedov národných vlád Václav Klaus (vpravo) a Vladimír Mečiar.

Nový kandidát na prezidenta zaznamenal podporu i kritiku

7. 10. 2017 16:36 zobrazit článek
V případě zvolení prezidentem by kandidát na hlavu státu Pavel Fischer prověřil amnestii bývalého prezidenta Václava Klause. Premiérem by nejmenoval zástupce strany, jejíž postoje by byly v rozporu s ústavním pořádkem a přemýšlel by i o tom, zda premiérem jmenovat komunistu.

 Články 1-30 z celkových 11550, jdi na   První  Předchozí 1  2  3  4  5  Další  Poslední   stránku.

Související..

Václav Havel Miloš Zeman Karel Schwarzenberg George W. Bush Mirek Topolánek Vlastimil Tlustý